Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2018, 16:16   #631
skiba-262
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-09-2015
Skąd: Gdańsk (Gdynia)
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 85kW
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Witam, jeśli ktoś potrzebuje, mam do oddania sprężyny do modyfikacji Forda Mondeo Mk4 HB. Po więcej szczegółów zapraszam do odpowiedniego działu na forum: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

skiba-262 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 15:21   #632
hipodrom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-07-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 12
Postów: 13
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Odnośnie mk4 HB bez spojlera z wycieraczką:

Wyczytałem, z tego długiego postu, że najpierw polecane były siłowniki od Transita 810N/850N z zielonymi sprężynami 19x127.

Jednak później napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , że powinny być silowniki 715N/740N MagnetiMarelli z niebieskimi sprężynami 19x127.

Chciałem spytać, jak to się sprawuje po czasie?

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał, że kupił taki zestaw, ale nie poradził sobie z tym i musiał odesłać.

Dlaczego kolega Dawid pisał o rozbieraniu siłowników? To nie jest gotowy zespół, który się tylko montuje?

Wołam kolegów
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,
hipodrom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 23:28   #633
m4rioo
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2017
Skąd: Łask
Model: Mondeo MK4 Kombii
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Ktoś wie czy są takie siłowniki ze sprezynami do kombi ?
m4rioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 07:56   #634
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał m4rioo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wie czy są takie siłowniki ze sprezynami do kombi ?
Wiem,że nie chce się czytać tyłu postów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z tego Ci się orientuję to narazie nikt nie ma w pełni sprawnej otwierającej się klapy. Aż trudno w to uwierzyć, że do takiego auta ciężko dobrać odpowiednie siłowniki i sprężyny.


Znalazłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 22-07-2018 o 08:02
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 10:36   #635
miszelos
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium FL
Silnik: EcoBlue 2.0 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 185
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Ktoś już sprawdzał jak działają te sprężyny z GoSimply? Nie ma w wykazie mondeo mk2...
miszelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 00:17   #636
Ar2di2
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-09-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

za to jest w opisie Mondeo mk3 Tournier 2007-2010, a ten zakres lat to raczej do mk4 pasuje
Ar2di2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 08:07   #637
miszelos
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium FL
Silnik: EcoBlue 2.0 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 185
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Pomyłka miało być MK4.
miszelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 08:07   #638
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał Ar2di2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczytałem, z tego długiego postu, że najpierw polecane były siłowniki od Transita 810N/850N z zielonymi sprężynami 19x127.

Jednak później napisał @JaroZalek , że powinny być silowniki 715N/740N MagnetiMarelli z niebieskimi sprężynami 19x127.
Ja na początku miałem pierwszy zestaw i w zimie nie działał, zmieniłem tylko sprężyny na te niebieskie i jest dużo lepiej.
Siłowniki zostawiłem z transita, ale w tej konfiguracji są za mocne.
Także polecałbym to drugie rozwiązanie.

Montaż to banał, nie jest to gotowe rozwiązanie, ale trzeba tylko odkręcić końcówki na teleskopach żeby przełożyć sprężyny.
__________________

Ostatnio edytowane przez Dudi_81 ; 23-07-2018 o 08:10
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 10:08   #639
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Chodzi o te sprężyny

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Siłowniki jakoś ogólne dostępne?
Bo jakoś ciężko znaleźć takie konkretne
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 00:07   #640
JaroZalek
ford::beginner
 
Avatar JaroZalek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Witam wszystkich po przerwie i od razu przepraszam, że nie odpisałem ale problemy zawodowe się nawarstwiły przez co nastąpił brak czasu na forum. Ale nie ma tego złego i po roku mogę napisać że system (siłowniki i sprężyny) opisywany prze ze mnie w postach od strony nr 54 działa bez problemowo tak samo jak w dniu kiedy go montowałem. Otwieranie w HB działa dokładnie tak jak w filmach na youtube. Zimą kiedy w aucie klapa bagażnika nie była otwierana kilka dni czasem był problem z samoczynnym podniesieniem ale wystarczyło lekko trącić i szła do góry a kolejne otwarcia były już bezproblemowe. Na dzień dzisiejszy w klapie ani w mocowaniach nie nastąpiły żadne uszkodzenia odkształcenia czy przesunięcia na zawiasach.
Czytając nowe posty widzę że jest sporo dezinformacji i pytań na które odpowiedzi już padły wcześniej więc polecam przestudiować wątek dalej wstecz niż o dwie strony. Odnośnie Mondeo MK4 w wersji kombi nie miałem okazji zrobić testu z braku dostępności auta. Jeśli ktoś z posiadaczy kombi mieszka w Warszawie to możemy wieczorem pokombinować mam jeszcze jeden komplet nowych słabszych sprężyn więc na pewno po pomiarach uda się coś dobrać bo to żaden problem. Podsumowując - wszystko jest dostępne zarówno siłowniki jak i sprężyny potrzebne są tylko pomiary na aucie. Co do samych siłowników produktów Maxgear nie radził bym kupować szkoda kasy na taki szmelc, polskie Krosno jest alternatywą ale patrząc na cenę 70 zł za sztukę wolał bym Stabilusa za nie całe 90 zł lub znajdującego się po środku Magneti Marelli. Ja swoje siłowniki Stabilusa zamawiałem w sieci AutoPartner i nie ma czegoś takiego że trzeba oryginał bo nie występuje w zamienniku jak ktoś wcześniej napisał. Co do rozkręcenia siłownika w celu montażu sprężyny to te plastikowe końcówki u każdego producenta się odkręcają nie pamiętam jedynie czy u mnie nie było czasem lewego gwintu.
Jeśli chodzi o ten gotowy zestaw z OLX podlinkowany przez kolegę Yoo! to za 240 zł sprzedający mógłby chociaż napisać najistotniejszą rzecz a mianowicie kto jest producentem zastosowanych siłowników. Jest to najistotniejszy element dlatego zastosowanie tam jakiegoś śmierdzącego tandetnym chińskim plastikiem Maxgeara mija się z celem bo przy wadze klapy HB całość podziała pewnie kilka tygodni.

Ostatnio edytowane przez JaroZalek ; 29-07-2018 o 00:23
JaroZalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.