Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2017, 19:18   #1
Lukiqq
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Lubań
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, lub przynajmniej jakieś wskazówki, bo ręce mi już opadają. Opiszę po krótce sytuację z moim Fordem Galaxy MK3 2.0 benzyna z 2007 roku. Otóż od praktycznie roku czasu kiedy go nabyłem walczę, żeby wszystko pracowało jak należy. W aucie zamontowałem w autoryzowanym serwisie instalację gazową marki STAG, na komputerze Qbox? Od dłuższego czasu próbowałem sobie poradzić z błędem P0420 mówiącym o niskiej efektywności katalizatora, wymieniłem drugą sondę lambda i zamontowałem do niej emulator - przynajmniej w teorii pomogło gdyż tego błędu już nie ma. Pojawiał się natomiast błąd P0354 mówiący o awarii obwodu cewki zapłonowej D, rzekomo uszkodzona cewka (jak się okazało jeden jedyny zamontowany zamiennik firmy NGK, reszta oryginały) została wymieniona na nową, taką samą NGK. Silnik nadal nie pracuje równo, strasznie nim telepie, pracuje na 3, czasami na 2 cylindry. Styki we wtyczkach zasilających cewki podoginane. Czasami ma "przebłyski" i wtedy chodzi idealnie, ale ogólnie jest bardzo źle. Od praktycznie początku po nocy ciężko pali i trzeba dać mu dłuższą chwilę, żeby się ustabilizował. Idąc "za ciosem" próbowałem już wymienić wszystkie cewki na takie same nowe NGK, ale to kompletnie nie pomogło. Jadąc niczym traktor do mechanika pojawił się na wyświetlaczu duży trójkąt ostrzegawczy z napisem "usterka silnika", auto zwolniło do max 20 km//h i dioda engine że świecącej zaczęła migać na żółto. Do posta dołączam screenshoty z błędów jakie w tym czasie się pojawiały w komputerze. Ktoś coś doradzi, bo już brakuje mi pomysłów... Z góry dziękuję za każdą sugestię.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-10-2017 o 15:42
Lukiqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 12:06   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca, cewki zapłonowe Galaxy MK3 2

Jak była cewka strzelona to świecę mogła uszkodzić. Wymieniałeś? Bo nic o tym nie piszesz.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 22:46   #3
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

Na gazie jak szarpie a na benzynie jest OK to najprawdopodobniej wystarczy zmniejszyć przerwę na świecach na 0,9 mm i powinno być wszystko OK. U mnie zawsze to działa i na świecach robię nawet 50 000.

Ostatnio edytowane przez galo ; 31-10-2017 o 00:40
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 13:25   #4
fafor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

a moim zdaniem to trzeba wyczyścić czujnik przepływomierza powietrza. W moim tak sie zadziało... i po wymianie świec i oczyszczeniu czujnika wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (pewnie nawet nie trzeba było wymienia świec no ale dawno nie miał nowych wiec wymieniłem)

a to taka informacja
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


i tu taka mała instrukcja jak to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fafor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 18:05   #5
fafor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2016
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

eee yyy sprostuję ...... jednak pomogło wiele(na wolnyh juz tak nie szarpie) , aczkolwiek błędy wyskakują jak wyskakiwały. Nie pozostaje mi nic innego jak szukać dalej (Cewka zapłonowa? przewody WN? Sonda?ehhhh newerending stooOryyy..)
fafor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 11:52   #6
Lukiqq
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Lubań
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

Panowie zrobiłem to już jakiś czas temu, ale piszę dopiero teraz, prócz wszystkiego co opisałem wcześniej, problem załatwiło ostatecznie wyczyszczenie przepustnicy...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Lukiqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 11:53   #7
Lukiqq
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Lubań
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika, wypadanie zapłonu, nierówna praca w 2.0 PB od czego ?

I bym zapomniał, dołożyłem również emulator drugiej sondy lambda.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Lukiqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.