Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2018, 23:56   #101
Maestro8912
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2018
Skąd: Luboń
Model: Kuga
Silnik: 20 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Witam, mam kugę 2010rok 110tyś 2.0tdci i auto gaśnie np podczas dojeżdżania do świateł, podczas zmiany biegu np. ruszamy 1 wciskamy sprzęgło i potrafi zgasnąć. Zaczęło się zimą tego roku od tego, że zapaliłem jak co rano pod domem i auto mi zgasło.. zapalał na dotyk ale gasł i tak kilka razy aż " zatrybił" lub trybił po przegazowaniu- jak by nie trzymał wolnych obrotów..czasem komunikat silnik usterka ale po zgaszeniu i ponownym zapaleniu już komunikatu brak.. Byłem u kilku mądrych i tak: -0błędów, profilaktycznie wypalony dpf, zmiana filtra paliwa-była podobno woda.. ok jeździł tydzień i to samo.. czyszczenie przepustnicy, zmiana filtra paliwa na moją prośbę- problem nadal się pojawiał nieregularnie. Pewnego pięknego dnia auto nie chciało zapalić -laweta-warsztat-diagnoza padł alternator-naprawiony, wymiana akumulatora. Auto nadal gaśnie, zaobserwowałem falowanie na wolnych obrotach- nie zawsze, brak reguły. Ostatnio w końcu ukazał się błąd "wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej" -niestety samego czujnika nie szło kupić tylko w zestawie z listwą więc listwa z czujnikiem i wężyki paliwowe wymienione na nowe. Po wymianie listwy z czujnikiem auto gasło częściej.. zauważyłem podwyższone spalanie, nadal czasem falujące obroty na postoju-bez różnicy czy na biegu z wciśniętym sprzęgłem czy na luzie . Błędów brak poza błędem komunikacji can (ponoć w każdym fordzie występuje) i "położenie zerowe czujnika kąta koła kierownicy nie znalezione". Zapytałem czy jest zależność ale ponoć czujnika nie idzie skalibrować i wezmą się za niego jak uporają się z gaśnięciem. Następnie mechanik zlecił wymianę "czujnika przepływomierza"-chyba tak to się nazywa.. Auto nadal gaśnie. Mechanik wyjął i wyczyścił EGR, przepustnice - nadal gaśnie. Następnie zaślepił EGR- lekka poprawa tzn spalanie się zmniejszyło, przez pierwsze 150-200km nie widziałem falowania obrotów. Po 3dniach mojej radości dojeżdżam do świateł a Kuga zaczyna falować obrotami i gaśnie. Niby zapalił ale nie reaguje na pedał gazu przez chwile.. Jak by się zaciął, po chwili zapala i jedzie jak by nigdy nic. Błędów brak... Mam czujnik położenia wału już w aucie uszykowany do wymiany i zlecę wyjęcie wtrysków i sprawdzenie na maszynie bo ręce rozkładają mechanicy, elektronicy a o ASO się w Poznaniu nawet nie wypowiem. Proszę o jakąś pomoc, może ktoś tematowi podołał i podpowie coś, bo chciałem wymienić przepustnice ale nie widzą zasadności, z czujnikiem położenia wału też twierdzą, że to nie to.. Panowie za chwilę wymienię pół silnika, czujników a okaże się, że on nadal będzie gasł.. Proszę o pomoc.. Pozdrawiam kolegów i współczuję tym którym takie cuda w Fordach się dzieją, bo nigdy w żadnym aucie nie miałem takich cyrków.....

