Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2014, 22:09   #3261
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Michal11041 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Stefano możesz podać wymiar łożysk wentylatora dogrzewacza D3W? Głośno szumia mi
O ile pamiętam to 13 x 4 mm, ale sprawdzę i ewentualnie skoryguję.

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 99,99% masz D5Z-F. Sam piec jest OK tylko ten nieszczęsny sterownik zamontowany nad komorą spalania. Przechodziłem to jesienią. U mnie rozbiórka sterownika i lutowanie na nowo scalaków dopiero załatwiło sprawę. Ktoś kiedyś poddał pomysł przeniesienia sterownika poza piec. To było dobrym pomysłem. Zamontowałem mój sterownik pod fotelem kierowcy jest tam trochę miejsca pomiędzy innymi sterownikami. Jest mu tam dobrze. Poza tym domontowałem ręczne sterowanie piecem oraz kontrolki stanu pracy pieca, tj. 3sztuki: 1-praca pieca(świeci gdy piec grzeje), 2-sygnał z czujnika temp. odpowiadającego za załączenie pieca w niskiej temp., 3-piec załączony(świeci jeśli teoretycznie piec powinien grzaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Mój piec po 8miu latach w środku wyglądał jak nowy, sztyft nie nadgryziony, sitko czyste, właściwie wewnątrz nie miałem żadnej pracy. Myślę że warto(mimo różnych opinii) oddać ten sterownik do regeneracji, jak ja szukałem to były ogłoszenia za niespełna 500zł. Warto ale pod warunkiem pozbycia się go z pieca bo wydatek może być na marne, po jakimś czasie znów powrócą problemy związane z przegrzewaniem się sterownika.
Piec śmiga aż miło a załączam go często nawet jeśli na zewnątrz jest ciepło bo to auto naprawdę wolno się nagrzewa, nie wyobrażam sobie tego samochodu w zimie bez pieca. Katorga!!!
Fajnie, ze ci smiga ale jak długo wytrzyma? Przerabiałem ten temat tez 'wywlekając' na długiej wiązce sterownik do auta, ale on jest już taki upierdliwy , ze i tam się uwali, np. puszczają mikroskopijne nóżki kosci pamięci.
Ale oby tobie chodził oczywiście jak najdłużej.

Cytat:
Napisał 1975grzesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Pytanie do Stefano
Sorki że staram się pójść na łatwiznę ale może się uda
błędy z vaga czy możesz powiedzieć co się powaliło?
ontrol Module Part Number: 7M3 815 071 B
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01491 - Glow-Plug for Heater (Q9)
36-00 - Open Circuit
...........
Tak jak pisał kolega, pewnie padła swieca.

Cytat:
Napisał darunio12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem, zaadaptowałem d3wz z renówki espace, całą zimę chodził elegancko, teraz mam objawy: nie slychać dmuchawy piecyka po uruchomieniu, świeca zaczyna grzać, pompka podaje paliwo i na tym koniec po jakiejś chwili (dmuchawa cały czas milczy i ani drgnie). Dmuchawa połączona na krótko działa bez oporów itp. Czy to sterownik ??
Przyslij sam sterownik do sprawdzenia ewent. do naprawy.

Pozdrawiam wszystkich.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 04-04-2014 o 22:22
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 08:32   #3262
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Do kolegi Michal11041: wymiar łożysk to (śr zew X śr wew x szer) 13x4x5.

