Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2018, 08:31   #11
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Czujniki szyba

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plus nadmienię tylko, bo się bardzo często to zdarza że są pytania o to na forum:

To że jest na szybie dziura, nie znaczy że dany sensor / kamera jest zamontowana.
Mówiąc inaczej:
tak jak masz z fabryki (lub jak ktoś sam dokładał) tak tam jest, natomiast szyba i "dziury" na systemy są uniwersalne.

Coś jak "zaślepki" na desce rozdzielczej gdzie sąsiad ma tam przyciski bo ma "bogatszą wersję".

[..]
.
Witam

Nie do końca tak => ja mam tylko czujnik deszczu oraz zmierzchu
i mam dużo mniejszy uchwyt na szybie (ten czarny plastik) niż w wersji full

pozdrawiam
Arturek

PS foto z netu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 18-03-2018 o 08:38
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 10:42   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Chodziło mi o to, że w przypadku jeśli była (w polifcie) chociaż jedna kamera wymagająca tego wielkiego plastiku w wersji full, to ten plastik tam jest.
Nie ma plastików tylko dla kamery czytania znaków, jest kompletna wielka plansza z otworami na wszystkie kamery.
I tak - oczywiście masz rację - jedyna inna opcja na szybie (jeśli chodzi o tą wielką maskownicę) występuję jeśli jest tylko czujnik deszczu/zmierzchu i wtedy jest to małe czarne "U"
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 14:44   #13
Rororo
ford::beginner
 
Imię: Emanuel
Zarejestrowany: 02-07-2014
Skąd: W-wa
Model: Focus mkIII
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak - oczywiście masz rację - jedyna inna opcja na szybie (jeśli chodzi o tą wielką maskownicę) występuję jeśli jest tylko czujnik deszczu/zmierzchu i wtedy jest to małe czarne "U"
Czy mogę prosić o fotki tego małego czarnego "U"? Czy to element wspólny z mocowaniem lusterka fotochromatycznego? Mam wersje trend i rozważam opcje dołożenia czujnika zmierzchu/deszczuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Edyta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy może tak to wygląda (11 fotka)?

Ostatnio edytowane przez Rororo ; 28-02-2018 o 14:49
Rororo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 17:45   #14
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

To ja poproszę dla jasności o potwierdzenie gdzie znajduje się system zapobiegający kolizjom do 30/50 km/h. Bo w nowym titanium szyba ma tylko czujnik deszczu/świateł i nie ma miejsca na nic innego (jak w moim trendzie).
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 18:42   #15
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał orczyk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie znajduje się system zapobiegający kolizjom do 30/50 km/h
Zgaduje, że jest to radar za maskownicą.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 18:55   #16
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo prawdopodobnie ACS jest wciąż jako opcja, a titanium nie jest równoznaczne z tym, ze masz wszystkie opcje w standardzie...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie, za maskownicą jedyny radar jaki może być to od aktywnego tempomatu, reszta czujnikowy jest na szybie w identycznej obudowie jak w przedlifcie.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 19:34   #17
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Przeglądałem ogłoszenia. Pomijam że 30 sprzedawców opisuje auto że ma "adaptive cruise control" a zdjęcie kierownicy i przycisków mówi samo za siebie że jest tam tylko zwykły tempomat, ale znalazłem jednego z adaptacyjnym tempomatem i ActiveCityStop.
Czarne "pole" na przedniej szybie wygląda identycznie jak w samochodach które mają tam tylko czujnik deszczu i zmierzchu.
Nie chcę wprowadzać w błąd ale czy czasami w przedlifcie nie było że radar od aktywnego tempomatu robi za aktywny tempomat oraz właśnie za system zapobiegający kolizjom (do 30km/h) gdzie w polifcie doszedł dodatkowy czujnik laserowy na szybie odpowiedzialny za tą samą funkcję (ale dzięki innemu sensorowi prędkość ta wzrosła do 50km/h)?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 19:45   #18
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Przeczytałem w Etis i nie ma systemu zapobiegającego kolizjom przy małej prędkości :-(. Wydawało mi się, że to standard w pełnym titanium (a nie pakiecie dodatkowym titanium).
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 19:47   #19
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał orczyk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że to standard w pełnym titanium
Ja kupiłem Ghie (2005). Czyli niby wszystko na maxa. Mam wszsytkie bajery z tamtych czasów poza tak podstawowymi jak grzana szyba/kierownica/siedzenia.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 20:09   #20
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Za co odpowiedzialne są czujniki montowanych od wewnątrz na przedniej szybie ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy czasami w przedlifcie nie było że radar od aktywnego tempomatu robi za aktywny tempomat oraz właśnie za system zapobiegający kolizjom (do 30km/h)...
Nie, i przedlift i polift ma lidar umieszczony na szybie. Mam ten system u siebie i nie mam radaru za zderzakiem.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.