Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2020, 06:30   #441
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ajro rzeczywiście jakoś nienaturalnie to wygląda, aczkolwiek na zimnym silniku, czasami... podkreślam czasami, też mam tak przez chwile ok 5 km.
Patrząc na twoje filmiki i czytając opis przez moment myślałem czy przypadkiem nie jest to wina niezapinania się lockup w sprzęgle hydrokinetycznym ale jak piszesz o tym, że automat sam zmienia bieg na 6 przy prędkości 60km/h to jakoś nie wydaje mi się aby to było to.
A czy robiłeś już coś z softem skrzyni bo ja w takim przypadku pojechałbym na update softu w skrzyni bo z tego co pamiętam jak ja robiłem go u siebie to koleś mówił, że od mojej wersji było już 7 uaktualnień. Koleś zrobił mi Update do najnowszej jaką miał i zrobił na nowo adaptację skrzyni. I taką drogą na twoim miejscu bym poszedł. Jest to najmniej kosztowo i inwazyjnie. Później myślałbym dalej. Dla uporządkowania informacji ja robiłem update softu bo skrzynia poszarpywała przy redukcji z 2na1 albo z3na2 bo już nie pamiętam -temat ogólnie znany na forum.
A propos. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to były wszelkiego rodzaju programowania i adaptację skrzyni biegów. Dodam, że to tak wygląda jakby się lock,up nie zapinał. Kiedyś byłem u jednego mechanika, który w komputerze sprawdzał czy się zapiął przy 60km/h. No i owszem, komputer pokazał, że tak, ale ja mogłem sobie podnisić gazem obroty i nie adekwatnie do nich rosła prędkość. Auto też pokazywało, że jedzie na 6 przy 60km/h. I to skutkuje tym windowaniem obrotów. Bo jak się rozpędzę do ok 70km/h tak się ślizgając, to silnik spadnie z obrotów, uciszy się i mam wtedy kopa. A jest ktoś ze ślaska tutaj, żeby to u niego zweryfikować?

ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 16:48   #442
dyzio19
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Zielona Góra, Drezdenko
Model: mondeo mk Iv
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam mam problem z moim 6cio biegowym hydraulikiem.
Na początek kilka faktów.
Mam zrobioną aktualizację softu skrzyni.
Miałem (przez poprzedniego właściciela) jakieś 30-40tyś temu wymieniany olej w skrzyni (wymiana statyczna). ok 3lata temu.
Auto ma chipa na niby na 175koni. Ale pamiętajmy że ta skrzynia występuje również w 200konnym 2.2 litra w mondeo więc myślę że to nie problem.
I teraz o co chodzi. W te wakacje podczas jazdy nad morze auto całe załadowane 4 osoby. Auto przy prędkości ok 80km/h przy delikatnym przyśpieszaniu zaczyna szarpać, przy dynamiczniejszej jeździe szarpania nie ma. Dodatkowo zaczyna się to robić dopiero jak skrzynia się rozgrzeje na zimnym oleju nie zaobserwowałem. Ten sam scenariusz zaczął się robić przy prędkości ok50 km/h. Zacząłem nieco szukać i najbardziej podchodzi mi to pod przycinające się zawory sterujące w kasecie hydraulicznej skrzyni jednak to info nie pochodzi użytkowników dokładnie tej skrzyni a ogólnie skrzyń automatów. Widziałem na youtube jak koleś rozbierał te zaworki i je tam troszkę czyścił i polerował w środku aby płynniej chodziły.
Pytanie do was czy ktoś w 6cio biegowym hydrauliku robił takie rzeczy z zaworami w kasecie sterującej. A może macie inne pomysły....
dyzio19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 21:13   #443
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam ponownie. Zaproponuję jeszcze do obejrzenia jeden filmik. On chyba najlepiej przedstawia problem. Kiedy skrzynia biegów ma 5 bieg widnieje również ta informacja w prawym dolnym rogu obok wskaźnika wybrania jazdy D5. I pod koniec filmu obroty ustabilizują się na pułapie 1700 wtedy silnik się ucisza i auto adekwatnie do dodania gazu przyspiesza tak jak manual bez poślizgu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Bump:
Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale pamiętajmy że ta skrzynia występuje również w 200konnym 2.2 litra w mondeo więc myślę że to nie problem
Nic mi nie wiadomo, żeby mondeo z tamtych roczników 2007-2010 przedlift występowało w tym silniku z automatem. Były tylko 3 wersje do jakich był ten automat (przypomnijmy nazwę dla diesla aisin tf81sc, a dla benzyn nazywał się aisin awf21)montowany. Występował przy silnikach 2.0TdCi 130kM, 2.0TdCi 140kM i z benzyniakiem 2.3 160kM. Ten o którym kolega pisze był tylko w manualnej skrzyni biegów.

Ostatnio edytowane przez ajro ; 06-10-2020 o 21:25
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 10:31   #444
zwyczajny39
ford::average
 
Avatar zwyczajny39
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: Skarszewy
Model: Mondeo-Titanium
Silnik: 2,0 DTCi
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Bump: Bump:
Nic mi nie wiadomo, żeby mondeo z tamtych roczników 2007-2010 przedlift występowało w tym silniku z automatem. Były tylko 3 wersje do jakich był ten automat (przypomnijmy nazwę dla diesla aisin tf81sc, a dla benzyn nazywał się aisin awf21)montowany. Występował przy silnikach 2.0TdCi 130kM, 2.0TdCi 140kM i z benzyniakiem 2.3 160kM. Ten o którym kolega pisze był tylko w manualnej skrzyni biegów.[/QUOTE]