Do kolegi klocky: stosuje się takie przeróbki, ale w tych sterownikach podobnie jak w TTC np. od VW T5 lub TTV od Touran, Mercedes R-klasa itp. jest innego rodzaju problem. Tam wysypuje się eeprom z 24c02 skutecznie blokując działanie urządzenia. I nie ważne gdzie znajduje się sterownik ta usterka prędzej czy później i tak powstanie. Jedynym atutem przeniesienia tego sterownika poza piec to brak gwałtownych skoków temperatury np -25stC do po chwili +80 stC co ma trochę zmniejszyć m.in. powstawanie zimnych lutów. Choć i tak one powstają, bo głównym sprawcą jest czas i drgania. Rekordzista w moim przypadku to dogrzewacz D5WZ z Toyoty Corolli E12, który przepracował 19 godzin. Cyna bezołowiowa to największe nieporozumienie w elektronice.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 20:00   #3263
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W porządku, nie neguję wcale Waszych sugestii co do tego sterownika.
Ale rozumiem, że ma cię praktykę z nimi i jest on źle zaprojektowany lub posiada wadliwą serię kości(co się zdarza w elektronice), bo cholewka to jest kawałek zwykłej elektroniki. Skoro mój sterownik po lutowaniu elementów działa i zakładam że nadmierna temperatura nie rozsypała wewnętrznej struktury scalaków lub laminatu to jest szansa, że będzie on jeszcze długo działałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ani Wy ani ja nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy są w tej chwili w moim sterowniku jakieś inne uszkodzenia i dadzą o sobie kiedyś znać:>
Czas pokaże, nie zamierzam oczywiście się z nikim licytować kto ma rację.
Mój sterownik odwalał 'numery' i zachowywał się jak się zachowywał z objawami zimnego lub zimnych lutów. Przyczynę usunąłem. Sterownik działa w 101% poprawnie od kilku m-cy bez ani jednego potknięcia. Taki jest faktGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 09:44   #3264
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dziękuje kolegom Stefono i plusz730 za rozmiar łożyska
Pozdrawiam
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 10:43   #3265
1975grzesiek
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-02-2014
Skąd: Darlington
Model: Galaxy Mk III Titanium
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dz plusz730 potwierdza to moje przypuszczenia
Gdańsk Stalowa wola
A kogoś we Wrocławiu nie kojarzycie kto to robi dobrze no i nie drogo?
1975grzesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 11:08   #3266
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał 1975grzesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kogoś we Wrocławiu nie kojarzycie kto to robi dobrze no i nie drogo?
Wyślij do Stefano i będziesz miał pozamiatane.
Solidny człowiek. Polecam.
Kurier w jedna stronę to 15-20 zł.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 22:35   #3267
mdzej25
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witajcie, Szukam webasto do galaxy mk2
mdzej25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 18:16   #3268
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mdzej25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie, Szukam webasto do galaxy mk2
Znalazłeś! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisz na PW.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 11:19   #3269
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał plusz730 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do kolegi Michal11041: wymiar łożysk to (śr zew X śr wew x szer) 13x4x5.

Do kolegi klocky: stosuje się takie przeróbki, ale w tych sterownikach podobnie jak w TTC np. od VW T5 lub TTV od Touran, Mercedes R-klasa itp. jest innego rodzaju problem. Tam wysypuje się eeprom z 24c02 skutecznie blokując działanie urządzenia. I nie ważne gdzie znajduje się sterownik ta usterka prędzej czy później i tak powstanie. Jedynym atutem przeniesienia tego sterownika poza piec to brak gwałtownych skoków temperatury np -25stC do po chwili +80 stC co ma trochę zmniejszyć m.in. powstawanie zimnych lutów. Choć i tak one powstają, bo głównym sprawcą jest czas i drgania. Rekordzista w moim przypadku to dogrzewacz D5WZ z Toyoty Corolli E12, który przepracował 19 godzin. Cyna bezołowiowa to największe nieporozumienie w elektronice.
Pozdrawiam
A ja myslalem ze piece D3WZ i D5WZ to jedne z solidniej wykonanych piecow.Jednak zdazaja sie czarne owce wszedzie.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 12:04   #3270
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja myslalem ze piece D3WZ i D5WZ to jedne z solidniej wykonanych piecow.Jednak zdazaja sie czarne owce wszedzie.
W tym poście pisałem o sterownikach D5ZF/SF. Zresztą takie same sterowniki są w D5ZH stosowane np. w Toyotach, choć to inne piece. Co do D5WZ I D3WZ to są trwalsze i to znacznie od powyżej wymienionych. Tutaj chociaż nie wysypuje się eeprom, ale zimne luty wystpują jak najbardziej.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.