Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2020, 22:18   #1
zaku77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: Mondeo x2
Silnik: 2.0 TDCi x2
Rocznik: 2007+2010
Postów: 19
Domyślnie 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Witam wszystkich!
Niedawno nabyłem Mondeo mk4 2011 r. Wersja 1.6 ecoboost i zauwazylem ze przy przebazowaniu do ok. 3000 obrotów na biegu jałowym słychać dziwny dziwek przy spadaniu obrotów. Trzęsie także rura od powietrza dolotowego, jakby powietrze cofało się z silnika do filtra. Wszystko widać na wideo w linku poniżej. Co sądzicie co to może być, czy to normalne w tych silnikach?
Pozdrawiam
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zaku77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2020, 22:31   #2
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Nie, to nie jest normalne. Prawdopodobnie zawór DV turbosprężarki. Był kiedyś podobny wątek, poszukaj w dziale Focusa.
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2020, 22:42   #3
zaku77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: Mondeo x2
Silnik: 2.0 TDCi x2
Rocznik: 2007+2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Cytat:
Napisał RSBN4N Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, to nie jest normalne. Prawdopodobnie zawór DV turbosprężarki. Był kiedyś podobny wątek, poszukaj w dziale Focusa.
Bardzo dziękuje za nakierowanie, szukam dalej 🙂

Bump: Temat do zamknięcia
zaku77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2020, 05:14   #4
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

I to była ta przyczyna?
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 15:23   #5
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Ten dźwięk to uszkodzona membrana DV. U mnie było tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 09:10   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

O to chyba ja muszę sobie wymienić bo mam podobnie. Gdzie taką membranę idzie kupić?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 09:31   #7
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O to chyba ja muszę sobie wymienić bo mam podobnie. Gdzie taką membranę idzie kupić?
Oryginalne gumowe były kiedyś na Alledrogo.
Teraz nie widzę. A i tak miały nieprzyzwoicie wysoką cenę.
Założyłem aluminiowy zawór od Properfekt:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT: Tylko jedno ALE. To jest do sprężarek sterowanych podciśnieniowo.
Jak masz turbo sterowaną elektronicznie to zawór wygląda inaczej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png

Ostatnio edytowane przez japim ; 22-07-2020 o 10:06
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 20:12   #8
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EDIT: Tylko jedno ALE. To jest do sprężarek sterowanych podciśnieniowo.
No właśnie ja mam elektronicznie, podobno można przerobić na podciśnieniowe słyszałem i te zamienniki alu lepiej trzymają ciśnienie. PO wyjęciu zaworu widać tą uszkodzoną membranę?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 19:41   #9
advarc1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2022
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost. Dziwny dźwięk przy przegazowaniu

Hej, sorry, że odkopię. Mam Mondeo Mk4 1.6 EB polift. U mnie problem jest podobny - od jakiegoś czasu głośniej słychać świst turbiny i po odpuszczeniu gazu charakterystyczny dźwięk spustu powietrza. Do tego mam bardzo wysokie spalanie - w mieście potrafi wypić 16-17 litrów. W trasie 9-10 i to przy naprawdę wolnej jeździe.

Mechanik podejrzewa zawór DV i wysłał mi zdjęcie o co konkretnie chodzi. W sklepach jednak nie mogę znaleźć pasującej części, która nazywałaby się zawór DV, a właśnie wygląda mi on na ten, co kolega wysłał jako sterowany elektronicznie. Koszt nowego to ponad 400zł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], czy da się założyć jakiś trwały zamiennik lub zregenerować istniejący? No i pytanie zasadnicze - czy wg Was ten zawór może wpływać na takie objawy? Z góry dzięki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Hej, sorry, że odkopię. Mam Mondeo Mk4 1.6 EB polift. U mnie problem jest podobny - od jakiegoś czasu głośniej słychać świst turbiny i po odpuszczeniu gazu charakterystyczny dźwięk spustu powietrza. Do tego mam bardzo wysokie spalanie - w mieście potrafi wypić 16-17 litrów. W trasie 9-10 i to przy naprawdę wolnej jeździe.

Mechanik podejrzewa zawór DV i wysłał mi zdjęcie o co konkretnie chodzi. W sklepach jednak nie mogę znaleźć pasującej części, która nazywałaby się zawór DV, a właśnie wygląda mi on na ten, co kolega wysłał jako sterowany elektronicznie. Koszt nowego to ponad 400zł: https://allegro.pl/oferta/pierburg-zawor-turbosprezarki-7-04269-04-0-11973305896, czy da się założyć jakiś trwały zamiennik lub zregenerować istniejący? No i pytanie zasadnicze - czy wg Was ten zawór może wpływać na takie objawy? Z góry dzięki.

Fotka (nie chciało mi przyjąć jako link forumowy) https://ibb.co/3FCBM22

Ostatnio edytowane przez advarc1 ; 13-07-2022 o 19:44
advarc1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2022, 10:30   #10
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie 1.6 ecoboost P132B i zawór DV- brak mocy

Witam wszystkich serdecznie. Temat zakładam w sumie dla potomonych, bo sam się trochę nagimnastykowałem żeby dojść do rozwiązania gdzie dość mocno zmylił mnie wyskakujący błąd.. ale o tym dalej..
Mianowicie- mam mondeo mk4 1.6 ecoboost. Wokół uszczelki pod pokrywą zaworów miałem zapocenie- postanowiłem zabrać się za to sam. Tak też zrobiłem, uszczelka wymieniona na oryginał 65zl+przesyłka... wszystko ok.. ale na drugi dzień jadę samochodem a on nie ma mocy.. turbina w ogóle się nie załączała.. w dodatku podczas przyspieszania było słychać delikatne syczenie. Pojechałem pod komputer podpiąć- wyskoczył błąd P132B kontrola doładowania/zbyt niski sygnał częstotliwości. Ok, poczytałem trochę internetów- do sprawdzenia sztanga od wastegate- chodzi elegancko... No to padło na elektrozawór sterujący podciśnieniami turbiny... Wymieniłem.. dalej to samo... Już miałem oddawać samochód do jakiegoś mechanika ale podkusilo mnie rozebrać zawór DV- na forum pojawiało się sporo tematów z tym zaworkiem. Po rozebraniu tego, wylało się z niego troszkę oleju, kontrola wzrokowa zawór ok, membrana też się wydaje ok, zrezygnowany że auto jednak trzeba będzie oddać do mechanika składam... Podkusilo mnie się przejechać i bang... Auto zapiernicza aż milo... Turbina pracuje.. ale! Pojawił się charakterystyczny dźwięk dla uszkdzonego zaworu DV... Który ktoś na forum też dodawał.
PRZYNAJMNIEJ wydaje mi się że mam sprawcę, wszystko na to wskazuje.. zamówiłem dziś nowy zawór firmy properfekt, jutro powinien przyjść i wymiana..
Ale mam w sumie dwa pytania. Czy podczas wymiany uszczelki pokrywy zaworów mogłem coś schrzanić że ten zawór zaczął dawać w kość czy to po prostu cholerny zbieg okoliczności?

Drugie pytanie czy ten zawór trzeba montować trzymając się jakiejś zasady? Wiadomo rureczka która z niego wychodzi jest teraz na wprost a nie pod kątem. Chodzi mi o ułożenie tłoczka wewnątrz. Czy po prostu jak przyloze tak pasuje?
Pozdrawiam serdecznie.
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.