Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2021, 11:05   #1
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Witam. Zakupiłem kolejnego Forda do domu. Tym razem dla mnie. Jest to grand c-max z 2011r 1.6 tdci 115km manual. Mam radio jak w załączniku. Próbuję połączyć się z telefonem przez bluetooth i telefon się łączy ale nie słychać nic i rozmówca mnie też nie słyszy a mimo połączenia i udostępnienia do kontaktów mogę rozmawiać normalnie jak przez telefon dostawiony do ucha. I jak np rozłączę się normalnie telefonem to wyskakuje na ekranie że połączenie utracone czy zakończone i radio się wiesza. Po odpaleniu samochodu po chwili, radio się powoli włącza i jest ok. Gdzie szukać przyczyny? Jeżeli coś źle wytłumaczyłem to mnie poprawcie.

Kolejny temat to czy da się jakoś uruchomić doświetlanie skrętu? Czy te modele nie mają.

Kolejny temat to te paski w podsufitce chyba czerwone lub niebieskie. U mamy świecą a u mnie widzę że są ale nie świecą.

Kolejna sprawa dotyczy dekla do złącza obd. Czy ten czarny plastik da się wymienić sam? Bo ktoś urwał jedno mocowanie a drugie jest prawie urwane. Bo zaślepkę to wiem że kupić się da używana nawet z rozbitka bo też jest jeden zatrzask urwany.


Kolejny temat to "luźne " lusterko. I w moim i w tym drugim lusterko ma luzy... da radę to jakoś ogarnąć czy ten typ tak ma?


Dzięki za przeczytanie wypocin i z góry dzięki za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 13:05   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Cytat:
Napisał xman17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Zakupiłem kolejnego Forda do domu. Tym razem dla mnie. Jest to grand c-max z 2011r 1.6 tdci 115km manual. Mam radio jak w załączniku. Próbuję połączyć się z telefonem przez bluetooth i telefon się łączy ale nie słychać nic i rozmówca mnie też nie słyszy a mimo połączenia i udostępnienia do kontaktów mogę rozmawiać normalnie jak przez telefon dostawiony do ucha[…]
a próbowałeś kręcić gałką głośności w radiu? => może wystarczy zwiększyć głośność





Cytat:
Napisał xman17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
Kolejny temat to te paski w podsufitce chyba czerwone lub niebieskie. U mamy świecą a u mnie widzę że są ale nie świecą.

[…]
Obejrzy dokładnie schowek - były wersje które nie miały oświetlenia nastrojowego a jedynie przetłoczenie w schowku
Funkcję oświetlenie nastrojowego włącza się w zegarach => czy tam ta opcja jest włączona
Jeśli opcja jest aktywna w zegarach - to oświetlenie włącza się po zmroku i steruje tym czujnik zmierzchu



pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 14:01   #3
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Gałką kręciłem i działa telefon i glosnosc ale nic się nie dzieje. A to podświetlenie to widziałem w menu licznika ale go nie włączałem. Dzięki wielkie. Włączę i będę widział wieczorem.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 22:22   #4
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Cytat:
Napisał xman17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny temat to czy da się jakoś uruchomić doświetlanie skrętu? Czy te modele nie mają.
Te modele mają, ale musisz mieć reflektory ksenonowe, do doświetlania skrętów jest osobna żarówka wewnątrz reflektora.
Jeżeli masz reflektory halogenowe, to doświetlania skrętów nie ma.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 20:05   #5
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Dzięki wielkie za info. Jutro kabel będę miał to spróbuję sprawdzić na spokojnie. Może się coś uda znaleźć w związku z tym bluetooth. Mam taka nadzieję.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 20:21   #6
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Jako iż mama ma idento granda jak ja tyle że 2013r to spróbowałem sparować telefon z jej autem i to samo. Wcześniejszy telefon Samsung Galaxy j7 sparował się bez problemu a galaxy a21s który próbowałem nie sparował się. Wina softu? Da to radę jakoś zaktualizować? I czy mapa musi być na oem karcie czy w tym modelu przejdzie karta zwykła?

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 21:33   #7
Matti99
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-09-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Granc c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Spróbuj może poszukać w ustawieniach bluethoot w telefonie (sparowane urządzenia Ford audio) czy masz zaznaczone dźwięk rozmowy telefonicznej. Skoro po sparowaniu słyszysz dźwięk w głośniku telefonu to właśnie w telefonie bym szukał przyczyny.

Mapa na karcie zwykłej nie przejdzie. Szukaj mapy ford MFD na forum są wszystkie informacje
Matti99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 16:56   #8
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Info poszukam niebawem. Mam pytania odnośnie błędów z forscana. Nie idzie ich usunąć. Jak to interpretować i gdzie szukać usterki skoro szyby działają normalnie. I nie wiem o co chodzi z torem jazdy na wprost. Nie znam tego tematu bo i z programem się oswajam dopiero wiec wybaczcie. Do tej pory jeździłem hondą z 1994r. Wiec tam błędów kto wie jakich nie było. Foto z forscana poniżej.

Do tego dalej drążę temat podłączenia telefonu pod zestaw bluetooth. Telefon się łączy po czym bluetooth w telefonie rozłącza połączenie a na ekranie widać że dzwonie. Nie wiem czy dobre radio jest ustawione w programie bo w sumie i info i navi mam I USB w sumie też. Foto tez ponizej.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 22:31   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

U2101 - częsty w C-maxie i Focusie. Owszem nieusuwalny, ale całkowicie niegroźny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błąd B12DD - nie masz zaprogramowanych położeń krańcowych szyb tylnych - nie działa automatyczne podnoszenie. Po prostu zrób to i błędy znikną. Szyba na maksa w dół trzymając przycisk, puścić, na maksa w górę podnosząc i trzymając przycisk, puścić, podnieść znowu przycisk i trzymać >5s, puścić i już.
Ten ostatni dotyczy ABSu, może być to czujnik.

Moduł masz BT/VC i jest ok, nie ma w nim błędów.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 09:37   #10
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy grand w rodzinie. Kilka pytań elektrycznych i technicznych.

Ok. Super. Szyby zaraz zaprogramuję. Myślę że tyle wystarczy. Odnośnie tego telefonu to chciałem zapytać czy to co jest zaznaczone to jest ok? Czy nie powinno być to jedno niżej z navi i info? Bo w sumie info i navi jest. Jednakże nie wiem czy dobrze to rozumuję. Jeżeli to co mam producent określił jako to co jest zanaczone to git.


A jak podczas jazdy np mam na 4tym biegu ok 3 tys obrotów i nacisnę sprzęgło to auto schodzi do 2 i stoi może dwie lub trzy sekundy i schodzi do półtorej tysiąca i później do wolnych to pasuje wyczyścić egr? I czy jego też rozpoławiać czy nie? Bo nie wiem czy tam można coś uszkodzić czy nie? Wiedzę w motoryzacji mam ale tak jak pisałem jeździłem do tej pory nieśmiertelnym starym japońcem stąd moja trochu niewiedza w silnikach diesla.
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.