Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2017, 15:46   #1
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Witam,
Ostatnio miałem kilka różnych akcji związanych z moim mondeo, między innymi wymiana EGR (pisałem o tym w innym wątku). Kiedy już wydawało się, że wszystko jest ok, auto nagle straciło moc i ledwo dojechałem do domu. Podejrzewam, że to DPF nie może się wypalić. Połączyłem z komputerem i wyjechałem na trasę, aby mógł się przepalić. Widać, że cały czas próbuje (wskaźnik DSLRT co chwile się zeruje, nie przekracza 1 km), ale ostatnia udana próba regeneracji miała miejsce ponad 1100 km temu (DSLCR) i się praktycznie nie zmienia. Co dziwne, wskaźnik NOFRE czyli liczba nieudanych prób regeneracji wynosi 0 (?!).
I teram mam pytanie: Podczas problemów z EGR kilka razy zerowałem wartości adaptacyjne PCM. Czy mogło to mieć wpływ na takie działanie komputera związane z DPF?
Wolałbym nie robić regeneracji statycznej, bo miałem niedawno wymieniany olej, dlatego chciałbym najpierw spróbować z płynem wspomagającym wypalanie Millers (kilkukrotnie polecany na tym forum).
Czy zrobić procedurę "Wyzeruj zarejestrowane wartości filtra cząstek stałych" ?


Ostatnio edytowane przez Chr ; 09-07-2017 o 17:18
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 10:59   #2
Riisee
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Witam temat był dawno temu ale mam taki sam problem w S-Maxie po regeneracji filtra i zresetowaniu pamięci od DPF przez jakieś 2000km jest ok po czym auto wchodzi w tryb wypalania i nie może go skończyć co skutkuje wzrostem stanu oleju. Czy opanował już ktoś ten problem ? Dolot wyczyszczony turbo nowe wtryski sprawdzone DPF dwukrotnie czyszczony na maszynie czujnik różnicowy podmieniony wężyki od czujnika nowe. Pomysłów na dzień dzisiejszy brak
Riisee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 12:11   #3
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

w takiej sytuacji , najlepiej wybadać co jaki czas lub co ile kilometrów mniej więcej załącza się wypalanie, przygotować Forscana i podczas wypalania wyjechać sobie na jakąś Skę.
na forscanie sprawdź wartości wskaźników EGT oraz EGTAC (to są czujniki temp przed i za DPFem) podczas wypalania , przy stałej jeździe bez zmiany biegów np na 5 około 2000-2200 obrotów przez jakiś czas temperatura powinna sięgać 600C Im dłużej temperatura będzie zbliżona do tych 600C tym szybciej DPF sie wypali . Jak będziesz zwalniał, zatrzymywał się to temperatura będzie spadać i wypalanie potrwa dłużej, a jeżeli potrwa to zbyt długo to ostatecznie wypalanie zostanie przerwane .
Zapełnienie filtra sprawdzisz wskaźnikiem DP_DPF - na uruchomionym silniku, na biegu jałowym (bez gazowania) 0 - powiedzmy że pusty, 0,9~1 pełny
Jeżeli po krótkiej jeździe jak już silnik się nagrzeje i na luzie ten wskaźnik pokazuje wartość 1 to spodziewaj się ze włączy się wypalanie . Po udanym wypalaniu wartość tego wskaźnika powinna wskazywać 0~0,1
Ja nie wiem jaką mam wersję softu w moim aucie (nie wiem jak to sprawdzić) ale u mnie z tego co zauważyłem muszą być spełnione dwa warunki żeby załączyło się wypalanie,
po pierwsze DP_DPF musi na luzie wskazywać 1,0 a po drugie czas od ostatniego wypalania TESLRT => 700min
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 10:52   #4
Riisee
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Pytanie co może powodować przerwanie procesu temperatura wzrasta blisko 600 stopni jednak jest informacja odległość od ostatniej udanej regeneracji 1600km
Riisee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 07:39   #5
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

a sprawdziłeś wartości DP_DPF ?
Jak masz możliwość to zbadaj przewody od DPF
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ja miałem problemy z ciśnieniem ponieważ te przewody były przetarte
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 06:31   #6
Riisee
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Witam nie posiadam forscan pożyczałem kompa od kolegi z warsztatu i tam były inne parametry. Jaki interfejs polecacie bo na allegro Forscany są od 100zl do 700 zł który wybrać ?
Riisee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 08:16   #7
Riisee
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Najbardziej popularny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i droższy ktoś korzystał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Riisee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 11:00   #8
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Cytat:
Napisał Riisee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej popularny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem skąd kolega ma takie dane....
Lepiej zakupić Viakena. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 17:02   #9
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Ja mam Viaken Elm327 na bluetooth STN2120 i parametry sprawdzam na telefonie. Dla mnie najwygodniejszy, aczkolwiek wersja forscana na PC ma chyba więcej funkcji. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 20:56   #10
Riisee
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Częste nieudane próby wypalania DPF - wskazania Forscana

Dziękuje za odpowiedź dziś zgłębiłem temat i zamówiłem we wtorek powinno przyjść, co samego procesu wypalanie to mój mechanik twierdzi że pozostaje błąd w systemie bo wszystkie inne parametry i podzespoły sprawdzone uszkodzone wymienione zaadoptowanie i twierdzi że to już nic z kwestii mechanicznej. Rodzi się kolejne pytanie czy wgranie nowego nowego softa w serwisie jest w stanie uratować sytuację ?
Riisee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.