Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2012, 13:51   #1
Waldek84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2011
Skąd: London
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Cieknący przewód powrotu oleju z turbosprężarki

Witam, przy okazji zmiany oleju zauważyłem że przewód powrotu oleju z turbosprężarki jest cały mokry od oleju, przewód na rysunku oznaczony numerem 5, symbol: 1C1Q 6K677 AA.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewności nie mam że to przewód, ale mam nadzieje że to nie z turbo się tak olej leje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w 2 sklepach, lecz nie mogę dostać tego przewodu. Internetowe sklepy InterCars oraz Iparts też nie mają takiego przewodu.
Może źle szukam? Czy ktoś może powiedzieć gdzie taki przewód można nabyć + uszczelki do tego przewodu.
A może ktoś już spotkał się z taką usterką i wcale nie trzeba tego przewodu wymieniać?

PS. Wolałbym serwis ASO ominąć szerokim łukiem, gdyż podejrzewam że cena takiej rurki pewnie ze 500 zł będzie albo i więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Waldek84 ; 23-06-2012 o 13:59
Waldek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2012, 17:11   #2
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Cieknący przewód powrotu oleju z turbosprężarki

To jest normalne, temat przerabiałem ze dwa razy. Słuchaj, nie wymieniaj żadnej rurki i zostaw ją w spokoju. Cieknie, bo uszczelka na łączeniu tej rurki w miejscu z turbiną jest już zapewne zużyta. Uszczelka oznaczona numerem 6 na tym schemacie. W IC nie dostaniesz, podjedz do ASO, nie pamiętam ile kosztuję ale coś mi świta, że grosze. Dostęp do niej jest trochę ciężki ale dasz rade, są tam dwie śruby przykręcające rurkę do turbiny.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 18:06   #3
Waldek84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2011
Skąd: London
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Odp: Cieknący przewód powrotu oleju z turbosprężarki

Własnie wróciłem z salonu Ford Bieranowski Bydgoszcz. Uszczelkę mieli od ręki, cena 7zł. Jednak z wymianą muszę poczekać do urlopu, za 2 tygodnie. Dam znać czy problem rozwiązało. Dziękuje za pomoc.
Waldek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
cieknie , olej , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.