Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2020, 18:43   #1
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Wymiana pierścienia ABS i przegubu zewnętrznego

Pękł mi pierścień ABS z przodu. Zamówiłem zamiennik i okazało się, że jego średnica wewnętrzna jest za mała. Następnie zamówiłem przegub zewnętrzny już z pierścieniem - jego wieloklin nie pasuje do ośki w aucie.
Czy występują różne wersje przegubów lub pierścieni ABS ? Nie moge znaleźć takiego samego jak mam obecnie. Mam chyba wstawioną jakąś dziwną ośke ?
Wieloklin na ośce w moim aucie posiada okołó 35 wpustów, wieloklin nowego przegubu do mego modelu posiadają około 26 wpustów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 10-07-2020 o 19:38
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 20:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wymiana pierścienia ABS i przegubu zewnętrznego

Nie bardzo ogarniam co piszesz.
Pierścień ABS-u w wykazie części nie występuje jako oddzielna część, chyba że podróbki są (dokładniej: występuje tylko w wersji na bliźniakach i 4x4). Kupuje się całą kpl. półoś, ewentualnie dostępne są tzw. kity naprawcze, ale dotyczą przegubu wewnętrznego lewej półosi i łożyska podpory z przegubem przy podporze prawej półosi. Nie ma kitów naprawczych przegubów zewnętrznych przy piaście.
Półosie kompletne od strony skrzyni mają generalnie dwa wykonania: wielowpust 26 lub 36 zębów (ten koniec, który wchodzi do skrzyni). Więc kupując kompletną półoś, musisz wiedzieć jaką kupić. To samo dotyczy kitu naprawczego lewej półosi - bo w jego skład wchodzi końcówka montowana w skrzyni.

Może więc być, że ilości zębów przy podporze też są różne i zależą od ilości zębów w skrzyni - tego to już nie wiem, może tu wszedłeś na minę. Większość użytkowników wymienia całe półosie i nie ma takich problemów.

Natomiast od strony piasty oba wykonania półosi mają identyczną ilość zębów - w związku z tym nikt się tym nie zajmuje i nie wie ile tych zębów jest - bo po co - i ja też nie wiem. Piasta jest identyczna dla wszystkich wersji Mk6..
Radzę kupić całą kompletną półoś pod ABS o odpowiedniej ilości zębów końcówki od strony skrzyni.

Ale trzeba być tu czujnym z innego powodu, bo zamienniki potrafią nie pasować - wieloklin od strony piasty jest czasem za długi. Wynika to z tego, że model Mk7 ma szersze łożysko, więc i wieloklin musi być nieco dłuższy. Niektórzy producenci zamienników produkują niby takie uniwersalne przeguby pasujące do Mk6 i Mk7, ale w Mk6 trzeba dać drugą grubą podkładkę pod nakrętkę w piaście, aby półoś trzymała ją bez luzu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-07-2020 o 22:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.