Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2020, 10:06   #11
piatus
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: Siedlce
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dziękuję za odpowiedź.

A co myślisz o takich czujnikach? Brać, czy polecisz coś innego?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.

piatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 07:53   #12
Robse
ford::amateur
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 17-09-2020
Skąd: 3City
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Tpms Escape 2017 US

Witam.
Krotkie pytanko:
Czy jest mozliwe ze Ford Escape 2017 r sprowadzony z US moze uzywac czujnikow 433mhz. Na jednej ze stron z czesciami do fordow (strona nie polska a amerykanska) przy poszukiwaniu tpms do konkretnego juz modelu mojego escape, strona pokazala mi dwa rodzaje czujnikow do tego modelu. Jeden na 315mhz( czego sie spodziewalem) a drugi na 433mhz (co mnie zdziwilo). Moze ktos ma jakies informacje na ten temat ?
Pozdrawiam
Robse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 08:00   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Tpms Escape 2017 US

Cytat:
Napisał Robse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Moze ktos ma jakies informacje na ten temat ?
...
Było wiele razy pisane: czujniki TPMS komunikują się dokładnie tym samym torem radiowym co kluczyki.
Więc natychmiast po tym jak zadziała kluczyk 433MHz to i czujniki TPMS także zadziałają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 08:53   #14
Robse
ford::amateur
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 17-09-2020
Skąd: 3City
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tpms Escape 2017 US

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było wiele razy pisane: czujniki TPMS komunikują się dokładnie tym samym torem radiowym co kluczyki.
Więc natychmiast po tym jak zadziała kluczyk 433MHz to i czujniki TPMS także zadziałają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki z odpowiedz. Pierwsza czesc twojej odpowiedzi rzeczywiscie znalazlem wczesniej. Natomiast druga czesc nie do konca jest precyzyjna wiec pozwol ze sie dopytam. Rozumiem to tak:
Wg. Ciebie jest mozliwe ze escape z us uzywa 433mhz. Podejrzewam jedynie po twojej odpowiedzi, ze po przegramowaniu forscanem (lub innym podobnym) mozna dolaczyc do samochodu kluczyki i tpms pracujace na 433mhz. Czy dla normalnego uzytkownika istnieje mozliwosc sprawdzenia (np. jest to napisane na kluczyku albo pokazuje to gdzies komputer samochodu lub widac to w forscan) jaka czestotliwosc uzywa samochod ?
Robse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 10:46   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Tpms Escape 2017 US

Cytat:
Napisał Robse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wg. Ciebie jest mozliwe ze escape z us uzywa 433mhz. ...
Źle Kolega rozumie. NIE JEST MOŻLIWE BY TAK BYŁO SKONFIGUROWANE Z USA. Nie istnieją piloty/kluczyki "długie" 5-cio przyciskowe (ze zdalnym uruchamianiem) na 433MHz.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-12-2020 o 21:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 14:36   #16
sebo M
ford::amateur
 
Imię: sebo
Zarejestrowany: 30-09-2015
Model: ESCAPE
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach

witam czujniki zakupiłem na Alliexpres za nieduże pieiądze teraz kwestia urządzenia do klonowania sygnału z czujnika orginalnego do czujnika nowego.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sebo M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 17:42   #17
mako142
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2019
Skąd: Nowa Ruda
Model: Escape
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 61
Domyślnie Programowanie czujników ciśnienia opon

Witajcie, mam pytanie co trzeba zakupić by samu programować czujniki ciśnienia w oponach. Z tego co mi wiadomo, nawet jak zamieni się koła tył z przodem trzeba programować czujniki. W filmikach dla Forda Mondeo można to zrobić z pozycji komputera w licznikach. U mnie nie ma takiej opcji. Oczywiście mam czujniki 315 Mhz-zamienniki. Ale moja żona ma Forda Fiesta europejczyka i tam są czujniki 415 Mhz. Czy można zakupić jakiś uniwersalny programator? Dziękuję z góry za podpowiedzi.
mako142 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 20:38   #18
DeTomaso
ford::beginner
 
Avatar DeTomaso
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-04-2021
Model: Ford Kuga III
Silnik: 2.0 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: klonowanie czujników TMPS w wersji USA

A mam pytanie z perspektywy kugi 2020 czy ktoś przerabiał już jakieś zamienniki czujników ciśnienia czy tylko ori? Jak z programowaniem czy potrzeba czy kazdy pracujący na częstotliwości 433mhz będzie współpracował z autem ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
DeTomaso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 21:23   #19
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Programowanie czujników ciśnienia opon

Cytat:
Napisał mako142 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie, mam pytanie co trzeba zakupić by samu programować czujniki ciśnienia w oponach. Z tego co mi wiadomo, nawet jak zamieni się koła tył z przodem trzeba programować czujniki...
Nie wiem skąd masz takie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatniej zimy kupiłem alu aby już nie płacić zdziercom za wymianę opon i dokupiłem czujniki (315MHz) po przełożeniu kół wszystko działa jak na kolach letnich. Nie sądzę aby zamiana kół miejscami miała jakiś wpływ.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 21:58   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Programowanie czujników ciśnienia opon

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
N...Nie sądzę aby zamiana kół miejscami miała jakiś wpływ.
Lokalizacja danego czujnika na danej pozycji koła ma znaczenie tylko dla wizualizacji ciśnienia w każdym kole. Kuga MK2/Escape (oraz inne pochodne FF3) nie mają wizualizacji ciśnienia w poszczególnych kołach, więc procedura przypisania czujników do pozycji kół NIC NIE DAJE.
Choć daje się ją wykonać prawidłowo.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.