Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2018, 21:35   #1
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Dołożenie kamery cofania

Cześć! Tak się zastanawiam czy dołożenie kamery to sporo zachodu? Mam sync 3 z dużym ekranem. Czy tylko oryginalna kamera zadziała? Pewnie na instalację nie ma co liczyć, ale może nie jest to bardzo skomplikowane? Ogarniał to już może ktoś? Za kamerę przy zamówieniu chcieli tysiaka, dla mnie trochę za dużo...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 12:21   #2
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Aż tak mi na kamerze nie zależy, żeby obraz na telefon obraz rzucać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem że jeżeli kamera jest normalnie w opcji do zamówienia, to nie będzie problemu z jej dołożeniem do oryginalnej instalacji i wpięcie się pod Sync 3. Przecież to nie jest chyba fizyka molekularna, tylko kamera + kilka dodatkowych kabli i uaktywnienie tej funkcji przez OBD...
Oczywiście mogłem ją dopisać do zamówienia, ale 1000zł wydawało mi się zbyt drogo, przecież odbiornik już jest, kwestia samej kamerki za kilkadziesiąt złociszy.
Wiem że na forum są spece co nie takie mody uaktywniają, dlatego pytałem czy ktoś już może tę ścieżkę przede mną przechodził.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 14:33   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kamerę do Sync3 na 99,9% podłącza się tak jak w Mondeo - jest temat na forum. Nie wiem jak z CAN w Fieście.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jakbyś miał nawigację 5" od modelu C1BT- (E1BT- lub F1BT-) to używając specjalnego kabelka można podłączyć każdą chińską kamerkę pod niego. Sam wyświetlacz pasuje od każdego modelu.
Poczytaj sobie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: W fieście wyświetlacze 4" też obsługiwały kamerę, ale nie wiem jakie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 16:02   #4
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak byś był tak miły i podlinkował coś, to bedę wdzięczny. Znalazłem 1 temat w mondeo o sync 3 ale tam jest 1500 postów...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 11:22   #5
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Ktoś coś ruszył z tematem? Jakieś wieści? O ile oryginale wiązki klapy i kamera prosta sprawa to pytanie jak z podłączeniem do Sync'a i pytanie co z sync 2.5 czy tam light? Ktoś sprawdzał? Jest to możliwe? Czy wychodziła wersja z sunc2.5 i kamera?
jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 22:11   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał jumper3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co z sync 2.5 czy tam light? Ktoś sprawdzał? Jest to możliwe? Czy wychodziła wersja z sunc2.5 i kamera?
Do "Sync'a" CTR bez problemu da się dołożyć kamerę cofania. Szczegóły na schemacie poniżej.
Oczywiści dla funkcjonalności "jak z fabryki" zainstalowany w aucie BCM musi mieć LIN dedykowany do sterowania fabryczną kamerą.
Podobnie też jak w Sync2/Sync3 można do CTR zamiast fabrycznej kamery podłączyć kamerę chińską - nie będzie wtedy linii skrętnych i jakość będzie też jakaś tam ("za co płacisz - to dostajesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.").
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CTR - RVC.jpg (92.3 KB, 329 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-03-2019 o 22:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 10:49   #7
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do "Sync'a" CTR bez problemu da się dołożyć kamerę cofania. Szczegóły na schemacie poniżej.
Oczywiści dla funkcjonalności "jak z fabryki" zainstalowany w aucie BCM musi mieć LIN dedykowany do sterowania fabryczną kamerą.
Podobnie też jak w Sync2/Sync3 można do CTR zamiast fabrycznej kamery podłączyć kamerę chińską - nie będzie wtedy linii skrętnych i jakość będzie też jakaś tam ("za co płacisz - to dostajesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.").
Dziękuję tedi_k za informację. A możesz podać listę potrzebnych części (symbole) które trzeba skompletować aby zrobić projekt na oryginalnych gratach. Wielka prośba do Ciebie z mojej strony. Wersja 5d, titanium, sync 2,5 , czujniki parkowania tylko z tyłu (nie wiem czy to ma akurat znaczenie), asystent pasa.
Znalazłem
F1EB-19B514-BE kamera
H1BT-14B562-BBC wiązka klapy
co jeszcze?
miłego

Ostatnio edytowane przez jumper3 ; 07-03-2019 o 11:52
jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 23:20   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał jumper3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...możesz podać listę potrzebnych części (symbole) które trzeba skompletować aby zrobić projekt na oryginalnych gratach. ...
Taką listę sprawnie to może zrobić kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak znajdzie chwilę czasu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 08:20   #9
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taką listę sprawnie to może zrobić kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak znajdzie chwilę czasu...
Zatem bardzo ładnie proszę kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o pomoc w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 15:42   #10
sariusz
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-08-2010
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo MK5 / Fiesta MK8 Active 2
Silnik: 2.0EB 203@240 / 1.0EB@100
Rocznik: 2016 / 2019
Postów: 6
Domyślnie Re: Dołożenie kamery cofania

Czesc. Pozwole sobie odswiezyc temat. Czy udalo sie ustalic ta liste potrzebnych czesci ?
sariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.