Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2018, 10:03   #1
dexxter
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-10-2018
Skąd: Kraków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 140PS
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Cześć.
Jestem nowy na forum. Kupiłem 2 tygodnie temu S-Maxa z 2013 2.0 z dość niskim przebiegiem bo 91 TDCI 140PS.
Autem przejechałem ponad 1tyś kilometrów i zapalił się check engine. Podjechałem do warsztatu, po diagnozie okazało się błąd z czujnika regulacji ciśnienia DPF + błąd czujnika regulacji ciśnienia klimatyzacji (chodź do tego drugiego to pewności nie mam, że dobrze zapamiętałem).
Mechanik stwierdził, że węże od czujnika albo sam czujnik i zostawiłem auto.
Po 1h dzwoni do mnie i pyta się czy nie jestem z Usterki TVN, bo nie wierzy co widzi.
Przewody od obydwu czujników obcięte równo, tak jakby ktoś to zrobił cążkami i mówi, że nie ma szans, żeby było to zrobione przypadkowo.
Podczas kupowania auta byłem na stacji diagnostycznej i prosiłem min o sprawdzenie spalin, ale diagnosta miał zepsuty aparat do pomiaru spalin (przypadek?).
Wydaje mi się, że DPF chciał się wypalić, ale nie było czujnika i włączył się check engine.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł dlaczego ktoś mógłby odciąć przewody od tych czujników. Nie mogę doszukać się sensu i logiki. Ja osobiście bym odpiął przewody od wtyczek, a nie je ucinał.
Czy macie jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc!

Zdjęcie czujnika jaki zrobił mechanik
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez dexxter ; 30-10-2018 o 10:04 Powód: problem ze zdjęciem
dexxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 12:28   #2
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Ciekawe jaki zestaw błędów pokaże się, gdy mechanik polutuje kabelki. Pozostaje współczuć, a temu diagnoście bym powiedział, że zgłoszę ten fakt do PISKP. Pewnie analizator by zadziałał. SKP pewnie lokalna, na miejscu?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:12   #3
tompio2
ford::average
 
Avatar tompio2
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0L TDCi (143PS) DW10, 2.0 TDCI (150KM) DW10F
Rocznik: 2010 międzylift, 2015 MK2
Postów: 82
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Napisz od kogo kupiłeś, jeśli od pośrednika to koniecznie napisz od kogo. A to sprzedający wybierał miejsce sprawdzenia auta? Jeśli tak to nie mazgaj się i bierz koszty na klatę. Jeśli ty wybierałeś to miej pretensje do diagnosty, może coś wskórasz, ale nie sądzę.
Bądź ostrożny z usuwaniem dpf bo już ustawodawca węszy.

Ostatnio edytowane przez tompio2 ; 30-10-2018 o 13:14
tompio2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 07:10   #4
dexxter
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-10-2018
Skąd: Kraków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 140PS
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Hej. Dzięki za odpowiedzi.
Auto kupiłem od handlarza oczywiście z Wielkopolski. Auto dobrze oglądałem że znajomym który ma pojęcie, ale nie podpisaliśmy pod obd (wiem mój błąd). Stacja diagnostyczna oczywiście lokalna.
Mechanik wymienił wiązki skasował błędy i uwaga jest okay! Teraz jedynie martwię się co będzie przy wypalaniu dpf, ale o tym pewnie dowiem się dziś gdyż wybieram się w trasę.
Nie dawało mi to wszystko spokoju i wczoraj podjechałem na stację u zaprzyjaźnionego diagnosty. Zrobiłem test spalin i uwaga 0.00 na zagrzanym silniku i mocnym gazowaniu. Ogladnelismy dokładnie dpf i nie był ruszamy.
Mi nawet do głowy nie przychodzi wycinanie dpf, mieszkam w Krakowie i wystarczająco ty dużo syfu.

Zastanawiam się czy odcięte czujniki nie są powiązane z kolizja auta. Miało stluczke w Niemczech. Zdjęcia widziałem i był uszkodzony zderzak i maska. Nawet chłodnice całe były.
Macie jakieś l pomysły czego ktoś to odciął?

Dzięki

Bump:
dexxter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 18:29   #5
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Jestem pewny ze z przecietymi przewodami bez komunikatu o bledzie silnika na drodze z Wielkopolski do Keakowa by sie nie obylo. Na pewno zostalbys poinformkwany po paru kilometrach.

Raczej sugeruje wizyte pod samochodem zyczliwego inaczej krakusa z obcinaczkami. Nie produkt miesny krakusa, a zywy z krwi i kosci polak somsiad tzw zawistna ***WYMODEROWANO*** Bo se somsiad nowe auto kupiles. Takie hamerkanskie, a tak sie mialo nie psuc.

Podsumowujac nie ma szans ze obciete bylo przy zakupie.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 31-10-2018 o 19:26 Powód: wykropkowany wulgaryzm
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 19:27   #6
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zyczliwego inaczej krakusa z obcinaczkami
etam, kuna mu przegryzla i tyle
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 19:29   #7
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
etam, kuna mu przegryzla i tyle
A w Krakowie kuny to niby kto? No chyba ze turystycznie wpadly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 20:11   #8
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Jasne, zly sasiad akurat dpf mu wycial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo przeczytal ze kary sa na przegladach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 20:33   #9
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Mi somsiad podpierdaczyl dwa piwa niedawno. Z ganeczku, gdzie nabieralo odpowiednich celsjuszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Somsiady bywaja wredne.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 00:59   #10
jacekw13
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 08-05-2013
Model: smax
Silnik: 2d
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: Odcięte przewody od czujnika różnicy ciśnienia DPF

Cześć, podłącze się pod wątek. W swoim S-Maxie na dpf oberwałem kable od jednego czujnika (pierwszy z przodu) i ugiąłem drugi czujnik (bez oberwania kabli). auta nie odpaliłem - komunikat "Awaria silnika"- po lawetowaniu skasowaniu błędów auto odpaliło, za jakiś czas pojawił się komunikat usterka silnika.
Czy wiecie co to za czujniki, czy kolejność kabli ma znaczenie, jakie powinny być odczyty na kablach na wyłączonym silniku i na włączonym?
Nie wiem czy ta wiedza się komuś przyda - 2l diesel 2013 rok - przy dpfie są trzy "czujniki" patrząc od silnika pierwsze dwa to czujniki temperatury spalin ostatni to świeca.
czujniki powinny dawać wskazania na omomierzu około kilku Mohm przy zimnym silniku i kilka kohm po rozgrzaniu - świeca u mnie ma 200 ohm na zimnym.
nie wiem czy ktoś potrzebował nr części czujniki temperatury ten bliżej silnika AG91-12B591BB prod NTK ten dalej od silnika tren sam nr ale końcówka AA. do odkręcenia potrzebny klucz 14.

Ostatnio edytowane przez jacekw13 ; 02-11-2018 o 09:36
jacekw13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.