Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2015, 19:20   #1
gdynia_kk
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Montaż bluetooth i dodatkowego audio

Witam,
Od dziś mogę puszczać muzykę z telefonu/tabletu w moim starym Mondeo MK3 2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Zamówiłem 2 rzeczy na aliexpress:
- Modern Universal 2 USB port Dual USB Car Charger Cigarette (razem z bezpiecznikiem)
- 3.5mm Stereo Audio USB Bluetooth Music Receiver Adapter
łączny koszt to ok 30PLN ... tylko trzeba było czekać ok 30 dni zanim doszło ale warto było.

Montaż okazał się prosty. Wystarczy:
- demontaż schowka (trzeba uważać na siłowniczek po prawej stronie - należy go pchnąć w prawo aby odczepił się od schowka)
- następnie lekko śrubokrętem podważyć w plastikowym zawiasie bolec aby łatwo wyskoczył
- potem wcisnąć boki aby ograniczniki po lewej i prawej stronie schowka wyskoczyły na zewnątrz
- odłączyć kabel od gniazda AUX
- nawierciłem otwornicą otwór pod gniazdo USB (gniazdem AUX) - najlepiej tuż nad gniazdem AUX gdyż nie ma tam miejsca - gniazdo zabiera trochę miejsca na zewnątrz schowka (z góry będzie haczyć o rozpórkę a prawej strony o gniazdo amortyzatora) - można również otwór nawiercić po prawej stronie schowka ale wtedy kabel do AUX będzie "biegł" przez cały schowek)
- zasilanie dla gniazda USB wziąłem z syrenki od alarmu
- po założeniu schowka (trzeba pociągnąć do góry wcześniej siłowniczek) - wystarczy podłączyć Bluetooth do USB i do AUX oraz włączyć w radiu AUX + bluetooth w telefonie

Ogólnie dobra sprawa jak jedzie się w kilka osób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W sumie bezpieczniej byłoby podłączyć się pod 12V ale "po stacyjce" - gdzie USB miałoby zasilanie po przekręceniu kluczyka. Czy ktoś orientuje się może gdzie za schowkiem pasażera można znaleźć takie zasilanie ?


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-10-2015 o 07:39
gdynia_kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2015, 09:57   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Muzyka z telefonu/tabletu w MK3

Najlepiej to chyba z zasilania zapalniczki. nie wiem jak w MK3 ale w MK4 jest zasilana jeszcze jakis czas po wylaczeniu zasilania w stacyjce
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2015, 17:35   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,604
Domyślnie Odp: Montaż bluetooth audio w MK3

Ty postawiłeś samo BT, ja postawiłem USB/audioIN-OUT/ SD / BT w Fusion.
Przy czym BT działa jako muzyka i zestaw głośnomówiący.
Wszystko sterowane pilotem.
Koszt poniżej 50zł.
Chodzi jako transmiter FM lub po AUX.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Zdjęcie jeszcze przed zmianą radia, ale zasada AUX czy kaseta jest taka sama.
Przycisk ON/OFF - własna aranżacja, poniżej transmitera.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.