Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2011, 22:26   #1
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

FF II ma pedał elektroniczny. Zakładam więc, że sygnał z pedału jest przekazywany gdzieś do kompa. Czy jest możliwość zmiany jego czułości ?
Jadąc po wertepach i dziurach (czyli często) zwróciłem uwagę na to, że drgania nogi przenoszą się na pedał. Odczuwalne jest to przy delikatnej jeździe, gdy tylko "muska się" go Czuć minimalne "szarpanie" jednostki napędowej. Przy normalno-ostrej to i tak nie ma znaczenia bo depczę głębiej i drgania nie wpływają na zachowanie się silnika.

denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 14:38   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Drgania nogi...:-) Nie obraź się, ale może kierowca powinien do ortopedy się udać, a nie gaz modyfikować:-D.
Pedału gazu nikt Ci czułość nie zmieni, chyba, że programista z Forda, ale napewno nie w ASO. Pozatym nie wiem jak tę czułość chciałbyś zmienić, aby nie miała wpływu na normalną jazdę np. wyprzedzanie? Czułość można zmienić jak jest szum, tutaj szumem jest sygnał z Twojej nogi.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 15:58   #3
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

[QUOTE=maureliusz;1696167]Drgania nogi...:-) Nie obraź się, ale może kierowca powinien do ortopedy się udać, a nie gaz modyfikować:-D.
Pedału gazu nikt Ci czułość nie zmieni, chyba, że programista z Forda, ale napewno nie w ASO. Pozatym nie wiem jak tę czułość chciałbyś zmienić, aby nie miała wpływu na normalną jazdę np. wyprzedzanie? Czułość można zmienić jak jest szum, tutaj szumem jest sygnał z Twojej nogi.[/QUOTE

Mało wymagających jest na świecie wielu, więc producenci nie dokładają starań.
Kolega ma rację, że drgania budy , szarpanie przenosi się nogą na pedał.Szczególnie gdy kolano opiera się o bok konsoli tunelu.Cóż rozna jest wrażliwość nie tylko estetyczna ale i funkcjonalna.Mamy pecha że z kolegą należymy do tej grupy co im nie "wszystko jedno"Jemu przeszkadza szarpanie,a mnie twarde jak taczki zawieszenie.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 18:04   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Chłopaki, nie obraźcie się, ale jeżdziłem wieloma samochodami i różne rzeczy mnie wkurzały, ale żeby drgania z pedału przenosiły się na budę? Jeszcze w dieslu? No jakbyście mieli 300KM i 7s do setki to rozumiem, ale w takich silnikach z taką tuuuurbooo dziurą? Coś nie bardzo. Chyba, że jeździcie na wysokich obrotach...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 18:42   #5
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Odwrotnie z budy na pedał
Ale nie zmienia to "subiektywnych odczuć".Mnie wkurza gdy szanowne kolanko dotyka boczka kokpitu i ma od ręki masaż wibracyjny,Szczególnie skuteczny 1800-2200rpm
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 20:33   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

To się zgubiłem...
Z tego co widzę, to denon2000 miał problem, bo jak jechał po wertepach, to noga tak mu drgała, że muskał pedał gazu i dziwnie drgał również silnik, czyli jak rozumiem falowały obroty.
Ty natomiast Conris masz nieco inny problem: drgania z budy przenoszone na nogi:-) W tym przypadku to raczej: poduchy pod silnikiem/skrzynią, dwumasa, obwód turbo lub np. wtryski - to wszystko może powodować takie objawy.

Tak czy owak czułość pedału gazu nie rozwiąże Waszych problemów, nawet jakby się dało, ale... rozwiązaniem dla denon`a mogą być te "miękkie" amortyzatory:-), bo wówczas nie będzie trzęsło jego nogą na dziurach. Chyba musicie się zgadać na priv :-D :-D
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 20:34   #7
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Nie wiem o czym w tym poście mowa - widocznie mam za stary model aby to zrozumiećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie buda nie drży, nóżka trzyma się pewnie a kolanko muszę sobie sam masować i za to mam do Forda uzasadnione pretensje.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:11   #8
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się zgubiłem...
Z tego co widzę, to denon2000 miał problem, bo jak jechał po wertepach, to noga tak mu drgała, że muskał pedał gazu i dziwnie drgał również silnik, czyli jak rozumiem falowały obroty.
Ty natomiast Conris masz nieco inny problem: drgania z budy przenoszone na nogi:-) W tym przypadku to raczej: poduchy pod silnikiem/skrzynią, dwumasa, obwód turbo lub np. wtryski - to wszystko może powodować takie objawy.

Tak czy owak czułość pedału gazu nie rozwiąże Waszych problemów, nawet jakby się dało, ale... rozwiązaniem dla denon`a mogą być te "miękkie" amortyzatory:-), bo wówczas nie będzie trzęsło jego nogą na dziurach. Chyba musicie się zgadać na priv :-D :-D
Tia Maureliuszku ,tylko problemy u mnie dotyczą benzyny ti VCT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))).A więc bez dwumasy , turbo itp
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:19   #9
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

do maureliusz : rozumiem, że fajnie napisać jest coś dowcipnego, ale czasami jeszcze warto przeczytać dokładnie tekst, do którego się odnosimy. Ja podkreśliłem to, że "problem" występuje tylko wtedy gdy jadę spokojnie, bardzo delikatnie operując pedałem gazu.


A wracając do pedału gazu. Zależność reakcji samochodu względem wciśnięcia pedału nie jest liniowa. Np. jeśli jadę z gazem na 20% i wcisnę na 60% nie oznacza to, że auto będzie przyspieszało 2 razy szybciej niż jakbym wcisnął na 40%. I wpadło mi do głowy czy da się zmienić tą charakterystykę. Chodzi bardziej o to by zależność była bardziej wykładnicza niż teraz. Początkowe wciskanie pedału miałoby mniejszy wpływ na dawkowanie paliwa niż teraz, a wyrównywałoby się przy wciśnięciu mocniejszym (kiedy nie ma znaczenia gdy chcemy np. wyprzedać). Oczywiście w miarę rozsądku. Trochę ciężko to opisać, ale mam nadzieję, że już teraz wiadomo o co mi chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Odpowiedź maureliusza uważam za bardzo pochopną. Wg mnie na tym etapie nie mam podstaw wykluczać możliwości modyfikacji do momentu kiedy nie wypowie się ktoś, kto miał wgląd w sprzęt serwisowy lub "bawił się" w mody softu. Podstawą mojego założenia jest to, że przecież zmienia się o wiele bardziej skomplikowane rzeczy przy tzw. chipowaniu które jest przecież tak popularne.
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:21   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Nie należę do ludzi którym wszystko jedno-jestem można powiedzieć że jestem pedantem i naprawdę nie wiem co wam drży w focusie II i jakie wibracje przenoszą się przez nogę na pedał tak że niektórzy chcą zmieniać jego czułość-dla mnie to niedorzeczne ,a już na pewno z tego co się orientuję niemożliwe do zrealizowania
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.