Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2021, 10:00   #1181
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

O ile dobrze pamiętam chodziło o wstawienie do halogenów źródeł światła LED, a to jest nielegalne. Natomiast jak wstawisz zwykłe żarówki, czyli to co przewidział konstruktor w S-MAX mk1, to wszystko będzie ok.


Ostatnio edytowane przez Parch ; 26-11-2021 o 10:03
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 22:00   #1182
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam,

dzisiaj mam dzień nadrabiania lektury o naszych S-kach :-) (co widać po mojej aktywności w postach ;-) )

Nie będę pytał ponawiał pytań jakie światła led (czy w kierunkach, halogenach przeciwmgielnych itp) wybrałem sposób montażu opisany przez kolegę Filiq-a
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jedynie mam dwa pytania:
1. Znalazłem LEDy użyte przez Filiq
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dość dawno były opisywane i pytanie czy pojawiło się coś lepszego / nowszego w identycznych wymiarach pasujące pionowo w zderzaku ?

2. Czy jest możliwość aby w S-max z 2006r podpiąć tak LEDy aby mogły świecić tylko w pozycji auto? Czy jest szansa aby na pozycji "0" przełącznika całe oświetlenie było wyłączone. LEDy w pozycji auto świecą się oczywiście tylko jak jest jasno w przypadku załączenia przez automat świateł mijania LEDy gasną.
Jest jakaś możliwość podebrać zasilanie z pozycji "auto" jak jest jasno i światła mijania są wyłączone??

Dziękuje wam za porady i odpowiedzi.
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2023, 19:57   #1183
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

2. podpiąc można, ale nie przejdzie przeglądu.
światła dziennie mają się zapalać automatycznie z silnikiem, w szczególności gdy jest wlacznik swiateł jest na 0
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2023, 23:52   #1184
mangomel
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 25-08-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Podepnę się pod temat nieco. Miałęm w aucie tryb skandynawski, ale go wyłączyłem Forscanem. Dopiero co założyłem dzienne do kierunków, załączają się automatycznie po stacyjce, odłączają, gdy świecą postojowe. Natomiast na Auto świecą cały czas mijania. Dlaczego?
mangomel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 06:37   #1185
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał mangomel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na Auto świecą cały czas mijania
Czujnik deszczu/zmierzchu był fabrycznie czy dokładany? Tak się zachowuje tryb auto gdy nie ma połączenia z czujnikiem (lub bez kodowania świateł automatycznych, ale tego nie sprawdzałem).
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 09:58   #1186
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. podpiąc można, ale nie przejdzie przeglądu.
światła dziennie mają się zapalać automatycznie z silnikiem, w szczególności gdy jest wlacznik swiateł jest na 0
Na pewno tak jest??
W moim drugim aucie Soka Octavia 2 FL mam fabryczne światła do jazdy dziennej i na pozycji "0" wszystkie światła są wyłączone.
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 10:22   #1187
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pozycji "0" wszystkie światła są wyłączone
To musisz je włączyć? Czy któryś z poniższych warunków zachodzi

Przepis ECE-R87 i ECE-R48 (wyciąg)
Dyrektywa R87 określa specyficzne wymagania dotyczące świateł do jazdy dziennej, R48 natomiast wymagania techniczne dla pojazdów (odpowiednik Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów[…]).
• Automatyczne włączanie/wyłączenie świateł dziennych równocześnie z włączeniem/wyłączeniem zapłonu (ECE R48 ). Światła mogą się nie włączyć, jeśli: pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i znajduje się ona w pozycji P lub zaciągnięty jest hamulec ręczny lub pojazd nie ruszył z miejsca od czasu włączenia zapłonu.
• Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.

Ostatnio edytowane przez tomao ; 19-04-2023 o 10:24
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 10:54   #1188
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To musisz je włączyć? Czy któryś z poniższych warunków zachodzi
Przepis ECE-R87 i ECE-R48 (wyciąg)
• pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i znajduje się ona w pozycji P lub zaciągnięty jest hamulec ręczny lub pojazd nie ruszył z miejsca od czasu włączenia zapłonu.
oooooo faktycznie mam DSG aż z ciekawości sprawdzę czy jak z P przełączę na D i zwolnię ręczny to czy zaświecą się dzienne


ale zapis :
"Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi."
zezwala na wyłączenie świateł do jazdy dziennej. Pozycja "0" nie jest dodatkowym narzędziem a "wbudowanym" wiec przepis zezwala.

Ostatnio edytowane przez Dynia ; 19-04-2023 o 14:37
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 22:32   #1189
mangomel
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 25-08-2022
Skąd: Tarnów
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik deszczu/zmierzchu był fabrycznie czy dokładany? Tak się zachowuje tryb auto gdy nie ma połączenia z czujnikiem (lub bez kodowania świateł automatycznych, ale tego nie sprawdzałem).
Niewiem na pewno, ale wydaje mi się, że nic w tym zakresie nie było "kombinowane". Czujnik deszczu działa normalnie. Może wiesz od czego powinienem zacząć i czy wogóle sens się w to bawić?
mangomel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2023, 11:16   #1190
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

tomao sprawdziłem u siebie w skodzie (z 2012r) oraz w nowej skodzie znajomego (z 2022r) i w obu przypadkach na pozycji "0" nie świecą się żadne światła - na zapłonie, na włączonym silniku, w pozycji D (w automacie) i zwolnionym hamulcu ręcznym.
Więc jak pisałem wcześniej wychodzi na to że zapis "Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi." ma tutaj zastosowanie.

Jakbym mógł ponowić pytanie gdzie się wpiąć z LED-ami aby na pozycji "0" nie świeciły się dopiero w pozycji "auto" (w zależności od czujnika oświetlenia).
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.