Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2021, 11:02   #11
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem to smutne , że tyle musisz się z tym autem męczyć.
Rozumiał bym gdyby to był jakiś klasyk ale fiesta ? Za 10 lat o ile dojeździ będzie miała około 20 lat czyli stary trup.
No cóż, jak się nie ma miedzi to się na dupie siedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem takie, na jakie było mnie stać. Może w przyszłości zmienię na coś lepszego/młodszego, zobaczymy. Ale na chwilę obecną nastawiam się, że min. 5 lat nim pojeżdżę.

luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 00:40   #12
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
We fieście akumulator jest mały i tani, w dodatku w silniku iskrowym może długo wytrzymać orginalny jak i zamiennik, a zwłaszcza jak jest dziannie odpalany, czyli cały czas o odpowiednim naładowaniu.
Gorzej sytuacja wygląda w silniku wysokoprężnym, gdzie każde drobne niedomaganie bateri odbija sie na rozrychu ocięzałej jednostki napędowej.
Podsumowując w silniku małej iskrowej jednostki aku spokojnie może posłużyć 8 i dłużej wiosenek. W motorze wysokoprężnym 5 lat to wyczyn, a wszystko zależy od eksploatacji baterii
Co do mojego aku to pewny nie jestem, ale chyba jest od nowości (prawie 11 lat), bo jest oryginalny fordowski a wątpię, żeby poprzedni właściciel się na taki zakup decydowałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie dziennie odpalany jest średnio 2, 3 razy, ale zdarza się czasami i do 8. A przecież na trasie 2-5km, sporadycznie 10km nie doładuje się odpowiednioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak zwiększyć żywotność przy takiej jeździe? Doładowanie co 2-3 miesiące małym prądem będzie dobrym pomysłem?

Polecicie jakiś w miarę sprawdzony aku do mojej "czarnej strzały"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Coś ze średniej półki, żebym za 2-3lata nie musiał znów szukać nowego. Coś co przynajmniej te 5-6lat w moich warunkach posłuży.
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 09:24   #13
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Cytat:
Napisał luki_1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wątpię, żeby poprzedni właściciel się na taki zakup decydował
A dlaczego nie ? Przecież jednak schodzą z półki baterie w aso, sami sobie ich nie zakładają.
W samochodzinie od mojej mamy wymieniałem z małego Hyundai baterie po 12latach, samochod dziennie odpalany, w normalnej eksploatacji.
Cytat:
Napisał luki_1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecicie jakiś w miarę sprawdzony aku
Centra, Varta
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 14:53   #14
Wonderman
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-09-2021
Skąd: Przemyśl
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Niedawno wymieniałem akumulator w mojej fiescie 1.4 96KM 2009, ponieważ stary aku, fordowski od nowości (8G9N-10655-LA 12V 65RC 390cca 43Ah) pokazywał tylko 10.8V bez obciążenia.
Także był eksploatowany przez 12 lat!
Wonderman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 18:18   #15
luki_1988
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-06-2021
Skąd: Wadowice
Model: fiesta mk6 2008-...
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Ok. Tylko zakładając ten temat chciałem się dowiedzieć, czy jeśli kupię w aso lub u autoryzowanego dealera akumulator fordowski (droższy niemal dwukrotnie), to czy wytrzyma on tak długo, jak montowany fabrycznie.

Odpowiedź padła tutaj kilka razy i brzmi "ni uja" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I to jest najciekawsze - bo dlaczego akumulator tej samej firmy, tych samych parametrów kupiony w sklepie, allegro itd. musi być gorszy niż montowany fabrycznie?

Przecież to taka sama część eksploatacyjna samochodu jak olej, klocki hamulcowe, czy opony. Dlaczego da się wyprodukować i tym samym mianem sygnować aku, które wytrzyma 12lat i 4lata?

W takim razie bardziej opłaca się kupić aku z jakiegoś 5 letniego dzwona za grosze niż płacić 2xtyle za niby ten sam nowy aku danej firmy.

A ekologia gdzie? Skoro da się wyprodukować aku działający 12 lat nawet, to dlaczego mamy na rynku syf działający 3-5 lat?
luki_1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 19:08   #16
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Oryginalny min. 10 lat. Ja na drugim jakaś taniocha jeżdżę już 8 lat i też nie ma żadnego problemu. Nie ma tu reguły. Nigdy nie trafiło mi się aby akumulator wytrzymał krócej jak 10 lat a swoje już przeżyłem i wyjeździłem zdarzało się że i 15 wytrzymał. Żony fiesta z 2017r też bez problemu ale to dopiero 5 rok leci. Szczególnie zimą raz na jakiś czas podłączam do wolnego ładowania.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 04:11   #17
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność

Dla Forda oryginalne akumulatory produkuje Varta tak się dowiedziałem w sklepie z częściami. Osobiście w swojej Fiescie oryginalny akus wytrzymał mi 6 lat a z Varty mam już 5 i jest w dobrej kondycji. Dodam że w Fiescie mam 1.4 TDCI 60 km 2010r.
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.