Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2015, 20:05   #391
Pakula
ford::average
 
Avatar Pakula
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Swarzędz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, ten jednożyłowy kabelek to do oświetlenia nocnego (lampka z diodami)

Bump: ale ty to masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak popatrzysz od środka to jest tam jedna wąska wsuwka, podłącz - załącz światła drogowe i ......świecą diody

Bump:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


masz tutaj, gość chyba nie w temacie

Pytanie, mam w swoim Maximusie taką lampkę z tymi diodami,jak rozebrałem to wtyczka jest podpięta ale diody nie świecą.

o co chodzi?

Bump: Ale gamoń ze mnie świecą te diody tylko na pomarańczowo.Chyba o to chodzi z tymi diodami?Mam lampke bez czujników

Pakula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 21:36   #392
Pakula
ford::average
 
Avatar Pakula
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Swarzędz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ciekawe czy można zalożyć mocniejsze te diody? Szczerze mówiąc to dopiero po przeczytaniu tego wątku zauważyłem ,że posiadam takie diody...Myslałem ,że to jest taka świetlna informacja gdzie są te włączniki świateł.
Tak naprawdę to po przygaszeniu pokrętłem wogóle nie widać by świeciły,musiały by być chyba jakieś Egipskie ciemności.
Pakula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 22:33   #393
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

no ale co one maja Ci niby oswietlac, to submarine, w nocy (egipskie ciemnosci) daja DELIKATNA poswiate w okolice wajchy recznego i tyle...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 08:30   #394
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Pakula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy można zalożyć mocniejsze te diody?
Ja założyłem troszkę mocniejsze czerwone diody pasujące do całego oświetlenia bo jak dla mnie pomarańczowe to nie pasują do niczego w tym aucie.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 15:57   #395
Pakula
ford::average
 
Avatar Pakula
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Swarzędz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ale co one maja Ci niby oswietlac, to submarine, w nocy (egipskie ciemnosci) daja DELIKATNA poswiate w okolice wajchy recznego i tyle...
Jak nie ściemnisz navi i conversa to coś tam świecą.

Bump:
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja założyłem troszkę mocniejsze czerwone diody pasujące do całego oświetlenia bo jak dla mnie pomarańczowe to nie pasują do niczego w tym aucie.

Laik w tym temacie poradzi sobie z wymianą tych diód? Operować lutownicą potrafię.Powiedz jakie kupić te czerwone diody?
Pakula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 19:45   #396
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Exclamation Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Proponuję założyć (o ile już nie ma) osobny temat o oświetleniu typu "submarine". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 22:44   #397
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Lightbulb Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Dla tych co szukają u siebie w SMAXie instalacji do syrenek alarmu.
Moje auto to wersja przed liftem produkcja wg etis 08 wrz 2008r. czyli zaraz po zmianach, jakie ponoć wprowadzono w egzemplarzach od 01 wrz 2008r.
U mnie jest okablowanie czyli wiązka z zieloną kostką w podsufitce do czujników, wiązki do syrenek też są (fotki poniżej), zamek maski z doprowadzoną wiązka ale bez pinów. Wspomniany tu wcześniej przekaźnik i bezpiecznik są w skrzynce za lewym tylnym nadkolem.

1. Fotki po wyciągnięciu filtra powietrza i akumulatora (trzeba wyciągnąć całą jego obudowę). Kostki do wiązki syreny z podtrzymaniem nie widać ale jest w samym rogu, przypięta do karoserii.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Zbliżenie nr 1.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Zbliżenie nr 2, jak widać przepięta jest spinką do nadwozia. Otwór powyżej służy pewnie do przeprowadzenia wiązki syrenki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4. Kostka syrenki zwykłej, tuż za prawym tylnym nadkolem. U mnie wychodzi spod piankowej osłony i czarnego modułu (chyba haka). Jak widać nie trzeba było demontować plastików wystarczyło otworzyć pokrywkę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. Zbliżenie na kostkę widać że kabelek ma zapas bo jest złożony i owinięty taśmą. Kolor kabelka szary z fioletowym paskiem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Może komuś się przyda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1. Widok bez akumulatora i filtra.jpg (99.8 KB, 1404 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2. Kostka do syrenki z podtrzymaniem.jpg (100.4 KB, 1410 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3. Kostka do syrenki z podtrzymaniem.jpg (97.8 KB, 1399 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4. Kostka syrenki zwykłej.jpg (97.9 KB, 1397 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5. Kostka syrenki zwykłej.jpg (100.0 KB, 1390 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jim ; 27-02-2015 o 16:44
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 16:18   #398
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

koledzy przeczytałem cały watek odnośnie alarmu, Przydałby się również u mnie w Mondeo mk4. Z tym , że nie posiadam wtyczki do syrenki bez podtrzymania. W związku z tym mam pytanie do którego pinu w GEM trzeba dołożyć kabelek, żeby taką syrenę uruchomić. I czy wystarczy tylko kabelek i zaraz syrenka czy jeszcze coś musi być po drodze. Co prawda przejrzałem zielona wtyczkę o GEM i niby w pinie 32 mam jakiś kabelek ale na pewno nie kończy się wtyczka do syrenki. wtyczke do zamka maski posiadam.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 09:43   #399
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

założyłem syrenke i lampkę z czujnikami, aktywowałem co trzeba w elmconfigu i dwa problemy. po otwarciu drzwi alarm się załącza ale syrenka nie wyje więc rozumiem, że albo źle zmasowana albo walnięta ale to sobie sprawdzę podpinając pod aku bezpośrednio. problem drugi to monitorowanie wnętrza, a mianowicie chyba jego brak. lampkę z czujnikami podpiąłem aktywowałem ale zamykając się w aucie i ruszając się w środku alarm się nie załącza, błędów żadnych mi nie wywala
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 16:12   #400
Badziu68
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-02-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus II FL Kombi
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM DPF
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam koledzy przeczytałem cały ten wątek bo stałem się posiadaczem Focusa Titanium 2008 niestety bez alarmu. Całą instalację już znalazłem, ale zamek maski i lampka oczywiście do wymiany. Kolega 1endzi miał taki sam kabelek do lampki i napisał, że nie obyło się w jego przypadku na wymianie GEM-a. Sprawdziłem więc swój i mam o nr 7M5T 14A073 CD. Czy i ja muszę się szykować na jego wymianę ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150221_150130.jpg (92.8 KB, 166 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150221_152953.jpg (95.0 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150222_145210.jpg (89.0 KB, 169 wyświetleń)
Badziu68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.