Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 13:25   #1
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Stuki w bagażniku

Tak jak tytule, już łapki opadają, zawieszenie sprawdzone kilka razy, 2x na szarpakch, ja w kanale a kolega bujał na boki tak, że prawie lusterkiem czepiał i nic (wcześniej wymieniłem łączniki stabilizatora), z bagażnika wszystko wyjąłem nawet roletę i dalej puka. Dźwięk dochodzi jakby z okolic prawego nadkola (pasażer) jakby nasadka klucza walała się po bagażniku bez tapicerki. Z rana, gdy jest zimny już stuka gdy zjeżdżam z parkingu na asfalt (ok 2cm różnicy poziomu) i już "stuk-puk", w miarę rozgrzania się auta te stuki nieco przygasają ale nadal są, nasilają się podczas jazdy po łuku w prawą stronę. Amortyzatory, poduszki odpadają bo nawet już wykręciłem je i runda wkoło garaży i dalej to samo.
Pamiętam w zeszłym roku też to było ale gdy przyszłą wiosna stuki ustąpiły i przypomniały o sobie późną jesienią. Niech mnie coś w kolanie stuka, skrzypi ale nie w samochodzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miał ktoś coś takiego i sobie poradził? Tylko nie mówcie bym radio robił głośniej bo to nie pomoże. Kolega mechanik sugerował nawet wizytę u psychiatry, na razie to rozważam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 18:34   #2
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Stuki w bagażniku

A klapa się otwiera bez problemu?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 18:53   #3
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Stuki w bagażniku

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A klapa się otwiera bez problemu?
Najmniejszego. W klapie dodatkowo sprawdziłem mocowanie wszystkich elementów takich jak zamek, mechanizm wycieraczek i wszystko co mogło by się poluzować. Zdemontowałem też plastiki między słupkiem C i D z obu stron i sprawdziłem mocowania wzmacniaczy anten i kurtyny bocznej.
Jak tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Korzystając z wątku kolegi orion512 " Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdziłem mocowanie modułów, głośniczka od czujników parkowania i skrzynki bezpieczników. Wszystko dokręcone i nawet nie drgnie.

Nawet pasy bezpieczeństwa zapinałem (środkowy też), blokowałem i napinałem oparciem by wykluczyć ich wibracje.

Ostatnio edytowane przez lsz11 ; 19-02-2020 o 18:57
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 19:26   #4
Korci74
ford::beginner
 
Avatar Korci74
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: S-Max-Titanium/B-Max
Silnik: 2,0 l TDCi,163KM-PowerShift/1.0EB 101KM
Rocznik: 9.2010/10.2013
Postów: 40
Domyślnie Odp: Stuki w bagażniku

Przypomina mi się jak pod koniec roku szukałem w moim aucie co powoduje takie odgłosy dochodzące z bagażnika, okazało się że to cukierek się rozsypał, po wymianie cicho. Możliwe że to całkiem coś innego ale proponuję dokładnie sprawdzić te cukierki.

Ostatnio edytowane przez Korci74 ; 19-02-2020 o 19:44
Korci74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 20:20   #5
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Stuki w bagażniku

Jesienią byłem 2x na szarpakach i wszystko super, diagnosta nawet stwierdził, że te cukierki były już wymienione i nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. W styczniu br podczas przeglądu również auto było sprawdzane pod kątem sutków i wyszły łączniki stabilizatora, wymieniłem.
No chyba zostaje demontaż całego bagażnika, plastiki, tapicerka i patrzeć po kolei.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 20-02-2020 o 06:20 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.