Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2014, 21:04   #1
magicwojtek
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: iława/toruń
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie Wyciek- jaka przyczyna? gdzie szukać jej?

Witam
Na początek się przywitam. Jestem Wojtek, 24 lata, od 21 czerwca posiadacz (1 samochód) mondeo mk1 , 1.6 l, 16 v, lpg, 1994 rocznik. Po prostu czarna strzała ;-) -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No i dzisiaj rano zobaczyłem płyn-> olej pod samochodem. 1 stwierdzenie-> uszczelka pod zaworami, ponieważ już podczas zakupu widziałem (z kuzynem) że wokół niej zbiera się lekko olej i jest ona do wymiany. Wymieniliśmy i po tym zaczął nie równo chodzić silnik na benzynie na niskich obrotach na luzie/1 biegu ( na gazie bez problemu). Tak czy siak jeżdżę na gazie więc później naprawię. Po przejechaniu z 10 km wróciłem i znów coś zaczęło kapać pod silnik ( ale już mniej, bo rano jak przestawiałem zobaczyć czy to z mojego samochodu to leciało ciurkiem :/. Teraz po prostu mała kałuża. Stwierdziliśmy z ojcem że może za słabo dokręciliśmy po prostu pokrywę zaworów. Dokręciliśmy, przejażdżka, znów bez problemu podczas jazdy (oprócz benzyny, próbowałem pojeździć trochę na niej, ale po 5 minutach na mieście przełączyłem na gaz). Odstawiłem samochód i widziałem, że zaczęło się znów zbierać. Zauważyliśmy także, że mokre jest na górze od zaworów (podobno tamtędy wtryskiwana jest benzyna). Co to może być :/?
(ps. co to jest na górze po lewej stronie w silniku->takie duże kratkowane ;p?)
Przepraszam, jakbym źle coś napisał. Przeczytałem FAQ i chyba wszystko się zgadza.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dół.jpg (94.8 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg nie wiem.jpg (96.6 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg silnik.jpg (97.9 KB, 43 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg stąd leci coś chyba.jpg (98.2 KB, 46 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez magicwojtek ; 28-06-2014 o 22:04
magicwojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 12:12   #2
GUTOW
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Nowy Targ
Model: mondeo st220/mondeo mk1 4x4
Silnik: 3.0v6 pb/lpg /2.0pb/lpg
Rocznik: 2003/1995
Postów: 141
Domyślnie Odp: Wyciek- jaka przyczyna? gdzie szukać jej?

Widzę ze leje ci z tego autka.u dołu to na uszczelniacze wału tam na połączeniu skrzyni z miska.tez to miałem ale robiłem sprzęgło wymieniłem uszczelniacz i git.skrzynie tez masz mokra to albo ci tak z pokrywy zaworów lało i wszędzie ten olej.ja robiąc sprzęgło miałem lepsza skrzynie od innego mondzia taka założyłem bo poprzednia tez tak wyglądała jak u ciebie cała w oleju .a co do lewej strony coś pytałes wrzuć fotkę to ci powiem co to.pozdro
GUTOW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk1 , wyciek oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.