Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2018, 10:05   #71
dresiek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: z miasta
Model: szukam
Silnik: Forda
Rocznik: Focus
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Cześć,
Przy ostrym przyspieszaniu od 2 biegu (pedał w podlodze) potrafi przytkac auto. Odpuszczam gaz i auto jedzie dalej. Wyświetli się komunikat awaria silnika jedz do serwisu. Dzisiaj to się wyświetliło po 5min auto zostało podłączone pod kompa i zero błędów. Nie można nawet raptownie wyprzedzać z obawa ze przytyka. Taka przypadłość nastała w listopadzie 2017 po wymianie świec na oryginały fordowskie. Wcześniej też siedziały oryginały i nic się nie działo.
Focus mk3 z 2011r, 1.6 ecoboost 150KM. Wgrania mapa na 182KM. Leje Pb 98. Auto ma obecnie 114tys km.
Czy macie jakieś sugestie?

dresiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 10:21   #72
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Jeżeli dzieje się tak po wymianie świec to zaczął bym od świec właśnie. To że oryginalne to nie znaczy że wadliwe nie są. Koszt niewielki...
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 13:41   #73
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

U mnie też pare razy silnik zadławił się na 1 biegu zawsze po powtórnym zapaleniu auta. Wrzucam drugi bieg i auto jedzie normalnie. Jednak problem jest.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 17:52   #74
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

U mnie (1.6 105 KM) tez występuje objaw "przytykania". Pojawia się zazwyczaj przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu , w trakcie puszczania sprzęgła. Tzn. jeżeli w trakcie puszczania sprzęgła się nie przytka to potem ani na 1 ani na 2 objaw ten nie występuje. Po prostu ruszając trzeba dodać trochę więcej gazu. Dodam, że samochód nigdy mi nie zgasł tylko obroty schodzą poniżej "rozsądnych". To jest tak jakby w momencie rozpoczęcia puszczania sprzęgła obroty mu pasowały a nagle uznaje że za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim Focusie II z tym silnikiem takiego objawu nie było.
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 19:05   #75
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Update oprogramowania rozwiązał problem u mnie
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 17:14   #76
flymanx
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2018
Model: Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.6 125 KM benzyna
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

FilipEbR czy możesz napisać więcej szczegółów?
Kto robił? ASO czy we własnym zakresie?
Tylko sterownik aktualizowali czy jakiś inny soft?
W ramach gwarancji?
Mocno musiałeś z nimi walczyć?
flymanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 19:48   #77
bastek_s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Cytat:
Napisał FilipEbR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Update oprogramowania rozwiązał problem u mnie
Proszę o więcej informacji...
bastek_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 21:12   #78
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Miałem inny problem z oprogramowaniem, gasły i zapalały się ledy, klima się wyłączała itp przy włączaniu / wyłączaniu ogrzewania przedniej szyby. Tutaj link do tematu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czekałem kilka miesięcy aż wymyślą jak to naprawić, potem podstawiłem auto do serwisu, ograli wszystkie moduły nowym softem i wszystkie problemy ustąpiły, w tym ten z przytykającym się silnikiem zaraz po odpaleniu.

Sprawdziłbym czy da się wersje oprogramowania na ETISie sprawdzić ale chyba nie działa dzisiaj :|

Bump: ETIS ożył, więc łapcie co tam ETIS wyświetla, mam nadzieje że są to wersje oprogramowania i pomoże wam to jako tako.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Muszę jednak zaznaczyć że auto dzisiaj stoi w serwisie bo pasek klinowy pękł i widzę że coś rzeźbili z softem znowu, mam nadzieje że problem nie wróci :/

Ostatnio edytowane przez FilipEbR ; 13-09-2018 o 21:18
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 21:10   #79
slawko_k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Też dołączam do grona dotkniętych tą usterką.
Mój jest 1,6 105KM 2018r.
Już przy ok 1tyś przebiegu to zauważyłem. Obecnie mam ok 5tyś km, zrobiło się chłodniej i pojawia się to częściej. Zawsze po odpaleniu letniego silnika i przejechaniu kilkunastu-kilkudziesięciu metrów.
Czasami jest to jakby lekkie przerywanie i auto jedzie a czasami jakby ktoś totalnie paliwo zakręcił, po czym po 2s paliwo wraca i głową o zagłówek wale.
Z parkingu jak wyjeżdżam to mama stresa i przepuszczam wszystkich bo się boje żeby nie zmuliło.
Kontrolka mi nie świeci.
W serwisie powiedzieli że nigdy się nie spotkali z taką usterką
slawko_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 06:00   #80
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: 1.6 przytyka się silnik

Powołał się na forum że czytałeś o takim problemie i aktualizacja pomogła. To może Ci zaktualizują. Tymbardziej jeśli potrafisz przy nich wywołać problem, to powinni to zrobić za free.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.