Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2020, 19:36   #11
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Focusie MK3 poliftowym - standardowa procedura (zmiana kodowania w centralnej konfiguracji), w Focusie MK4 - NIEMOŻLIWE.

"NIEMOŻLIWE" - to znaczy, że w focusie MK4 jest brak możliwości przestawienia TPMS na odczyt z ABS ?, czy też jest brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli ciśnienia ?, czy jednego i drugiego ?

gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 19:39   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"NIEMOŻLIWE" ...
W FF4 NIE MA, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE systemu DDS, natomiast wyłączenie (całkowite) TPMS jest bezproblemowe. Po czym na wiosnę włączenie też.
Tyle, że jeśli nie robi się tego samemu, to już w 2 sezonie koszta będą pewnie równe z zakupem drugiego kompletu czujników...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 19:46   #13
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W FF4 NIE MA, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE systemu DDS, natomiast wyłączenie (całkowite) TPMS jest bezproblemowe. Po czym na wiosnę włączenie też.
Tyle, że jeśli nie robi się tego samemu, to już w 2 sezonie koszta będą pewnie równe z zakupem drugiego kompletu czujników...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli gdybym zaopatrzył się w interfejs i program forscan to mógłbym wyłączać TPMS całkowicie na zimę (unikając uciążliwych komunikatów), a na wiosnę włączać ? - jeśli tak to czy takie wyłączenie w forscanie to jest skomplikowana procedura ?
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 19:48   #14
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli gdybym zaopatrzył się w interfejs i program forscan to mógłbym wyłączać TPMS całkowicie na zimę (unikając uciążliwych komunikatów), a na wiosnę włączać ? - jeśli tak to czy takie wyłączenie w forscanie to jest skomplikowana procedura ?
Podbijam powyższe pytanie, może ktoś podpowie czy całkowite wyłączenie odczytu tpms w focusie mk4 to skomplikowana sprawa ? i czy można to zrobić za pomocą programu forscan ?
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 10:35   #15
netshooter
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam powyższe pytanie, może ktoś podpowie czy całkowite wyłączenie odczytu tpms w focusie mk4 to skomplikowana sprawa ? i czy można to zrobić za pomocą programu forscan ?
Tak można to zrobić Forscanem i jest to prosta procedura, wyłącza się opcje w dwóch modułach i po problemie ja to robiłem koledze i działa.

W module IPC - wyłączamy: TPMS Menu (additional.... in BCM)
i w BdyCM - wyłączyłem TPM - Sensor Auto Range.
netshooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 16:41   #16
Deathclaw1906
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 11-02-2020
Skąd: Legnica
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Panowie mam zamiar nie zakładać do zimówek czujników tpms, w jaki sposób focus mk4 będzie mi komunikował brak czujników? czy będzie to tylko kontrolka, czy jakoś komunikat jednorazowy, czy może komunikat co ileś tam kilometrów, a może będzie coś pikać co jakiś czas itp.
Chcę się dowiedzieć czy da się żyć z taką uciążliwością.

Proszę o odpowiedź kogoś kto przetestował taki scenariusz właśnie w focusie mk4 bo może wcześniejsze miały inne powiadomienie.
Jeździłem na niezaprogramownych przez kilka dni. Sygnał bledu wyrzucał mi dopiero za miastem jak próbował wykryc nowe czujniki. W mieście praktycznie nie miał możliwości synchronizacji z nowymi czujnikami. Więc po za miastem reset błędu czujnikow co 20min.
Deathclaw1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 05:26   #17
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał Deathclaw1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłem na niezaprogramownych przez kilka dni. Sygnał bledu wyrzucał mi dopiero za miastem jak próbował wykryc nowe czujniki. W mieście praktycznie nie miał możliwości synchronizacji z nowymi czujnikami. Więc po za miastem reset błędu czujnikow co 20min.
A wjaki sposób ci komunikował błąd czujników ? komunikat na wyświetlaczu, jakieś pikanie itp ?
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 17:23   #18
Deathclaw1906
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 11-02-2020
Skąd: Legnica
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wjaki sposób ci komunikował błąd czujników ? komunikat na wyświetlaczu, jakieś pikanie itp ?
Krótki sygnał dźwiękowy i komunikat- tak samo jak mala ilość płynu do szyb lub paliwa, oraz kontrolka ciśnienia. Reset- ustawienia/ informacje/ ciśnienie opon/ przytrzymujesz ok na zapisz. Resetowałem więc nie wiem czy staje się bardziej upierdliwy, po resecie spokój przez 20min o ile utrzymujesz stałą prędkość. Jeśli zwalniasz zatrzymujesz się itp to komunikat nie pojawia się ponownie.
Deathclaw1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 03:31   #19
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: TPMS - Jak auto sygnalizuje brak czujników

Dzięki za info
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.