Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2018, 21:38   #1
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Zamek centralny- jak dobrać części

Mam problem w dobraniu zamka. Mam Fiestę MK6 po lifcie. Chcę założyć centralny. Pojawia się pytanie, czy zamki w lifcie są takie same jak przed?

Pytanie drugie czy zamki od wersji 5d podejdą do mojej 3d?

Może ktoś również się orientuje czy wersja modułu gem A różni się czymś od wersji np. C, D.
Czy są różnice w elektronice czy np. idsem sobie włączę funkcje zamykania z pilota?

Aha i czy zamki do podwójnego ryglowania różnią się czymś od tych z pojedynczym czy to tylko gem jest inny?

Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 06:33   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Zamek centralny- jak dobrać części

Witam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 06:39   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zamek centralny- jak dobrać części

Cytat:
Napisał Grzechoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Pojawia się pytanie, czy zamki w lifcie są takie same jak przed?

2. Pytanie drugie czy zamki od wersji 5d podejdą do mojej 3d?

3. Może ktoś również się orientuje czy wersja modułu gem A różni się czymś od wersji np. C, D.

4. czy zamki do podwójnego ryglowania różnią się czymś od tych z pojedynczym czy to tylko gem jest inny?
Ponumerowałem Twoje pytania, łatwiej będzie odpowiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Nie.
Przed liftem centralny nie obsługuje składania lusterek przy zamykaniu auta. Moduł w drzwiach kierowcy ma mniej pinów.

2. Sam mechanizm zamykania - tak, ale on nie różni się od tego co masz. Istotne jest centralka zaraz za zamkiem. I odpowiedź brzmi: nie.

3. Opisałem dokładnie to na stronie. Za dużo by tu pisać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. Różnica występuje w module GEM. W każdym razie ja swoje podwójne ryglowanie wyłączyłem, bo mnie denerwowała ta funkcja i konieczność pamiętania że aby otworzyć wszystkie drzwi, a nie tylko kierowcy trzeba na pilocie dwa razy dość szybko naciskać guzik.
Mozna to programować jakoś kluczykiem, ale najlepiej się to robi przez menu komputera pokładowego. Jak go nie masz, polecam dokupić zegary i manetkę. Tylko tyle Cię dzieli od jego posiadania i łatwiejszej kontroli nad centralnym.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 21:58   #4
Grzechoo
ford::average
 
Avatar Grzechoo
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Łódź
Model: [MK3] Mondeo ST TDCi Kombi
Silnik: 2.0 TDCi -> 2.2 TDCi
Rocznik: V/2003->III/2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zamek centralny- jak dobrać części

Odnośnie pytania czym się różnią moduły GEM nie zrozumieliśmy się, albo zbyt mało jasno napisałem. Chodziło mi o to, czy różnią się elektronicznie. Ponieważ mam swój IDS i czy mogę sobie zrobić z A np. C. Bo czym różni się A od C wiedziałem.

Sorki za absencję, jak i to, że mogę sobie podłączyć i sam sprawdzić. Niestety na chwilę obecną nie mogę bo mam nogę w gipsie na 6 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także może ktoś pomoże z wiedzą?

Może macie pomysł gdzie kupić zamki do Fiesty z podwójnym ryglem 3D po liftingu?
Grzechoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 14:05   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zamek centralny- jak dobrać części

Cytat:
Napisał Grzechoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodziło mi o to, czy różnią się elektronicznie. Ponieważ mam swój IDS i czy mogę sobie zrobić z A np. C. Bo czym różni się A od C wiedziałem.
Na pewno różni się ilością wyjść do okablowania, czyli poza wgraniem nowego obrogramowania (nie wiem czy to się da), musiałbyś lutować piny jesli na płytce są wogóle wyjścia. Zdecydowanie taniej i łatwiej jest kupić używany na Allegro.
Cytat:
mam nogę w gipsie na 6 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo zdrowia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Może macie pomysł gdzie kupić zamki do Fiesty z podwójnym ryglem 3D po liftingu?
Allegro?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.