Od 10 Lat mam mondeo automat 2.0 TDCI 130kM i byłem święcie przekonany ,że moja skrzynia to Asin awf21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .. Skrzynia mi kiedyś również szarpała jak to nazywasz ale wówczas zrobiłem aktualizację jej oprogramowania i problem na lata zniknął .. niedawno zauważyłem ponownie tą dolegliwość ale nic z tym raczej na razie nie będę robił.
zwyczajny39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 18:16   #445
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Skrzynia aisin awf21 i aisin tf81sc to te same identyczne skrzynie. Tylko mają inny symbol pod jakim są sprzedawane. Wiem bo miałem tego benzyniaka wcześniej i sprzedałem go.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 12:56   #446
dyzio19
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Zielona Góra, Drezdenko
Model: mondeo mk Iv
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie. Zaproponuję jeszcze do obejrzenia jeden filmik. On chyba najlepiej przedstawia problem. Kiedy skrzynia biegów ma 5 bieg widnieje również ta informacja w prawym dolnym rogu obok wskaźnika wybrania jazdy D5. I pod koniec filmu obroty ustabilizują się na pułapie 1700 wtedy silnik się ucisza i auto adekwatnie do dodania gazu przyspiesza tak jak manual bez poślizgu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Bump:
Nic mi nie wiadomo, żeby mondeo z tamtych roczników 2007-2010 przedlift występowało w tym silniku z automatem. Były tylko 3 wersje do jakich był ten automat (przypomnijmy nazwę dla diesla aisin tf81sc, a dla benzyn nazywał się aisin awf21)montowany. Występował przy silnikach 2.0TdCi 130kM, 2.0TdCi 140kM i z benzyniakiem 2.3 160kM. Ten o którym kolega pisze był tylko w manualnej skrzyni biegów.
Ta skrzynia z tym silnikiem występowała w s-maxie nie w mondeo -mój błąd.
podsyłam link do filmiki z czyszczenia zaworków kasety.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jakieś pomysły ktoś się tykał w naszym hydrauliku takie roboty ??
dyzio19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2020, 16:38   #447
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał dyzio19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem (przez poprzedniego właściciela) jakieś 30-40tyś temu wymieniany olej w skrzyni (wymiana statyczna). ok 3lata temu.
Auto ma chipa na niby na 175koni. Ale pamiętajmy że ta skrzynia występuje również w 200konnym 2.2 litra w mondeo więc myślę że to nie problem.
I teraz o co chodzi. W te wakacje podczas jazdy nad morze auto całe załadowane 4 osoby. Auto przy prędkości ok 80km/h przy delikatnym przyśpieszaniu zaczyna szarpać, przy dynamiczniejszej jeździe szarpania nie ma. Dodatkowo zaczyna się to robić dopiero jak skrzynia się rozgrzeje na zimnym oleju nie zaobserwowałem. Ten sam scenariusz zaczął się robić przy prędkości ok50 km/h. Zacząłem nieco szukać i najbardziej podchodzi mi to pod przycinające się zawory sterujące w kasecie hydraulicznej skrzyni jednak to info nie pochodzi użytkowników dokładnie tej skrzyni a ogólnie skrzyń automatów. Widziałem na youtube jak koleś rozbierał te zaworki i je tam troszkę czyścił i polerował w środku aby płynniej chodziły.
Pytanie do was czy ktoś w 6cio biegowym hydrauliku robił takie rzeczy z zaworami w kasecie sterującej. A może macie inne pomysły....
Szarpie przy zmianie biegów? Jesteś pewien, że to skrzynia a nie silnik?

Prawidłowy olej zalany?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2022, 21:29   #448
Xaxupi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2022
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Ford Mondeo MK4 Powershift

Dzień dobry,
Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 2.0 TDCi 140KM 2011r, skrzynia automatyczna Powershift.
Niestety czlowiek głupi, bo nie przeczytal wcześniej o awaryjnych skrzyniach Powershift..Tu chcialbym wspomniec, ze aktualnie skrzynia chodzi bajecznie, brak zadnych problemów. Auto kupione z ubezpieczalni w DE, wiec z historia kiepsko..przebieg aktualnie 227 tys km i rośnie. Świeżo zrobilem pakiet startowy i po przeczytaniu setki stron odnośnie regeneracji PS się wystraszyłem.. wiem, że gdyby coś to raczej nie będę regenerował tylko zmieniał na manuala. I tu do was pytanie - 2 mechaników odradzilo mi robienia w tym momencie czegokolwiek przy skrzyni, w kontekście wymiany oleju - wymieniac ten Olej czy dac sobie spokój?

Ostatnio edytowane przez Xaxupi ; 19-02-2022 o 21:34
Xaxupi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2022, 21:53   #449
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 Powershift

Cytat:
Napisał Xaxupi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 mechaników odradzilo mi robienia w tym momencie czegokolwiek przy skrzyni, w kontekście wymiany oleju - wymieniac ten Olej czy dac sobie spokój?
Jak silnik pracuje ładnie to w nim też oleju wymieniać mechanicy nie zalecają ? No na chłopski rozum, co może spowodować statyczna wymiana oleju i filtra ? Skrzynia dostanie nowy olej / oby odpowiedniej normy /, ze starym spłynie szlam i nic złego nie powinno się dziać.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 00:41   #450
der
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Wiesz co, to chyba nie tak do końca. Słyszałem kilka opinii, że jeżeli nie było robionych wymian oleju to zrobienie np po 200 tys km pierwszej wymiany na nieco już zużytej skrzyni po prostu przyspieszy jej zgon. Ale tak jak napisałem dotyczy to przypadku, który ma już jakieś objawy. Ja oczywiście i tak bym wymienił. ZF oficjalnie mówi, że olej się wymienia bodajże co 60 tys choć serwisy mówią z reguły mówią inaczej

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
der jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.