Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2020, 17:52   #1
Dariusz Ratkowski
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 diesel Eco blue
Rocznik: 2020
Postów: 2
Angry Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Witam.
Kupiłem nową Kugę w czerwcu 2020 silnik 2,0 ecoblue 150km (miękka hybryda)
Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja ani nawiewy. Po wymianie filtra na suchy nowy sytuacja się znowu ta sama i obecnie samochód idzie do ekspertyzy inżynierów Forda.
Czy ktoś miał podobną sytuację, może to jakaś wada konstrukcyjna.

Dariusz Ratkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 21:29   #2
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Cytat:
Napisał Dariusz Ratkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Kupiłem nową Kugę w czerwcu 2020 silnik 2,0 ecoblue 150km (miękka hybryda)
Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja ani nawiewy. Po wymianie filtra na suchy nowy sytuacja się znowu ta sama i obecnie samochód idzie do ekspertyzy inżynierów Forda.
Czy ktoś miał podobną sytuację, może to jakaś wada konstrukcyjna.
Rozumiem że chodzi o filtr kabinowy ? najczęściej powodem jest nie szczelne podszybie , nie szczelna obudowa ściany grodziowej filtra kabinowego , tak min było w mondeo mk3 gdzie woda przez spruchniałą uszczelkę dostawała się do środka auta , ale w nowym aucie ? raczej tutaj obstawiał bym na spierdzielony montaż
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2020, 18:52   #3
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Hej. Mak Kuge 2.0 ecoblue MHEV ale nic takiego jak rozmowca zauwazyl co trapi jego auto nie wystepuje u mnie. Raczej monraz zle spasowane elementy. Jezdzilem w ulewie juz nie raz i wszystko dziala ok nawiewy klima nic nie cieknie
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 22:30   #4
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Witam wszystkich miałem ten przypadek w mojej nowej kudze.Woda w filtrze kabinowym .Naprawa polegała na ponownym przyklejeniu obudowy filtra do ściany grodziowej w komorze silnika.
MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 21:32   #5
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Czy możecie mi powiedzieć gdzie szukać filtra kabinowego?

Często w Kudze u taty strasznie słabo klima działa i chciałbym zweryfikować czy może ten sam problem jest. Auto akurat w poniedziałek ma trafić do serwisu, ale na to osobny wątek założę.
woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 20:18   #6
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Pod schowkiem po prawej stronie powinien się znajdować w noej kudze
MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2021, 20:00   #7
birman
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Woda deszczowa zalewa mi filtr powietrza przez co nie działa klimatyzacja

Niestety, u mnie ta sama przypadłość.
Po nocy obfitych opadów, kupa wody na gumowym dywaniku pasażera, tak jakby ściekła z otworów wentylacyjnych na nogi.

A tak się zastanawiałem czemu nawiewy tak cienko działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu pewnie cały filtr kabinowy w wodzie i powietrze nie chce przejśc...

Jutro jadę do ASO, ciekawe czy ogarną. Ale przed wzięciem Kugi, czytałem ten temat i od razu sobie pomyślałem - oho z moim szczęściem to też pewnie bedę miał ten problem. I mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:
Narazie chyba załatwione, nie widziałem na własne oczy, ale jakąś blacharską "mazią" uszczelnione i wymiana filtra kabinowego ( był cały mokry).
Ponoć niewiele takich usterek było wcześniej w Polsce.

Ostatnio edytowane przez birman ; 07-05-2021 o 18:53
birman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.