Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2022, 06:37   #51
AdamGda
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-10-2022
Skąd: Gdańsk
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

Na biegu jałowym spalanie chwilowe 0.8-1 po przejechaniu na obwodnicy 20km

AdamGda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2022, 06:40   #52
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

Da się zobaczyć w forscan korekty wtryskiwaczy?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 15:08   #53
mint
ford::amateur
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

Cześć.Niestety wymiana pływaka nie wiele dala jeśli chodzi o zasięg wskazywany.Wskazuje np 550 km zasięgu.Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu 565 km.Wskazówka paliwa tez wydaje misie ze ma wahania.Co sprawdzić
mint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2022, 05:57   #54
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się zobaczyć w forscan korekty wtryskiwaczy?
Zależy w którym silniku, nie każdy sterownik pokazuje te dane, jeżeli chodzi o Focusa mk2, to w 2.0 tdci tak, a w 1.6 tdci nie. Ale to i tak jest tylko balans cylindrów, może oznaczać że coś dzieje się na cylindrze na przykład z kompresją i wtryskiwacz to nadrabia ilością paliwa, ogólnie nic nie warty jest ten parametr, może dać co najwyżej jakiś ogólny pogląd, wtryskiwacze i tak się sprawdza na maszynie.

Bump:

Bump:
Cytat:
Napisał AdamGda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam problem w C-max 2.0tdci z dpf. Bardzo wysokie spalone Ok 13 litrów. Silnik ma moc, nie widać czarnego dymu. Jakie mogą być przyczyny?
Cytat:
Napisał mint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może wtryski ci leją jednak.problemow może być parę Najlepiej oprzeć się najpierw o diagnozę komputerowa.
Ja walczę od 4,5 roku z dokładnie tym samym w tym samym silniku. 2.0 tdci 136 km dpf bierze mi 12-12,5 litra latem po mieście, 13,5 zimą, trasa tak z 7-7,5, ma moc, jeździ, nie dymi. Wymieniłem wszystko wokół silnika, cały osprzęt i wszystkie czujniki, soft, zero różnicy. Co Ci mogę poradzić, to nie jeździj po mechanikach i nie wymieniaj po kolei, jedź do elektronika i nawet zapłać kilka stów za bardzo dobrą diagnostykę, bo może Ci to zaoszczędzi wymian za kilka tysięcy bez efektu jak u mnie. Może Ci się poszczęści i szybko wyjdzie że wtryskiwacze lub dpf (w co po moim przypadku wątpię, zwłaszcza jeżeli auto jeździ i nie dymi) albo będziesz szukał i szukał. Ja jeszcze kupiłem sterownik silnika i chcę go wymienić w najbliższych dniach, to ostatnia nieruszana rzecz w moim samochodzie, jeżeli to też nie to, to nie mam już dalszych pomysłów co może być nie tak z tym silnikiem. Rozważam założenie nowego tematu i opisanie wszystkich wymian, które były zrobione, może komuś przyjdzie do głowy element, o którym ja przez 4,5 roku jeszcze nie myślałem po kilka razy.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 17:22   #55
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie spalanie

Witam, mam do Was małe pytanko.
Mam fokusa MKII 1,6 TDCI 90KM. Z samochodem w zasadzie nie mam problemów, silnik pracuje równo, nie szarpie wszystko jest ok. W ostatnim czasie miałem problem ze słabnącym startem od zera ( musiałem przygazować ) i kilka razy silnik zgasł mi bez powodu. Wymieniłem filtr paliwa i wszystko wróciło do normy, czyli dobrej pracy. Ze starego filtra z wachą wylało się jakieś tłuste brązowe dziadostwo, wyglądało jak mega tłuste oka w rosole. Samochód nie bierze w ogóle oleju.
Pytanie moje jednak dotyczy spalania. Spalania w mieście. Do jakiegoś czasu miałem spalanie w mieście na poziomie 7,5 -8 litra gdzie przekłamanie względem komputera wynosiło do 1,5l. Teraz jednak jeżdżę w innych godzinach zwłaszcza jak wracam z roboty. Oczywiście chodzi o mega za****ne korki. Komputerek pokazuje spalanie 7,3 litra ale po sprawdzeniu na stacji wychodzi 11 litrów. Przekłamanie jest w granicach 4 litrów. Więc o co może chodzić i czy w/g was takie spalanie w dużych korkach jest standardem (proszę o info zwłaszcza od osób jeżdżących w takich korkach). Jeżeli jednak nie jest to norma - tak myślę - to gdzie może tkwić problem zwłaszcza że jak pisałem silnik pracuje równo.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 17:39   #56
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: spalanie

Nie wiem jak duże te korki, ale ja nigdy nie wszedłem wyżej niż 6 litrów :| odczyty oczywiście z dystrybutora bo u mnie przy typowym spalaniu rzędu 5.2 litra / 100 km komputer pokazuje 4.7

Może on uśrednia z dłuższego okresu jazdy, jak dawno zmieniłeś godziny dojazdu?
Możesz też spróbować zresetować odczyty przez odłączenie akumulatora na minutę (trzeba będzie wpisać kod do radia)
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 18:14   #57
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: spalanie

raczej nie z dłuższego okresu. Wyzerowałem wszystko i ostatni pomiar zalewając pod korek ( wiem że tak się nie robi ) po przejechaniu 42 km spalił mi 4,5 litra. To jakaś masakra. Nie dosyć że to mały i oczywiście z założenia oszczędny silnik to teraz czuję się jakbym jeździł ciężkim benzyniakiem.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 18:17   #58
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: spalanie

Masz / miałeś DPF?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 20:23   #59
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

nie mam, z tego co wiem to wersja bez DPF
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 20:30   #60
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

Łatwo to zobaczyć po puszce (a dokładnie jej rozmiarze i ilości dochodzących przewodów i złącz) za kolektorem wydechowym i turbiną
Sam kat: https://autoalkatresz.medija.hu/6120/1544555_1_b.jpg
Kat+DPF: https://files.ekmcdn.com/fordspares/...1-1-3509-p.jpg
Ale prawdopodobnie jeśli auto z polskiej dystrybucji to nie będzie DPF.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.