Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2020, 11:36   #121
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Pisałem ci w e-mail zamontuj stary czujnik. Kup co masz kupić i obserwuj, zgadywanie nic nie da

yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 22:03   #122
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Zauwazylem, ze u mnie ta dioda zaswieca sie podczas hamowania silnikiem i podczas wykleszczania z biegu podczas jazdy.
Dlaczego tak jest?
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 16:10   #123
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Ja u siebie nie zauważyłem nic takiego. Świeci się tylko podczas wypalania, albo gdy włączę ogrzewanie tylnej szyby.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 17:13   #124
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy go kupiłem miał DPF_LOAD 34% i DPF_SOOT_LD 18%. Dzisiaj kiedy go podłączyłem było już DPF_LOAD 58% i DPF_SOOT_LD 67%
U mnie wczoraj po raz pierwszy miałem wypalanie dpf. Trwało to może z 5min max. Nie mam tej diody ale pojechałem w krótką trasę jakieś 15km i kiedy dojechałem do celu zauważyłem, że chwilowe spalanie urosło mi na 1,5l/h i zaczął chodzić wentylator. Nie gasiłem go aż do spalania chwilowego 0,5l/h. No to mówię super, działa tylko kiedy podłączyłem go do kompa to w forscanie teraz pokazuje mi wartości DPF_LOAD 10% i DPF_SOOT_LD 65%

Powiedzcie mi dlaczego ta wartość DPF_SOOT tak mało spadła? Co może być powodem? Czy muszę pojechać w jakąś większą trasę?

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 15-06-2020 o 17:47
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 10:11   #125
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja u siebie nie zauważyłem nic takiego. Świeci się tylko podczas wypalania, albo gdy włączę ogrzewanie tylnej szyby.
A świeci Ci podczas wypalania jak masz włączoną klimatyzację ?
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 19:42   #126
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Ja mam klimę włączoną cały czas. Nawet zimą jej nie wyłączam.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 22:29   #127
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Komputer a wypalanie DPF

Witam.
Jezeli komputer 600km temu pokazal, ze ostatnie zakonczone wypalanie DPF bylo 1.300km wczesniej, a teraz po przejechaniu tych 600km (juz na innym komputerze) pokazalo to samo, ze ostatnie pelne wypalanie DPF bylo ... tez 1.300km temu, to co jest ... uszkodzone?
Dodam, ze ok pol roku temu wymienialem DPF.

Za wszelkie podpowiedzi dziekuje.
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 20:41   #128
wienio1000
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 29-08-2019
Skąd: Tychy
Model: Kuga MK1
Silnik: 2000TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Witam wszystkich.Są to mje spostrzezenia po przeczytaniu 348 postów na roznych forach i roznych artykolow w tym temacie. Fordami jezdzę od 1998 r. Kusia to pierwszy z DPF wszystkie moje to diesle.Jedni sa szcześliwi ze maja diode.inni troche zaluja ze ja mają'....no coz ktos ta motoryzacje uszczesliwil tym czymś....A ja teraz mam diode....ktora sie jeszcz nie zapalila, spalanie chwilowe ksiażkowo 0,5l/h.i zonk...kontrolka na liczniku,zjazd do dobrego warsztatu,skasowanie błędu, trasa 120km, drugi dzienkontrola -jest ok. 800km znowu kontrolka tym razem super warsztat (Sławek Ford Kce)dogłębna diagnoza -uwalony czujnik różnicy ciśnien DPF-wymieniony.I tak sobie jezdże i nic 'dalej kontrolka nie swieci, spalanie chwilowe 0,5, dodam ze od 0,5roku krotkie przejazdzki jak to mowia dookoła komina, a i jeszcze jedno , praktycznie tylko jeden raz natknolem sie na info ze zawsze trz miec duzo paliwa w baku bo komputer analizuje czy mu wystarczy do dopalan, dlatego tankuje do pelna,przezdzam 500km i znowu dystrybutor.W sumie powiem ze mam przejechane 165000 i to pierwsze takie cosie z tym fitrem. A oja kusia jest z 2009, silnik 136kucykow, i do tej pory zero problemow, no oczywiscie niewiem co w kwesti tego DPF?????. Czy ktos tez tak ma/miał?

Bump: A...i jeszcze do poprzedniego postu nigdy nie zaobserwowalem typowych oznak ktore tu sa opisywane jak np. spadek mocy , przyspieszanie , wzrostu zuzycia poliwa , klekotania itp, klimatyzacje raz wlaczam raz nie -zalezy - no co mam myslec o tym wwypalaniu ??????
wienio1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 21:09   #129
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Dioda informująca o wypalaniu DPF - często świeci

Mam zalozona diode podpieta do lusterka zewnetrznego, ktora ma mnie informowac o wypalaniu DPF.
Niestety po wymianie DPF na zregenerowany uzywany oryginal dioda zaswieca sie czesto na ok 15-20sek.
Pytanie dlaczego tak sie dzieje, skoro DPF jest przepustowy?
Dodam, ze byla robiona adaptacja filtra.

Bylbym wdzieczny za pomysly i za pomoc.
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 22:40   #130
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dioda informująca o wypalaniu DPF - często świeci

To naprawdę dziwne mechanik sprawdzał EGR może tam być problem. Może ktoś w sofcie grzebał, o ile pamiętam to niedawno kupiłeś i krótko po zakupie miałeś problemy. Wężyki od czujnika ciśnienia są całe? Może zapchane?
Dużo może być przyczyn,
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.