Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2017, 20:48   #1
Pawel2018
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-10-2017
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Witam
kupiłem Escape 2014 2.0 4x4 z usa po lekkim uderzeniu w przednie koło. Naprawa polegała na wymianie amortyzatora i drążka kierowniczego. Niby wszystko sprawne ale coś chrobocze w tylnym napędzie. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd modułu skrętu kierownicy. Mechanik sugeruje że jest uszkodzony i układ przeniesienia napędu głupieje. Wymieniłem moduł skrętu kierownicy błąd na komputerze znikł natomiast stuki w napędzie już nie. Tym razem jest diagnoza że w czasie wypadku podczas napędu na 4 koła i zblokowaniu przedniego koła nastąpiło uszkodzenie sprzęgła Haldex które jest wewnątrz mostu tylnego.
Czy ktoś się już z takim przypadkiem spotkał. Czy takie sprzęgło można kupić oddzielnie czy w komplecie z tylnym mostem.

Pawel2018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 05:40   #2
bananmin
ford::average
 
Avatar bananmin
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2016
Skąd: Busko-Zdrój
Model: S-MAX 2.5T był /teraz ESCAPE
Silnik: 2L ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pojazdy ze stanów po wypadku

z mostem Haldex można kupić za ok 1000-1300 na alle..o, to nie jest drogo.
bananmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 19:41   #3
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

A może to jednak typowa usterka o której w USA jest kilka wątków:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ponoć ten typ tak ma - ja mam to u siebie, jak tylko jest mokro od razu słychać u mnie takie trzeszczenie gumy przy dodawaniu gazu, a też mam 4WD. Mój samochód miał bardzo małe uszkodzenia, tylko blacharskie, nawet poduchy nie wystrzeliły.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 05:54   #4
jaroslawd1
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 29-08-2018
Skąd: RADZIEMICE
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Cytat:
Napisał Pawel2018 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
kupiłem Escape 2014 2.0 4x4 z usa po lekkim uderzeniu w przednie koło. Naprawa polegała na wymianie amortyzatora i drążka kierowniczego. Niby wszystko sprawne ale coś chrobocze w tylnym napędzie. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd modułu skrętu kierownicy. Mechanik sugeruje że jest uszkodzony i układ przeniesienia napędu głupieje. Wymieniłem moduł skrętu kierownicy błąd na komputerze znikł natomiast stuki w napędzie już nie. Tym razem jest diagnoza że w czasie wypadku podczas napędu na 4 koła i zblokowaniu przedniego koła nastąpiło uszkodzenie sprzęgła Haldex które jest wewnątrz mostu tylnego.
Czy ktoś się już z takim przypadkiem spotkał. Czy takie sprzęgło można kupić oddzielnie czy w komplecie z tylnym mostem.
Trafiłem na ten temat a mam identyczny problem . Proszę o informacje jak problem się rozwiązał ?
jaroslawd1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 07:36   #5
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

A może przegub na wale, ja miałem uszkodzony koszyk przedniego przegubu, ale oprócz hałasu było jeszcze drżenie i stukanie. Wymienili mi sam przegub i jak ręką odjął.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 13:48   #6
doc_2004
ford::amateur
 
Imię: włodek
Zarejestrowany: 30-06-2018
Skąd: Krotek
Model: Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Cytat:
Napisał jaroslawd1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafiłem na ten temat a mam identyczny problem . Proszę o informacje jak problem się rozwiązał ?
Przerabiałem temat , był opisywany wymiana na most z UE diesel , benzyna bez znaczenia ,
Cytat:
Głośne terkotanie w tylnym moście podczas zawracanie w miejscu ostrego skrętu itd. objawy były takie jakby mechanizm różnicowy był na stałe zapięty. Jeździłem po serwisach Ford Polska Warszawa Łódź po różnego rodzaju magikach nikt nie wiedział o co chodzi ( Serwis Ford Polska to dziadostwo). Dopiero po kontakcie z serwisem Ford USA okazało się że sprzęgło wielopłytkowe jest zapieczone lub zatarte albo elektromagnes który odpowiada za ich zapinanie i odpinanie nie działa. Tylny most składa się z dwóch członów dyfra do którego wpięte są półosie i przedniej części czyli sprzęgła do którego zapięty jest wał. Dużo zachodu i kosztów z naprawą. Trzeba wysłać ( firmy które specjalizują się w naprawie dyfrów) i czekać kilka dni koszty duże. Pomimo faktu że ja mam Fusiona USA nigdzie nie mogłem znaleźć mostu z takimi samymi numerami różnica była w dwóch końcowych literach u mnie było AD a innych europejskich DB lub inne. Po wielu telefonach do Forda ustaliłem że te litery określają czy most jest od Diesla czy od benzyny. Serwis Ford USA napisał mi że bez problemu pasuje od Ford Kuga europejskiego może być i od Diesla aby pojemność, roczniki były zbliżone i numeracja główna a końcówki nie koniecznie.
Mój most miał oznaczenia CV6W 4000 AD Natomiast ten który znalazłem od Kugi CV6W 4000 DB okazało się ze jest od Diesla a dodatkowe wyposażenie to reduktor drgań reszta pasuje idealnie. także nie bawcie się w naprawy bo to nie opłacalne. szukajcie od Kugi tylko patrzie żeby był młody rocznikiem chociaż te mosty i tak załączają się rzadko tylko w niektórych sytuacjach a w większości ciągnie przód. Most w większości ulega uszkodzeniu gdy nie ma oleju lub gdy ktoś go holował nie na lawecie a na motylu gdzie chodzi tylko jedna oś. Dodam od razu ze cały most chodzi na jednym oleju tak samo dyfer jak i sprzęgło numer oryginału oleju OEM to SAE 80W-90 C2.
U mnie po wymianie wszystkie problemy znikły moc i szybkość ta sama więc czy to diesel czy benzyna dla mnie nie ma różnicy. Fachowcy może powiedzą ze jest ale moja opinia jest taka jak wyżej. W razie jakichś pytań to piszcie śmiało.
doc_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 14:00   #7
jazdza
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 28-08-2018
Model: escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

a ile wchodzi tego oleju ?
jazdza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 10:24   #8
jazdza
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 28-08-2018
Model: escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Dzwonie do Forda, a oni nie mają takich informacji :/? A drugie pytanko co ile wymieniaćie olej w skrzyni biegów bo tego też nie wiedział
jazdza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 16:13   #9
jazdza
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 28-08-2018
Model: escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Wymienione, olej motorcraft, weszlo okolo 1.2 litra
jazdza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2018, 22:33   #10
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Witam, mam podobny problem z dyfrem w escape 2015 r2.0 EB, przy delikatnym ruszaniu nic się nie dzieje, przy trochę szybszym i dynamicznym coś wali z tyłu i czuć uderzenia jakby ktoś młotem w podłogę uderzał, dzieje się to gdy auto jest na granicy poślizgu przy przyspieszaniu na zakrętach nic się nie dzieje, podczas normalnej jazdy nic nie chałasuje, czy ktoś miał takie objawy, czytałem że pomaga wymiana oleju w tym elektrosprzęgle, ale z tego co widziałem jest to nie możliwe, jest tam tylko korek kontrolny brak spustowego. Korek kontrolny jest tak ciasno zasłonięty że nawet stanu oleju nie mogę sprawdzić chociaż wycieku nie widać więc pewnie to coś innego.
grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.