Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2019, 04:20   #51
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Silnik bierze duzo oleju

Cytat:
Napisał luckyboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim samochodzie olej był wymieniany co 20.000km i teraz przy 280tkm wziął 100ml/10.000 - 1.6 8v TDCi
Ja nikogo nie zmuszam do wymiany oleju co 10k, dla mnie to możecie jeździć 50k na jednym oleju.
Ale jedna rada weź taki olej po 20k zobacz jak wygląda już organoleptycznie widać że jest tragiczny a jak byś go dał do badań to zobaczysz że ma może podkreślam może 10% właściwości nowego oleju - jeśli ktoś nie wierzy w moje słowa niech sprawdzi sam.

A tak jak kolega wyżej pisze przy tak nowym silniku jest nie możliwością żeby ubywal olej w tak szybko no chyba że ten olej to pół na pół z wodą to wtedy jest to możliwe

Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 14:56   #52
cegiedar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX ST AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik bierze duzo oleju

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Rozwiązałeś sprawę? Co było przyczyną?
Od niedawna jestem zadowolonym posiadaczem s-maxa (silnik 180ps) z niewielkim przebiegiem ~55k i też widzę użycie oleju, ale nie tak drastyczne jak u Ciebie. U mnie, po ostatniej wymianie zeszło jakieś 250ml na 6000, ale IMO zużycie znaczne, w porównaniu do wcześniej używanych przeze mnie samochodów.
Zastanawiałem się co dla tego silnika (DW10FC) jest normą a co nie, ale nie znalazłem takich informacji. Na niemieckich forach jednym bierze, innym nic nie ubywa - może jest jakaś wadliwa seria itp.
Może coś wiecie?
cegiedar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 19:09   #53
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Silnik bierze duzo oleju

Kiedys prowadzilem warsztat no i mialem certyfikat Shell . Kiedys przyjechal klient Laguna i zadal pytanie po ile mam mineralny? Obs jestem drogi.No a ja mialem grosze na bance. Przyjechal ze swoim .Takim samym.Pokazal mi paragon i powiedzial gdzie kupil.Zrobilem ksero z paragonu.Zrobilem wymiane przy nim bo od zawsze byl niedowiarkiem.Pojechalem do dostawcy zrobic halas o cene. Co sie okazalo? Kupiony z samochodu ciezarowego po cenach hurtowych.No w myslach. Kupione na gieldzie czesci uzywanych. Policja i wyjasnili. Najtansze G lane w podrabiane banki Shell. A on i tak wrocil po 2 tyg bo kontrolka od cisnienia oleju nie gasla jak zawsze o tym czasie.Pare sekund pozniej.Po zmianie na orginal ustalo. Co ty na to?
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 05:15   #54
wasky1
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: Polska
Model: Mondeo mk5
Silnik: 150km diesel
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Silnik bierze duzo oleju

Po wymianie oleju ustalo. Serwis twierdzi, ze poprzedni olej mógł stracić swoje parametry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdzili sprzedawcę czy nie firma krzak, fakture i orginalną bańkę z której nalewali olej. Sprawdzili markę, rodzaj oleju i jeszcze tam jakieś dodatkowe kody. Powiedzieli, że dokładnie taki sam leja u nich w ASO. Dodali, że w moim przypadku nie ma możliwości utraty gwarancji i żebym się nie martwił. Mam już ponad 30k przebiegu od kiedy pokazał się problem. Teraz jak podczas wymiany zaleją mi pod górną kreskę, to oleju wystarcza aż do następnej wymiany (15000km).
wasky1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 05:48   #55
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Silnik bierze duzo oleju

Witam,

kupując samochód napisałem zapytanie do FORD POLSKA w 2018 roku dostałem taką odpowiedź. Dodam na wstępie, Oficjalny przegląd w ASO materiały kupuję w ASO. Doradca w serwisie powiedział mi, że wleją olej zgodny ze specyfikacją przyniesiony przez klienta, lecz jak nie chce się kopać z Ford Polska w przypadku usterki i ewentulanej naprawy gwarancyjnej to lepiej kupić materiały u nich. "Decyzja należy do Pana"

"Szanowny Panie,

W trakcie gwarancji podstawowej może Pan stosować olej innej marki niż Castrol pod warunkiem, że spełnia dokładnie tą normę, którą zaleca producent. Jednak nie zawsze autoryzowane serwisy Forda godzą się na wykonywanie przeglądów okresowych z zastosowaniem materiałów dostarczanych przez użytkownika samochodu. Po zakończeniu gwarancji podstawowej, czyli w trakcie obowiązywania umowy Ford Protect przeglądy powinny być wykonywane autoryzowanych serwisach Forda na materiałach zakupionych u dealera.

Z poważaniem


Centrum Kontaktu z Klientami
Ford Polska Sp. z o.o.
Ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa
Tel: (22) 522 27 27 wewn. 3"
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.