Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2018, 09:15   #11
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

tu nie ma reduktora, albo nie mam wiedzy aby był jak w poprzednim moim aucie, są cztery wtryski podłączone do kolektora.

lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 09:29   #12
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

Reduktor (inaczej parownik) musisz mieć jeśli masz instalacje 4 generacji. W reduktorze LPG przechodzi z fazy ciekłej w gazową, która potem przez wtryskiwacze trafia do kolektora.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 10:21   #13
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

dzięki za uzupełnienie braków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sumie tak właśnie pomyślałem chwilę wcześniej, przecież gaz jest tankowany ciekły i musi sie rozprężyć aby został wtryśnięty do komory spalania, a wtryskiwacze tego nie robią. w najbliższy piątek jadę na regulację lpg to zwrócę im na to uwagę może oni coś wymyślą a to dobry warsztat (5 lat temu robili mi generalke silnika z powodu wypalonego gniazda zaworu).
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 10:27   #14
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

A stosujesz "magic trick" z pedałem gazu? Nie mam LPG, jednak czasami miewam podobne problemy. Nie występują, gdy w chwili gaszenia auta wcisnę na sekundę pedał gazu (gdy silnik jest już zgaszony, jednak od zgaszenia nie minęło więcej jak 1-2 sekundy). Słychać wtedy cichy syk, jakby uciekające podciśnienie - to uciekające spaliny, gromadzące się w kolektorze ssącym. Gdy tego nie zrobię, auto miewa problemy z odpalaniem ciepły/zimny.

Ostatnio edytowane przez Arch ; 21-06-2018 o 07:52
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 20:55   #15
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

hmmm przyznam że czasem kilka razy wcisnę pedał gazu nim odpalę, ale nigdy po gaśnięciu, ale w koncu gaz czy hamulec? bo napisales o obu, pewnie chodzi o gaz.
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 07:53   #16
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

Cytat:
Napisał lewar81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm przyznam że czasem kilka razy wcisnę pedał gazu nim odpalę, ale nigdy po gaśnięciu, ale w koncu gaz czy hamulec? bo napisales o obu, pewnie chodzi o gaz.
Palce szybciej piszą niż głowa myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście chodzi o pedał gazu, aby wypuścić spaliny gromadzące się w kolektorze ssącym po zgaszeniu auta. Spróbuj po każdym zgaszeniu, wyrób sobie taki odruch. Jeżeli to jest kwestia tylko tej przypadłości, która jest taką znaną bolączką tych samochodów, to powinno pomóc.
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 07:05   #17
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wczoraj spróbowałem Twojej metody, i jak już idę do swojego auta to wiem czy będą problemy z odpaleniem czy zapali od strzała. Spodziewałem się problemów, jednak po zastosowaniu Twojej metody zapalił od strzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaraz jadę na regulację lpg to sprawdzę czy po wczorajszym wieczornym magic tricku dzisiaj odpali normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 11:25   #18
Arch
ford::beginner
 
Avatar Arch
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 16V Duratec HE
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] U mnie to jest skuteczne w 99% przypadków. Czasami pokręci dłużej, ale rzadko, chyba że zapomnę. Daj znać po kilku dniach czy to faktycznie dało radę. Jak tak, to najtańsza naprawa w historii hehe
Arch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 14:25   #19
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na tą chwilę metoda się sprawdza, chociaż żona dzisiaj wsiadła i już musiała kręcić dłużej mimo że "triksonem" go gasiłem, no ale żona to żona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewne rzeczy się wybacza.

Zastanawiam się że jeśli nieprzewietrzony kolektor jest przyczyną,. czy można jaksoś systemowo to ogarnąć, dodam że kolektor mam poliftowy wymieniłem parę lat temu na nówkę sztukę bo tamten niby dobry ale strach o klapki był.
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 01:44   #20
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Ciężko pali gdy zimny, później od strzała.

O ile dobrze kojarzę, to chyba wszystkie te silniki Duratec HE (przynajmniej te w Mk3) mają taki problem, że jak nie wciśniesz gazu po zgaszeniu silnika, to potem ciężej odpalić. Ja też stosuję ten trik i na pewno się łatwiej uruchamia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Instalacji LPG nie mam.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.