Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2013, 22:49   #11
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Cytat:
Napisał Tadek11111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powershift, z tego co przeczytałem na zagranicznych stronach, to skrzynia sucha, nierozbieralna i bezobsługowa, i 'sealed for life' czyli zapieczętowana na głucho, i z tego powodu boję się trochę, że jak te koła dwumasowe padną to trzeba będzie wymienić całą skrzynię - chyba że jednak jest inaczej i się uda. Tak czy inaczej ciekaw jestem, jaki to koszt.

Pozdrawiam,
Tadek
Nie do końca, jestem po wymiane w ASO powershifta po 58 000 km bo padł (opiłki w skrzyni) i przed wymianą skrzynia była rozbierana aby stwierdzić czy będzie wymiana całej, czy części. Pytałem się też kilka razy, dwumasy podobno nie ma.

__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 23:01   #12
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Słuchajcie, a czy w instrukcji nie ma przypadkiem wspomniane jak użytkowac taką skrzynię PS?

Grodek: czy mógłbyś rozwinąć temat tych kół dwumasowych?głównie interesuje mnie sposób użytkowania PS na ich żywotność.
Z obszaru diesla wiem, ze dociskanie 'gazu' na niskich obrotach przybliża nas wymiany takiego koła...

Pzdr
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 09:07   #13
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca, jestem po wymiane w ASO powershifta po 58 000 km bo padł (opiłki w skrzyni) i przed wymianą skrzynia była rozbierana aby stwierdzić czy będzie wymiana całej, czy części. Pytałem się też kilka razy, dwumasy podobno nie ma.
To była wymiana gwarancyjna czy odpłata (ile cię to kosztowało)?
Czy wiadomo skąd się wzięły te opiłki? Jakaś wada fabryczna?
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 11:09   #14
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To była wymiana gwarancyjna czy odpłata (ile cię to kosztowało)?
Czy wiadomo skąd się wzięły te opiłki? Jakaś wada fabryczna?
Gwarancyjna. Nie wiem skąd się wzięły, ale już od dłuższego czasu skrzynia mi wariowała, gubiła na zakrętach biegi itd. Pewnego dnia po prostu przestała używać bodajże dwóch biegów.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 13:57   #15
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca, jestem po wymiane w ASO powershifta po 58 000 km bo padł (opiłki w skrzyni) i przed wymianą skrzynia była rozbierana aby stwierdzić czy będzie wymiana całej, czy części. Pytałem się też kilka razy, dwumasy podobno nie ma.
Niestety, ale tak właśnie wygląda ASO.
Oni guzik wiedzą na temat tego co robią i o czym wołami nie jest w manualu napisane.
Powiem Ci więcej - jeżeli Twoja skrzynia faktycznie była rozbierana w celu weryfikacji tego co należy z nią zrobić to na 99% jestem pewien, że nie robiło tego ASO tylko niezależny serwis zewnętrzny skrzyń automatycznych. Serwis autoryzowany pewnie ją tylko wyciągnął z samochodu i na tym skończyły się ich umiejętności w zakresie obsługi automatów.
A Powershift ma dwumasę podobnie jak jego odpowiednik DSG.
Nie przejmowałbym się jednak tym aż tak strasznie, jak napisałem jej trwałość jest określana na min. 150 - 180k km, a w rzeczywistości (pewnie w zależności od rodzaju eksploatacji) jest chyba nawet większa, bo nawet tu na forum zdarzają się PS z przebiegiem rzędu 200 000km i poza okresowymi wymianami oleju nic przy nich nie było robione.
Moim zdaniem temat można zaparkować na długi czas skoro macie relatywnie nowe auta.
Kapode, Ty powinieneś się cieszyć nową skrzynią na gwarancji, bo z tego co się orientuję to koszt jej zakupu w ASO i wymiany wynosi bodajże pomiędzy 15 a 20k PLN (nie pamiętam dokładnie). A tak dostaniesz nową (lub fabrycznie zregenerowaną, bo taka też jest możliwość) skrzynię, a dealerowi może się uda nie schrzanić jej montażu.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 02-12-2013 o 14:06
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 20:50   #16
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Generalnie to naprawa przebiegła bezproblemowo, wiec akurat mogę ASO pochwalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ukrywam, po zmianie ewidentnie szybciej zmienia biegi niż wcześniej.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 22:18   #17
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Powershift jest jak połączenie 2 skrzyń mechanicznych więc dlaczego nie powinno się tuningować auta z taką skrzynią, podobnie jak klasycznego automata a w manualu można?

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 22:55   #18
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Cytat:
Napisał Tadek11111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczytałem na zagranicznych stronach, że Powershift jest dwusprzęgłówką z układem sprzęgła suchego (bezolejowego)
Nie zupelnie.6DCT450 jest "mokre".6DCT250 jest "suche".
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 06:11   #19
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Cytat:
Napisał Spock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zupelnie.6DCT450 jest "mokre".6DCT250 jest "suche".
A jak je rozróżnić na oko? Kiedy i gdzie były stosowane?

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 12:27   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: PowerShift + EPB + DAR

Końcówka oznaczenia typu skrzyni to jest max moment obrotowy przenoszony przez skrzynię. 6DCT450 jest "mokre" i przenosi 450Nm momentu - stosowana jest we wszystkich większych samochodach. 6DCT250 jest "suche" i przenosi max 250Nm momentu - stosowana jest na pewno w Fieście i nie wiem w czym jeszcze.
W związku z powyższym tuningować trzeba z wyobraźnią, aby nie przesadzić z momentem obrotowym silnika. Ja mam na przykład podkręcony silnik do ok. 395Nm - a więc z pewnym bezpiecznym zapasem dla skrzyni.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.