Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2018, 22:21   #1
maciej1989
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Witam , temat dotyczy foki 2014 rok 1.6 tdci 150 tys .przebieg .
Problem dotyczy :
Podczas ruszania przy puszczaniu sprzegla tak w połowie wysprzeglania auto szarpie , oraz po zmianie na 2 bieg po puszczeniu sprzegla tez szarpnie . Problem nie wystepuje na zimnym silniku gdy obroty auta sa chwilowo wyższe .
- Słychać delikatne pukanie od spodu auta które słychać tez delikatnie w kabinie .
- Problem na 3 4 i 5 biegu Nie wystepuje
-autem da rade plynnie jechać ale trzeba sie naprawde skupic przy zmianie biegów i troche wczesniej wydaje mk sie dodawac gazu .

----------Dodatkowym problemem ktory moze byc powiazany z powyższym jest to ze auto po pozadnym rozgrzaniu bardzo drga , nic nie klekocze ale jak sie pozadnie nagrzeje to w rytm obrotow silnika bardzo czuc drgania na biegu jałowy ktore sa mocniej odczuwalne na kierownicy i pedalach i fotelu .

Dodam ze jest to moj 2 taki sam focus z tym samym silnikiem i dla mnie cos jest nie tak . Auto ma jakby muła , inaczej slychac silnik przy przyspieszeniu , dziwna sprawa .
Na poniedziałek jestem umowiony na wymiane kompletu sprzegla z kolem dwumasowym , ale nie wiem czy nie pospieszylem sie sam z diagnozą i czy nie sprawdzic najpierw poduch i pracy wtryskow. Doradzcie co zrobić . Nie chce sie naciagac na kase pochopnie
W zalaczniku wrzuciłem nagrany dzwiek na biegu jałowym , troche slychac to klekotanie .

maciej1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 15:41   #2
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Też ostatnio zaobserwowałem takie szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku. Również tylko na 1 i 2 biegu. Na zimnym silniku wszystko ok. Natomiast u mnie to drganie nie występuje, lub jest tak małe, że nie zwróciłem uwagi. Nie mam też objawów z zamulaniem silnika. Jak się czegoś dowiesz, daj znać.

Edit: znalazłem inny temat z tymi objawami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pjetrucha ; 08-03-2018 o 19:15
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 16:32   #3
maciej1989
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Witam ponownie , wiec auto bylo w ASo na diagnozie , stwierdzili ze sprzeglo jest oki nic autu nie dolega ...
Jedynie co kazali wymienić to Poduszka silnika od strony rozrzadu (ta u góry widoczna po otworzeniu maski) oraz filtr paliwa (ponieważ sprawdzali ze byl wymieniany 30 tys km temu .- to juz tak profilaktycznie kazali ) .
Generalnie moim zdaniem i tak to sprzeglo dziwnie chodzi dlatego pytanie do was a bardziej do posiadaczy tej wersji foki w silniku 1.6 TDCI 95km otóż serwis stwierdził ze w tych silnikach trzeba troche wiecej gazu dodawac przy ruszaniu bo auto ma malo mocy w tej wersji . Zauwazylem ze przy ruszaniu na pierwszym biegu krecac go do 2000 obrotow minimum i zmianie na 2 bieg auto jedzie plynnie to samo z 2 na 3 . a jak z jedynki ponizej 1900 obrotow zmienie na 2 badz z 2 na 3 to auto robi kangory ... czy u was tez tak jest czy inaczej? Tzn czy ponizej 1900 obrotow jak ruszacie i zmieniacie na 2 auto wam szarpie ? Np jak ruszacie macie 1700 obrotow i zmieniacie na 2? Bardzo was prosze o sprawdzenie . Pzdr
maciej1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 16:54   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Mam tak samo jak Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 09:34   #5
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Też tak miałem, kwestia zmiany nawyku operowania sprzęgłem, trzeba to robić "na raty". Silnik też mi drga, temat rzeka, jest tematów na tony, nic nie pomaga.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 11:02   #6
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Tak, klasyk. Krew mnie zalewa podczas jazdy w korkach. Rozwiązaniem jest albo delikatne ruszanie bez dodawania gazu (komputer sam zwiększa obroty) albo ruszanie z wyższych obrotów. Z 1 na 2 tak jak piszesz - do 2000 kangury, powyżej brak. Później też stosuję pewien myk: gdy wciśniesz sprzęgło ale zanim jeszcze wrzucisz 3 zobaczysz, że komputer sam obniża i przez chwilę utrzymuje obroty takie, które najlepiej będą pasowały. Jak poczekasz tą chwilę z wbiciem 3 biegu to potem jedziesz już bez kangurów.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 12:51   #7
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Zupełnie jak bym czytał o swoim samochodzie. Nawet myślałem żeby założyć o tym wątek ale myślałem że się przyzwyczaje.
Otóż kupiłem focusa mk3 około 3 tygodnie temu. Też mam taki sam silnik i całkiem zbliżone obserwacje. Poprzednio jeździłem mk1 przez 8 lat i nie ma się co oszukiwać, różnica między tymi samochodami jest ogromna. Ogólnie mk3 jeździ się przyjmnie ale...no właśnie to ruszanie. Jestem tym po prostu zdegustowany. Nie dość że mega krótka "jedynka" to jeszcze trzbe się nieźle przyłożyć aby płynnie przejść na 2. Potem już ok. W mk1 nie miałem z tym takich problemów.

U mnie jedynie nie ma problemu z ruszaniem bez dodawania gazu. Ale potwierdzam że na rozgrzanym silniku pojawiają sie zwiększone wibracje. To kolejna cecha która razi w stosunku do wiekowego TDDI. Ten ostatni przecięż mistrzem kultury pracy nie jest a mimo to na biegu jałowym nie wykazywał takiej "trzęsawki".
Z tym że z tego co rozeznałem to jest właśnie wina sztywności poduszki silnika w funkcji tempertatury. I osobiście zgadzam się z tą teorią. W zimnym stanie nie ma wibracji. Nawet rozgrzany silnik nie za bardzo wibruje jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno. Dopiero wtedy gdy poduszka mocno się nagrzeje i straci sztywność zaczynają się wibracje.

Zabrakło mi cierpliwości na poszukiwania fajnego ecoboosta i nie wiem czy nie będę tego żałował.
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 15:18   #8
maciej1989
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Ja wymieniam te poduche w poniedzialek i filtr paliwa , za miesiac dwa bede mial wolna kase to sprawdze wtryski czy dawk paliwa jest odpowiednia , jesli będzie ok to przy kolejnej wolnej kasie wymienie sprzęgło jesli nic sie nie zmieni , tak dla wlasnego spokoju by rozwiac swoje watpliwosci . Generalnie serwis mi powiedzial ze moge czuć różnicę ponieważ w rocznikach 2010 - 2012 w tych silnikach byla inna norma spalin niz jest zastosowana w rocznikach 2013 -2014 dlatego silnik troche inaczej pracuje i brzmi .
maciej1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 15:47   #9
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Sprzęgło nic nie da - ja miałem robione kompletne i zupełnie nic się nie zmieniło:/
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 15:59   #10
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Cytat:
Napisał maciej1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniam te poduche
I coś się zmieniło?

Słyszałem że pomaga zresetowanie wyuczonej dawki, ale na mój chłopski rozum to tylko kwestia czasu aż powróci do tego co było lub zabawa z mapą.
U mnie tylko po rozgrzaniu są wibracje na biegu jałowym i też myślę by w lato poduszkę wymienić, ale czy to coś pomoże?
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.