Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2018, 20:47   #51
djdanhill
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Ford CMAX
Silnik: Diesel 1.6TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Panowie mam podobny problem

Wymienione zegary wgrany soft i okazuje się że wskazówka od temperatury pokazuję głupoty ale inaczej niż u kolegi.

Jak w forscanie będzie ok 65stopni to wskazówka pokazuję już 90stopni
Gdzie szukać błędu ?

Może zła akutalizacja ? jaką trzeba wgrać ??

djdanhill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 21:17   #52
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Wskazówka pokazuje tylko "pi-razy-oko". To nie jest precyzyjny instrument pomiarowy.

Zrób test zegarów i z tym pojeździj, to zobaczysz jakie głupoty wyświetlacz pokazuje.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 07:04   #53
djdanhill
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Ford CMAX
Silnik: Diesel 1.6TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

U mnie jest tak że wskazówka stoi na 60stopni pozniej szybko leci na kolejna kreske i 2-8sekund i pokazuje 90.

Jaki rom wgrać najlepiej ?
djdanhill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 07:41   #54
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

508. Na nim nie miałem żadnych problemów.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 15:02   #55
djdanhill
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Ford CMAX
Silnik: Diesel 1.6TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

a czy to normalne że tak dziwnie zachowuję się wskazanie temp na forscan mam 65 a na zegarach 90
djdanhill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 12:05   #56
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał djdanhill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest tak że wskazówka stoi na 60stopni pozniej szybko leci na kolejna kreske i 2-8sekund i pokazuje 90.

Jaki rom wgrać najlepiej ?
Na starszych softach tak było. Od razu skakała nie ważne jaka temperatura była. Na najnowszych softach jak kolega wyżej wspomniał np. 508 wskazówka idzie po kawałeczku ze wzrostem temperatury. Choć trzeba by było sprawdzić jak to się ma do rzeczywistej temperatury.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 18:06   #57
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na starszych softach tak było. Od razu skakała nie ważne jaka temperatura była. Na najnowszych softach jak kolega wyżej wspomniał np. 508 wskazówka idzie po kawałeczku ze wzrostem temperatury. Choć trzeba by było sprawdzić jak to się ma do rzeczywistej temperatury.
Mam obecnie ten 512 AK wgrany i dalej wskazówka idzie na 90C przy 43 zszcytane różnymi programami i z testu zegarów zamierzam wymienić czujnik jak nie pomoże sprawdzę luty w zegarach do tego temperatury na wet przy 30 na zewnątrz. Nie szła dalej niż na jakieś 88. Mimo iż na obd sie wahała w normalnym zakresie (klima i wentylator).
Obawiam się że jak się zagotuje silnik on nic nie pokaże jak kupie drugi czujnik zrobię próbę z opalarka na sprawdzenie
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 18:19   #58
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,468
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Myślę że szukacie w złym miejscu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 18:24   #59
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał civicplff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie szła dalej niż na jakieś 88.
W fordach nigdy nie staje dokładnie w pionie. I tak ma być.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 19:41   #60
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fordach nigdy nie staje dokładnie w pionie. I tak ma być.
Stojąc w korku temperatura szła ponad 90 (dokładnie nie pamiętam wartości) i włączał się wentylator i schładzał silnik. Wskaźnik nic kompletnie stał jak sklejony na 88.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info to może być rozwiązanie tylko u mnie jest benzyna 1.6 ti muszę zerknąć jaki u mnie wchodzi po zczytaniu i co się stanie po ustawieniu na sigma jeśli będzie inny.

Ostatnio edytowane przez civicplff ; 02-12-2018 o 19:53
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.