Maestro8912 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 23:39   #102
miamian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: Mondeo MK4 Ghia Panther Black
Silnik: 2.0 TDCI 143>163KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Witam, moje 2.0tdci mondeo też zaczęło gasnąć od jakiegoś czasu (wymiana filtra paliwa nie pomogła). Mam automatyczną skrzynię biegów i najpierw miałem błędy skrzyni - "skrzynia biegów konieczna obsługa" lekkie szarpnięcie podczas jazdy i zapalała się kontrolka od ESP, po zgaszeniu i odpaleniu auta błędu już nie było. Ostatnio auto zaczęło gasnąć podczas jazdy przy stałej prędkości głównie na trasie. Na szczęście obyło się bez lawety bo za każdym razem udało się odpalić i jechać dalej. Tym razem po podłączeniu do komputera był błąd - usterka czujnika położenia wału korbowego. Mechanik powiedział, że ten czujnik dotyczył dwóch problemów: gaśnięcia i błędu skrzyni. Odpukać, po wymianie czujnika póki co nie mam problemów z autem.
miamian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 06:51   #103
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

dokladnie tak jak piszesz, w przypadku Diesla przy walnietym czujniku polozenia walu auto nie odpali lub zgasnie.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 17:22   #104
SebastianBAQ
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Witam,
Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM 2014 rok przebieg 70 tyś km.
Auto gaśnie tylko w zimie ( temperatura poniżej zera ) po paru minutach jazdy.
Tak jakby zamarznieta woda się skraplała .
5 minut jazdy odjąłem gaz i na łuku auto się wyłączyło. Nie dało się zapalić -tak jakby brak prądu-żadne kontrolki się nie paliły. Po 20 minutach normalnie odpaliło bez żadnych błędów. Na kompie też żadne błędy nie wyszły.
Potem jeszcze parę razy było bardzo podobnie.
Od czego zacząć ?
Termostat ?
SebastianBAQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:43   #105
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał SebastianBAQ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dało się zapalić -tak jakby brak prądu-żadne kontrolki się nie paliły.
Tzn brak zasilania?
Sprawdź klemy i przewód masowy do karoserii.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 19:48   #106
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Hej, dopisuję się do tematu gasnącego auta.. u mnie wszystko było dobrze trasa 340km . Stała prędkość około 100~120km/h i pod koniec trasy przy prędkości 100km/h zgasł (wcześniej delikatnie zaczął szarpać, przy zmianie z 5 na 6 bieg) . Na forscanie zero błędow, po chwili zgasł ponownie. Na szczęście udało mi się dojechać do celu, ale przy 100km/h i braku wspomagania zrobiło mi się gorąco
. Mam auto 3 lata zrobiłem nim 50tys km i pierwszy raz takie coś.
Zamówiłem te dwa czujniki: położenia wału i obrotu wałka. Dam znać czy pomogło, chociaż mam pewne obawy.. zwłaszcza że nie ma błędow na forscanie , nie ma od czego zacząć.
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 21:59   #107
Enrike2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Rocznik: 2007
Postów: 206
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Ja tak mam tylko że gasnie na ciepłym czujniki walka i wału wymienione na samym początku zero błędów. Wtryski sprawdzone na przelewach i 2 leją za dużo.
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 07:33   #108
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Do mnie czujniki dzisiaj zostaną doręczone. Udam się z nimi do lokalnego mechanika, znalazłem jednego w pobliżu w pobierowie. Czy te czujniki wystarczy zamontować ? Czy jest jakaś jeszcze np regulacja, adaptacja ?
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 18:29   #109
Enrike2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Rocznik: 2007
Postów: 206
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Tam jest tylko regulacja odległości ja wymontowalem i założyłem ale dalej gaslo. Zmienie te wtryski i dam znać ale dopiero w sierpniu. Dziwne bo U mnie gasnie tylko jak jest ciepło na dworze, w zimie nie ma problemu.
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:07   #110
GrzECH0
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 06-03-2019
Skąd: Nie ważne
Model: Ford Galaxy MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 140@163KM
Rocznik: 123
Postów: 22
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Moja foka też miła podobną przypadłość i sporadycznie wywalało błąd P0087. Oczywiście wymieniony został -> filtr paliwa, regulator ciśnienia i czujnik bez żadnego efektu.

Winnymi okazały się uszczelki na przelewach za 4 euro... Od ich wymiany auto nigdy nie zgasło.
GrzECH0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.