Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2020, 17:14   #1
Lukaszsc11
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-08-2020
Skąd: S
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150 km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Lightbulb Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Witam,

Posiadam Forda Focusa MK4 2018 z normalnymi światłami H7 - jako światła mijania, H1 - światła drogowe, H11 - światła przeciwmgielne (doświetlające zakręty).
Bardzo chciałbym uzyskać efekt białego światła w reflektorach wraz z dalekim polem widzenia światła. Wiem, że jest to trudne do zrobienia, gdyż przerobiłem żarówki:
1. Philips H7 White Vision - żółte światło wokół reflektora, lekko białe światło z reflektorów objawia się dopiero gdy od samochodu oddalimy się o kilkadziesiąt metrów.
2. Osram COOL BLUE INTENSE - to samo co Philips-y. Efekt nie jest zadowalający.

Sądzę, że bez retrofitów LED się nie obędzie, ale wiadomo - brak homologacji oraz problem na przeglądach.

Mimo wszystko, bardzo zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, stąd moje pytanie: Czy ktoś z Was już zakładał sobie takie retrofity LED, albo znalazł żarówkę, która dawała naprawdę fajny efekt białego światła w reflektorze?
Na razie chciałbym znaleźć rozwiązanie dla świateł mijania, potem dla świateł drogowych i świateł doświetlające zakręty.

Pozdrawiam

Lukaszsc11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 17:34   #2
TTrex
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Mazowieckie
Model: Foka
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 190
Domyślnie Odp: Żarówki H7

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next

Ta co miałeś ma chyba 50%.
To nadal maja być światła mijania czyli nie oślepiać reszty nie mogą być za mocne.
TTrex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 17:41   #3
Lukaszsc11
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-08-2020
Skąd: S
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150 km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Żarówki H7

Cytat:
Napisał TTrex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next

Ta co miałeś ma chyba 50%.
To nadal maja być światła mijania czyli nie oślepiać reszty nie mogą być za mocne.
Czy mógłbyś mi kiedy przy okazji zrobić zdjęcie, albo film jak wyglądają te żarówki patrząc z boku oraz z przodu reflektora? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obawiam się, że z boku jak i z przodu te żarówki dają światło żółte, a właśnie chciałbym znaleźć takie żarówki, które będą dawać białe światło, nie tylko w oddali, ale też z boku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukaszsc11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 17:48   #4
TTrex
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Mazowieckie
Model: Foka
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 190
Domyślnie Odp: Żarówki H7

Nie mam, miałem kupić, było promo u Zahara.
Światło białe to 5000 - 5500 /6000 K ale każdy też inaczej to widzi. Ja zdecydowanie wolę bliżej 5k K mniej meczy oczy niż 6,5k K.

Zdjęcia nic nie dadzą bo marca i tak swoje odczyta, soft podciągnie zdjęcia wg profilu, potem Twoje urządzenie jeśli nie jest graficzne i skalibrowane to zapewne pokaże ci bzdury.

Musisz sam zobaczyć.
TTrex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 17:54   #5
Lukaszsc11
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-08-2020
Skąd: S
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150 km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Żarówki H7

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM



Te żarówki mają dobre świecenie w dali wg parametrów, ale barwa światła niestety nadal żółta.
W każdym razie, dziękuję za poradę. Może jakiś filmik na YT mi odpowie na pytanie odnośnie tych żarówek z Osrama. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-11-2020 o 17:58
Lukaszsc11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 18:11   #6
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Żarówki H7

Cytat:
Napisał Lukaszsc11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te żarówki mają dobre świecenie w dali wg parametrów, ale barwa światła niestety nadal żółta.
(...)
Ja na Twoim miejscu wstawiłbym reflektory FULL LED i byłoby biało i miło.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 18:14   #7
Lukaszsc11
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-08-2020
Skąd: S
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150 km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Żarówki H7

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na Twoim miejscu wstawiłbym reflektory FULL LED (...)
Pomysł dobry, ale drogi. Zapewne koszty reflektorów Full LED jak i ich założenia w serwisie nie zwróciłyby mi się nawet po paru latach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukaszsc11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 18:17   #8
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

"Przyjemności" nie muszą się zwracać bez względu na cenę. Ja gdybym mógł bym to zrobił.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 18:44   #9
Deathclaw1906
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 11-02-2020
Skąd: Legnica
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Czy ktoś próbował zmienić reflektory halogenowe na led statyczne? Ma ktoś zdjęcie gniazda ledow statycznych? Na pierwszy rzut oka poiwnny działać, z tego co widziałem na foto to elektronika zwiazana z prądem znajduje się w reflektorze.
Deathclaw1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 19:23   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Żarówki H7

Cytat:
Napisał Lukaszsc11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł dobry, ale drogi.
Rzecz w tym, że to jedyny jaki sensownie zadziała.
Po prostu światło halogenowe nie jest w stanie osiągnąć wyższej temperatury barwowej - biel wynika albo ze złudzenia spowodowanego wysoką jasnością (dlatego z daleka wydają Ci się białe) albo z niebieskiego koloru bańki. A ten z kolei jest nielegalny więc takie niebieskie bańki mają tylko chińskie badziewia udające żarówki o parametrach rozjechanych w kosmos i dobrych tylko na papierze.

Jedyny sposób na prawdziwie wysoką temperaturę barwową oświetlenia to LEDy. Jeśli nie stać Cię na przerobienie instalacji na LED to niestety ale zostaje Ci tylko maksymalnie jasne H7 Night Breaker +150% (które, jeśli się nie mylę, już wyjeżdża poza skalę dopuszczalnej normy jasności) i tyle.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.