Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2019, 13:48   #1
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 319
Domyślnie nagłe spadki obrotów do minimum

Witam,
Odkąd jestem posiadaczem focusa mk 1 nie dają mi spokoju nagłe spadki obrotów do 500, 550 Rpm, zdarzają sie rzadko ale najczęściej gdy samochód spada z większych obrotów na mniejsze np przydojeżdzaniu z szybką prędkością do świateł i kiedy zatrzymie auto do zera jest spadek do 500 i nagłe wyrównanie do 750, w tym momencie światła mijania trochę przygasają, w między czasie wymieniłem przewód zaworu dpowietrzania skrzyni korbowej, cewkę, świece, przewody wysokiego napięcia , filtr powietrza, paliwa, demontowałem przepustnice i czyściłem i nadal sytuacja występuje, czy ktoś spotkał sie z czymś takim i wie jak ten defekt usunąć?
Za pomoc z góry dziękuję

SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 16:12   #2
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: nagłe spadki obrotów do minimum

Cześć,
Ja miałem kiedyś podobne objawy i też dużo kombinowalem aby się tego pozbyć. Wydaje mi się że możesz przeczyscic krokowca ale bardziej stwialbym na alternator a konkretnie regulator napięcia. U mnie dopiero wymiana alternatora pomogła rozwiązać ten problem. Możesz wymienić sam regulator tu ważne abys wymienił na ten sam czyli jak jest czarny to czarny jak biły to biały. Lub jk zrobiłem ja kup nowy używany altek ale z gwarancją rozruchowa.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.