Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2011, 11:40   #1
michool
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi, 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

Witam,
tak jak w temacie palą mi się dwie kontrolki na desce od ABSu i systemu antyposlizgowego.
Jednak ustera jest wynikiem uszkodzonego łożyska. Jakiś czas temu musiałem dojechać do domu z wakacji z uszkodzonym łozyskiem. Wówczas paliły mi się trzy kontrolki dwie, o których pisałem i jedna od hamulca (całe koło było bardzo mocno nagrzane). Po wymianie łożyska mechanik powiedział, że w focusie jest przy łożysku jakaś tarczka magnetyczna, która jest związana z tym czujnikiem. Niestety po wymianie łożyska jak już koło ostygło okazało się że czerwona lampka od hamulca zgasła ale niestety dwie (abs i natypoślizgowy - kolor pomarańczowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) cały czas się palą.
Czy mógłbym prosić o informację czy w kole są jeszcze jakieś czujniki, które mogły się uszkodzić w wyniku wysokiej tempertatury? Na allegro widziałem jakieś kabelki, które są niby czujnikami ABS ale niestety na wszystkich jest opis bez ESP (czy ESP to właśnie ten system antypoślizgowy)?
I jeszcze jedno pytanie czy po ewentualnej wymianie czujnika będe musiał odwiedzić serwis w celu usunięcia błędu z komputera?

Dodam że problem dotyczy tylnego koła od strony kierowcy Focus 1.8 TDDi (90KM), 1999 sedan

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Michał

michool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 12:53   #2
LUk32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Łęczna
Model: C-MAX mk 1
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

Witam,
w kołach są czujniki abs(esp), być może faktycznie pod wpływem wysokiej temperatury uległ uszkodzeniu czujnik, lub też mechanik źle wszystko poskładał. Podpięcie pod komputer powinno wskazać w którym kole nastąpiło uszkodzenie czujnika.
Po wymianie nic nie trzeba kasować, wszystko po przekroczeniu określonej prędkości wróci do normy i kontrolki zgasną.
Pozdrawiam.
LUk32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 13:11   #3
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

Miałem podobny problem w focusie z 2003 roku gdzie paliły się kontrolki ABS i poziomu płynu hamulcowego. Czasem gasły, czasem świeciły na przemian.
Podpięcie pod komputer niczego nie dało bo wg kompa oba układy były sprawne więc trzeba było samemu z tym walczyć i sprawdzać krok po kroku.
Po sprawdzeniu czujnika hamulca ręcznego i wszystkich czujników ABS przy kołach, wymieniłem czujnik płynu hamulcowego ale pomogło na parę dniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jak się okazało winowajcą był licznik/zegar, gdzie przelutowano mi układy scalone i od dłuższego czasu mam spokój!
Więc może u Ciebie też to kwestia licznika...
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 14:19   #4
michool
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi, 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

dziękuję za informację,
mam jednak pytanie czy ten czujnik to jest coś takiego np.:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (numer auckji 1721553850) ?
czy to jest jeszcze coś innego?
I czy jest możliwość, że uszkodził się czujnik w innym kole (lub zupełnie inny czujnik) na skutek przegrzania tego tylnego koła?
Raczej w tym jest problem ponieważ wcześniej nie miałem żadnych problemów z tym układem.
michool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 14:30   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

michol najprawdopodobniej masz czujnik uszkodzony w kole-gdzie padlo lozysko. mozesz przelozyc inny czujnik na probe... po przekroczeniu 20-30km/h kontrolka od abs zgasnie jesli wszystko bedzie ok.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 15:30   #6
hofik123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus 1600 TDCi DPF Ghia
Silnik: 1600
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Palący się czujnik ABS i antypoślizgowy

Spotkałem podobny problem. Po wymianie łożyska, co prawd w przednim kole, również nie gasły kontrolki od ABS i TC. Okazało się, że mechanik uszkodził czujnik. Wymiana czujnika i skasowanie błędów w komputerze załatwiło sprawę.
hofik123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , focus , łożysko



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.