Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2023, 11:30   #1
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Dziwne buczenie powyżej 40km/h

Witam, jak w powyższym temacie-walczę z problemem już od ponad miesiąca i pomimo wymiany różnych rzeczy nic nie pomaga. Otóż podczas jazdy z prędkością powyżej 40km/h samochód zaczyna dziwnie buczeć/rezonować i jest to irytujące...
Ostatnio wymieniłem wszystkie 3 poduszki zawieszenia silnika, bo były od nowości w aucie i ich zużycie było duże (samochód z 2002r)-nie pomogło. Wymieniłem pasek osprzętu, napinacz, rolkę, alternator -nie pomogło. Zamieniałem miejscami koła-nie pomogło. Łożyska w piastach też sprawdzone-nic nie szumi, żadnych luzów. Wydech też niedawno robiony-szczelny. Osłony, plastiki, przewody o nic nie ocierają w komorze silnika. Podczas postoju i dodawaniu gazu nic się nie dzieje, charakterystyczne dźwięki występują dopiero podczas jazdy. Jak wrzuci się luz podczas jazdy, to dźwięk rezonowania jest taki sam. Podnosiłem nawet przód samochodu i w powietrzu sprawdzałem jak się zachowują koła podczas jazdy-nic nie słychać. Macie jakieś pomysły co to może być?

Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 11:32   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie powyżej 40km/h

Cytat:
Napisał Raf66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas jazdy z prędkością powyżej 40km/h samochód zaczyna dziwnie buczeć/rezonować i jest to irytujące...
Ostatnio wymieniłem (...)
Skoro tyle rzeczy wymieniłeś i zero efektu, to widać problem jest poważny i irytujący.
Ja bym przede wszystkim wziął jakiegoś pasażera wyposażonego w sonometr, który by sprawdzał przy zamkniętych i otwartych szybach (na pustej cichej drodze) gdzie dźwięk jest najbardziej słyszalny. Różnice pomiędzy lewą a prawą stronę przodu i tyłu łatwo wówczas wyłapać i to już da jakiś pogląd kierunku gdzie szukać przyczyny.

Buczenie może też być w kabinie np od wentylatora nagrzewnicy, który im szybciej się jedzie, tym ma większy przepływ powietrza i tym bardziej wpada w jakieś niepożądane wibracje. Warto całkowicie wyłączyć wentylator w kabinie podczas tych testów.

Drugim kandydatem z podobnymi objawami, może być wentylator chłodnicy. Dla testów możesz odpiąć w silniku wtyczkę i sprawdzić czy hałas jest powyżej tej 40km/h.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2023, 14:00   #3
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwne buczenie powyżej 40km/h

Też jestem zdania żebyś sprawdził czy problem występuje przy wyłączonych nawiewach, bo u mnie niestety nie domaga wentylator nagrzewnicy i skrzypi, piszczy, buczy i cholera wie co jeszcze- takie dziwne dźwięki

Ostatnio edytowane przez Mekeke91 ; 12-09-2023 o 14:02 Powód: Mała pomyłka przy nazwaniu poszczególnych części
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.