Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2020, 19:14   #81
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Być może znalazłem pomysł rozwiązania mojego problemu, ale mam problem ze zrozumieniem porady, która jest po niemiecku. Google Translator trochę mi pomógł, ale gubię sens niuansów.

Czy ktoś może przeczytać ostatnio post na tej stronie i przetłumaczyć mi na polski tę poradę? Post tutaj, autor Hannesw4: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 27-11-2020 o 19:22
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 21:02   #82
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Wycięcie DPF - konsewkencje

Do końca nie rozumiem, ale. Pisze o tym żeby oszczędzić pieniądze na nowym zbiorniku. Każe sprawdzić pin numer 11 w module pod siedzeniem pasażera, przewód żółto zielony miał małe napięcie i okazało się ze jest przecięty.

Znam osobę tłumacząca z niemieckiego ale to techniczny język i ciężko jej zrozumieć. Podobno myśli jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PIN 11 pokazywał od 0.5 do 0.9, jak go wyjął to pokazywał 0. Na pinie 6 pokazywało 2.66, a na 7-2.35. Wyjął pin 11 żółto zielony od strony silnika (ecu) i zamienił go z pinem numer 7, od tamtej pory problemu zniknęły.

Z tym przecięciem przewodu to nie wiem czy aktualne jeszcze. Najważniejsze jest to ostatnie co napisałem.

Ostatnio edytowane przez majtol88 ; 27-11-2020 o 21:14
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 21:14   #83
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Już wiem, co niemiec proponuje. Nie wchodząc w detale. Znalazł obejście na to, by komputer myślał, że zbiornik jest pełen i pompa działa. Robi się mostek na pinie 11 i 7 i tyle.

W rzeczywistości jednak w tym pomyśle czujnik ilości płynu i pompa zupełnie przestają działać.

Jakie to ma dobre strony? Koniec z błędem o braku płynu.

Jakie ma wady? Płyn nie jest mieszany z paliwem. Gdy płyn nie jest mieszany z paliwem to zakładam, że sam filtr DPF może się szybciej zapychać. Mam rację?

Dla potomnych, spisałem tutaj dokładniej informacje zebrane z niemieckiego forum: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 28-11-2020 o 08:28
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 20:11   #84
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

W odmętach internetu znalazłem jeszcze poniższy pomysł. Co sądzicie? Zastanawiam się dlaczego to mogłoby zadziałać.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 29-11-2020 o 20:16
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 06:24   #85
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Jeśli wyłączy błąd to czemu nie. Tak czy inaczej zaburza jakiekolwiek pomiary piezo.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 18:00   #86
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się dlaczego to mogłoby zadziałać.
Już wiem, jak ma to działać:

"The fuel additive control unit (FACM) checks the circuit - loop Vref and GND. If the circuit is opened or shorted, it will evaluate it as an error. The added resistance allows you to deceive the control unit.
In my case, sometimes the error P1922 occurred but only in the FACM and no longer in the PCM which turns on the OBD error light. If error P1922 is only in the FACM module, the pump continues to operate as it should and does not affect the motor operation.
You can verify function of pump by diagnosing after refueling and driving a few kilometers in the FACM module using ELMconfig or Forscan as mass of additive ... (increase from zero after reseting)"
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2021, 18:44   #87
PablozzQ
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0TDCI / 136KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W odmętach internetu znalazłem jeszcze poniższy pomysł. Co sądzicie? Zastanawiam się dlaczego to mogłoby zadziałać.
(...)
[
I jak, ktoś potwierdzi, że rezystor oszukuje FACM, że piezo sprawne?
PablozzQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 10:54   #88
PablozzQ
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0TDCI / 136KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał PablozzQ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak, ktoś potwierdzi, że rezystor oszukuje FACM, że piezo sprawne?
Sprawdzone. Nie działa, błąd pozostaje, nie da się usunąć. Przeprowadzę jeszcze próbę poprawienia lutów w FACM, dam cynka jak cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PablozzQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 17:58   #89
M-in
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2016
Model: FF mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Dołączam do tematu. Blad 2585 pomimo uzupełnienia płynu. Póki co wolałem sobie do baku ceryne wg proporcji ale nie chce jeździć z tym błędem.
M-in jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2021, 21:42   #90
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już wiem, jak ma to działać:

"The fuel additive control unit (FACM) checks the circuit - loop Vref and GND. If the circuit is opened or shorted, it will evaluate it as an error. The added resistance allows you to deceive the control unit.
In my case, sometimes the error P1922 occurred but only in the FACM and no longer in the PCM which turns on the OBD error light. If error P1922 is only in the FACM module, the pump continues to operate as it should and does not affect the motor operation.
You can verify function of pump by diagnosing after refueling and driving a few kilometers in the FACM module using ELMconfig or Forscan as mass of additive ... (increase from zero after reseting)"
Koniec końców zadziałało tonu ciebie czy nie? Bo w sumie nie wiem. Jutro będę szukał u siebie tego FACM, spróbuję zrobić mostek i zobaczę czy zniknie błąd.

Nie wiem czy mam uszkodzony zbiornik u siebie czy coś innego.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.