Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2021, 13:34   #121
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z cięgnami nie ma to nic wspólnego, raczej z olejem w skrzyni i smarem w przegubach.
Ewentualnie może to być jeszcze kwestia twardości gumowych poduszek skrzyni/silnika, która spada wraz ze wzrostem temperatury.

yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2021, 15:57   #122
None
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-12-2020
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2018
Postów: 47
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Nie może to być coś taniego bo Ford tego nie chce naprawiać.

Ostatnio edytowane przez None ; 27-08-2021 o 18:01
None jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 22:08   #123
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Rozmawiałem dziś z moim mechanikiem na temat tych (póki co) waszych stuków. Z filmu który oglądnął stwierdził że jemu to wygląda na błąd konstrukcyjny skrzyni, jakby projektanci źle coś policzyli...jego diagnoza i przypuszczenia (jedynie na podstawie filmu) to koło zębate wałka atakującego ma problem z prawidłowym zazębieniem...
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2021, 08:00   #124
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 414
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błąd konstrukcyjny skrzyni
To by sugerowało, że wada powinna się objawiać w prawie wszystkich egzemplarzach. Moim zdaniem nie:
1) To dotyczy tylko zestawu 1.5EcoBoost Manual. Taka sama skrzynia (B6+) jest w chyba bardzo popularnym 1.5EcoBlue, tam problemu nie ma.
2) Z ankiety na FB wynika jakieś 30% tego typu aut
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2021, 09:39   #125
B4Bci4 z Bydzi
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 121
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

u mnie jest delikatny click przy każdym biegu, ale chyba podjadę podpytać znajomego mech co o tym sądzi
B4Bci4 z Bydzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2021, 12:43   #126
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 414
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał B4Bci4 z Bydzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie jest delikatny click przy każdym biegu
Głuche, jakby z głębi i przy niższych biegach to normalne. Luźno skręcony dyfer tak jest i już. Tak mi powiedział zaufany szef serwisu w ASO.
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 19:32   #127
MariuszFF78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 1,5 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 62
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał None Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest tak że na początku jazdy nad stukami operując odpowiednio sprzęgłem można zapanować. Ale jak na dworze jest temperatura wysoka i samochodem dość długo jeżdżę nie da się uniknąć puknięć. Pojedyncze to pół biedy . Powstają całe ich serie przy minimalnym nawet nie jednostajnym ruchu samochodu lub puszczaniu sprzęgła. Wchodzi też taki mechaniczny klekot w czasie wrzucania biegu czy też włączania sprzęgła. Na początku jazdy nigdy tego nie ma . To wychodzi po czasie jazdy . Jak temperatura na dworze powyżej 25 stopni żadne czary Mary nie pomagają. Moja żona jak jeździła bo już nie chce powodowała wieczny stukot niezależnie od temperatury. Ja jej nie obwiniam . To wina auta . W żadnym samochodzie tak nie mieliśmy. A było ich w ostatnich 6 latach 12. Miałem leasing. Na pewno sa lepsze i gorsze sztuki. Ale stuki w układzie napędowym to nie norma . Ciekawe jest to że nawet dźwięk zapalania silnika się zmienia pod wpływem temperatury. Też powstaje przez chwilę mechaniczny klekot . Ja mam cały czas wrażenie że pewne elementy robią się za luźne pod wpływem temperatury. Jedynie do głowy przychodzi mi olej w skrzyni biegów . Miałem kilka jazd testowych przed zakupem. W żadnym samochodzie takie cyrki nie miały miejsca. Nie kupił bym .
Mam identycznie. Jak samochod zimny, to wszystko cichutko i sprezyscie chodzi. Jak sie rozgrzeje, to stuki przy zmianie biegow, przy puszczaniu sprzegla jak sie rusza, a silnik jak sie uruchamia, to dramat.
MariuszFF78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 20:23   #128
None
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-12-2020
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2018
Postów: 47
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Dojdzie Ci jeszcze klekot . Ford się niestety nie przyznaje do wtopy . Wysłałem Ci wiadomość na priv . Ten klekot przy zapalaniu to pewno dwumasa. Ten dźwięk jest chyba w każdym MK4 cichszy lub głośniejszy ale jest. Auto spier.... Totalnie .

Ostatnio edytowane przez None ; 14-09-2021 o 20:25
None jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 20:42   #129
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał None Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dojdzie Ci jeszcze klekot . Ford się niestety nie przyznaje do wtopy . Wysłałem Ci wiadomość na priv . Ten klekot przy zapalaniu to pewno dwumasa. Ten dźwięk jest chyba w każdym MK4 cichszy lub głośniejszy ale jest. Auto spier.... Totalnie .
zbieraj ludzi, facebuk, fora. dlaczego nie uderzycie w hydrę zbiorowo ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2021, 05:47   #130
None
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-12-2020
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2018
Postów: 47
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Temat nie umarł. Brakuje jeszcze parę osób do pozwu zbiorowego. Zbieram cały czas listę osób z tą usterka. Dużo właścicieli jest niezdecydowanych co zrobić, rozrzuconych po całej Polsce albo niewiarygodnych.
None jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.