Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2018, 21:17   #1
thinice
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2018
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego

Witam,

Zamierzam zamontować elektryczny podgrzewacz silnika/płynu chłodniczego do 2.0TDCI Galaxy MK3. Podobno będzie łatwiej odpalić wstępnie podgrzany silnik.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam pytanie o kierunek przepływu płynu z i do nagrzewnicy w małym obiegu.
Chciałbym wiedzieć czy wymiennik ciepła w kabinie/mały obieg ma jakąś blokadę przepływu cieczy przy odłączonym zapłonie.
Zamierzam zamontować podgrzewacz poza systemami samochodu. Tylko wpięcie w układ chłodniczy.
Jeżeli ktoś wrzuci schemat obiegu cieczy chłodzącej w 2.0TDCI Galaxy MK3 ( pewnie Mondek ma podobny) to będę wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez thinice ; 17-03-2018 o 21:20
thinice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 18:56   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego

ten silnik, jeśli ma sprawne świece i instalacje elektryczną do świec, powinien palić od strzała przy mrozach do -20 stopni
z czym masz problem, ze rozważasz takie wynalazki?
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 12:15   #3
rafni
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-11-2004
Model: Galaxy/Nissan Qashqai+2
Silnik: 2.0 DW EURO4 / 1.6b
Rocznik: 2010 / 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten silnik, jeśli ma sprawne świece i instalacje elektryczną do świec, powinien palić od strzała przy mrozach do -20 stopni
Nie chcę nic sugerować, ale widziałem sprowadzone auto z przebiegiem niby 150kkm w którym skrzynia i turbina chodziły jakby nakulał 440kkm. Cena adekwatna do tego wyższego nalotu (z poprawką na zarobek handlorza) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po takim np.pół milionie to i kompra leci w dół -> no i start na mrozie wygląda gorzej...
rafni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 23:15   #4
Albowito
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Wars&Sawa
Model: Mondeo mk3 kombi automat
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego

Odgrzeje ten temat i zapytam wprost- czy ktoś wie gdzie w Mondeo/Galaxy zamontować dodatkowy podgrzewacz z pompką na 230V? Z góry dziękuję o posty o odpalaniu diesla bo mój pali od dotyku a jedynie ze względu na krótkie trasy i chorą na płuca Żonę potrzebne ciepło od zaraz. Mam coś podobnego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i proszę konkretnie o czymś takim a nie o webasto za worek złota.Dziś zaglądałem od góry i stwierdziłem że nie będzie łatwo.Może z dołu na kanale w jakiś wąż? Ja mam Mondeo MK3 TDCi.
Albowito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 18:48   #5
thinice
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2018
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego

Podgrzewacz dawno zamontowany. W Galaxy po prawej stronie koło filtra powietrza jest miejsce na takie cudo. Konieczne przedłużenie węży małego obiegu. Silnik pali w największe mrozy, jak w lecie - od pierwszego razu. Jazda na wstępnie rozgrzanym silniku i szanowanie akumulatora... mjut!
Szkoda, że mimo tylu użytkowników na forum nikt nie pomógł.
thinice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.