Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2020, 17:43   #21
xMaraSSx
ford::average
 
Avatar xMaraSSx
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-02-2019
Skąd: Osielsko
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2017
Postów: 53
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Polecam obejrzeć test Pertyna, mówi sporo ciekawych rzeczy na temat wrażeń z jazdy.

__________________
-= Mustang GT 5.0 AT-6 2017 =-
-= Range Rover Sport 5.0 Supercharged 2018 =-
-= Forester e-BOXER 2.0 Lineartronic 2022 =-
xMaraSSx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 17:19   #22
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał jerry73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę zdziwiło mnie Twoje zdjęcie z dojazdówką. W zeszłym tygodniu byłem w salonie i oglądałem taką Kugę plug-in i w miejscu dojazdówki był włożony centralnie zwykły akumulator. Czyżby były różne wersje?
Różnica wynika z tego że każdy z Was jechał/oglądał dwa różne auta.
Kolega Tedi testował hybryde plug-in, natomiast kolega jerry73 tzw miękką hybrydę.
To są auta o różnych rodzajach napędu i to wpływa na to czy jest koło zapasowe czy jest tam aku.

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 21-08-2020 o 18:47
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 18:50   #23
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Tedi testował hybryde plug-in, natomiast kolega jerry73 tzw miękką hybrydę.
To ciekawe. Samochód którym jechałem miał gniazdko do ładowania i zasięg tylko na elektryku 60 km. To chyba jednak nie była miękka hybryda.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 18:52   #24
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał jerry73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ciekawe. Samochód którym jechałem miał gniazdko do ładowania i zasięg tylko na elektryku 60 km. To chyba jednak nie była miękka hybryda.
To zmienia postać rzeczy.

Nie wiem co Ford wymyślił.

Na foto masz aku w miękkiej hybrydzie czyli mHEVGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 21-08-2020 o 19:18
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 12:16   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jednej strony to czarna rozpacz...
A propos przywołanych przeze mnie wyżej akcji serwisowych - a w szczególności tej "grożącej pożarem"...
Jak to zazwyczaj bywa z takimi akcjami - życie pokazuje, że "strach ma wielkie oczy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiałem w ASO co w tej sprawie słychać - okazało się, że całe ryzyko wywołane było potencjalnym gromadzeniem się gazów z ładowanych akumulatorów w zamkniętej obudowie tychże akumulatorów (w związku z wodnym chłodzeniem aku w tym aucie nie ma tam standardowego "przewietrzania" jak przy aku chłodzonych powietrzem).
Problem jest rozwiązany poprzez dodanie kanału powietrznego przewietrzającego obudowę aku. Koledzy z ASO twierdzą, że części już są dostarczane a całość to tak z godzinę roboty i "po krzyku".

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-08-2020 o 14:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 12:20   #26
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Ale takie rzeczy powinny wychodzić na testach.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 13:20   #27
Robert_Focus_MK4
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 STLine / Kuga PHEV Vignale
Silnik: 1,5 / 2,5
Rocznik: 2019 / 2020
Postów: 6
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Mam Kugę PHEV, Vignale. Aktualnie przejechałem nią około 2300 km. Jutro jedzie do serwisu w celu zamontowania "układu odgazowywania akumulatorów". Samochód muszę zostawić na cały dzień. Przez ostatnie dwa tygodnie nie ładowałem go z gniazdka i spalanie "po mieście" było na poziomie 6 litrów.
Robert_Focus_MK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 22:09   #28
kassly
ford::beginner
 
Avatar kassly
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Model: Grand C-max
Silnik: 2.0 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do czego służy przycisk L na manetce od zmiany biegów ?
kassly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 07:46   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał kassly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... przycisk L na manetce od zmiany biegów ?
Ma "zaintrygować" patrzącego i skłonić go do zajrzenia do instrukcji obsługi pojazdu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozdział - "AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW - POJAZD Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM (HEV) (JEŚLI JEST W WYPOSAŻENIU)"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kod:
Niski (L) -
Zapewnia maksymalne hamowanie silnikiem.
Skrzynię biegów można przełączyć w tryb niskiego biegu (L) przy dowolnej prędkości pojazdu.
Nie jest on przeznaczony do jazdy przez dłuższy czas ani w normalnych warunkach i powoduje zwiększenie zużycia paliwa.
Nie jest napisane - ale użycie tego trybu ma sens jedynie przy jeździe po górach a konkretnie przy zjeździe w dół.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 08:45   #30
kassly
ford::beginner
 
Avatar kassly
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Model: Grand C-max
Silnik: 2.0 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Tak tez myślałem ... bo w wielu testach na stronach niemieckojęzycznych ten przycisk jest przedstawiany jako przycisk REKUPERACJI. A wyglada jednak na to ze Kuga nie ma czegoś takiego ( w sensie przycisku którym można zmniejszać lub zwiększać poziom REKUPERACJI)
Pod tym względem rozwiązanie z Outlandera jest lepsze. Przy umiejętnej jeździe „prawie” wcale nie ma potrzeby używać hamulców. Muszę jednak przyznać ze jeżeli chodzi o wnętrze Kuga wypada o wiele lepiej. Z drugiej strony Outlander ma więcej miejsca w środku i bagażniku ....ciężki orzech do zgryzienia
kassly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.