Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2020, 18:16   #5221
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cześć. Parę osób tutaj zgłaszało problem z drganiem, czy też buczeniem w okolicach regulacji wysokości pasa kierowcy lecz nie znalazłem czy też nie doczytałem żadnego rozwiązania. Mnie ten problem również dotyczy. Przy przebiegu 90tys zaczęło się owe buczenie z okolic regulacji pasa. Rozkręcałem tapicerkę jak i regulacje, podklejalem taśma z pianka, że może coś usztywni albo stłumi drgania i nic. I przyszedł taki dzień, że zwróciłem uwagę, że brakuje mi jednej spinki listwy progowej, a druga słabo już trzyma. Wymieniłem tą spinkę i uzupełniłem brakującą, i oprócz tego zauważyłem, że wypięty był jakiś plastik w tej listwie, który wg. mnie służy do usztywnienia tego progu. Zapiąłem wszystko i od tego momentu drgania w okolicy ucha zmniejszyly się do minimum. Odnoszę wrażenie, że drgania z tego progu przenosiły się na karoserie na wysokości słupka b i stąd błędne wrażenie, że to regulacja pasa. Pojeżdżę chwilę i sprawdzę czy moja teoria jest słuszna. Jak mi się uda to wstawie zdjęcia, o który plastik w progu mi chodzi. Pozdrawiam!

Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 21:20   #5222
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Znany problem w MK5 próg(jego mocowania i spinki) potrafi generować dziwne odgłosy-wyżej.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 21:52   #5223
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znany problem w MK5 próg(jego mocowania i spinki) potrafi generować dziwne odgłosy-wyżej.
Kontaktowałem się z ASO, ale stwierdzili, że nikt im czegoś takiego nie zgłaszał i nie mają pojęcia co to może być. To zostaje u mnie jeszcze kwestia sporadycznych dźwięków z poduszki powietrznej na kierownicy. Raz na jakiś czas też lubi zabuczeć.
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 22:01   #5224
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Kuroyasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontaktowałem się z ASO, ale stwierdzili, że nikt im czegoś takiego nie zgłaszał i nie mają pojęcia co to może
To jest właśnie bagno którego nienawidzę ,powinni się wspierać tak jak użytkownicy forum,ale po co.W warszafce w Auto plaza wiedzą,ale po co innym wysłać maila.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 16:40   #5225
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czy ktoś ma problem z wysuwającą się na zewnątrz samochodu listewką w lamelce między boczną przednią szybą a tą trójkątną małą szybką? Przy dużych prędkościach obluzowuje się i wysuwa, powodując denerwujący świst na autostradzie.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 15:25   #5226
husk76
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 07-11-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Witam.
Czy ktoś mi powie co w ASO wymieniają czy ramkę szyby drzwi kierowcy (chromowana) czy jakąś uszczelkę żeby usunąć szumy jakby niedomkniętego okna podczas jazdy przy prędkościach 110 km/h i więcej. Wiem że wątek szumów się już pojawił ale nie mogę znaleźć
Wiem tyle że temat dla ASO nie jest obcy
husk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 22:19   #5227
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Chyba ktoś kiedyś pisał (@biner?), że lekko przyginają ramkę drzwi.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 20:42   #5228
dave77
ford::amateur
 
Avatar dave77
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo MKII GHIA
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

K


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dave77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 17:24   #5229
husk76
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 07-11-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

LUDZIE POMOCY !!!

Wymieniłem w ASO ramkę szyby drzwi kierowcy (chromowana) bo szumiało podczas jazdy już od 100km/h tylko problem w tym że dalej też są szumy. Wymieniłem też uszczelke karoseryjną dzrzwi. Czy ta krótka listewka pionowa między szybą trójkącikiem a dużą szybą ma jeszcze jakieś uszczelnienie pod nią. Może coś trzeba pozaginać a może poodginać. Miałem stare samochody i nic takiego się nie działo a tu to jakaś porażka. POMOCY !!!
husk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 17:47   #5230
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Zaklej taśmą silver tape szczeliny naokoło szyby wsiądz drzwiami pasażera i zobacz czy ustało jak nie to potem szybę zaklej szczeliny szyby do ramki drzwi zdiagnozujesz prześwit, najprawdopodobniej będzie potrzebna regulacja zamka lub jego jażma albo podgięcie ramki drzwi, tej wokół szyby przez kumatego blacharza.Cóż-urok dzisiejszej motoryzacji.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.