Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2016, 16:25   #1
lukasz.pb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Cieknie ze skrzyni - naprawa

Jak w temacie. Ford Focus mk2 FL z silnikiem 1,6 100KM Benzyna
Na 1 zdjęciu widać że olej cienkie przez uszczelniacz od skrzyni biegów z którego wychodzi wał na koło prawe.
20161019_101203.jpg


Natomiast na zdjęciu numer 2 Olej cieknie po drugiej stronie skrzyni na połączeniu metalowej części skrzyni biegów z plastikową osłoną
20161019_113251.jpg

1. Co może być przyczyną cieknięcia oleju ?
2. Czy naprawy można dokonać posiadając kanał i sporo narzędzi we własnym zakresie?
3. Gdzie mogę sprawdzić poziom oleju skrzyni biegów i gdzie można dolać olej ( skoro cieknie to pewnie ubyło) ?
3. Ile taka naprawa może kosztować?

Za wszystkie odpowiedzi Dziękuję z góry i Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez lukasz.pb ; 19-10-2016 o 18:30
lukasz.pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 19:42   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

1. Pewnie uszczelniacz
2. Wszystko można naprawić samemu z odrobiną wiedzy i samozaparcia
(trzeba spuści olej,wyciągnąć półoś, wymienić uszczelnienie, poskładać i zalać olej)
3. W niektórych skrzyniach biegów Ford nie przewidział wymiany, ani dolewki, trzeba przyglądnąć się skrzyni, poszukać korków.
4. co do kosztów, to pewnie na drugim zdjęciu wystarczy odczyścić i jeżeli jest to wymienić uszczelkę, albo obsadzić na silikonie. Uszczelniacz półosi kosztuje pewnie 20-40zł, jak zrobisz sam to koszty będą około 50zł
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 20:05   #3
lukasz.pb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Czy wyjęcie półosi ze skrzyni od strony prawego przedniego koła jest skomplikowane ?? W końcu po stronie prawej jest dłuższa półoś z podpórką.

P.S
Wlew oleju i spuszczanie ze skrzyni już zalazłem( pod osłoną plastikową wybieraka dźwigni zmiany biegów w przedniej części skrzyni)
lukasz.pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2016, 14:40   #4
lukasz.pb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2013
Model: S-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Naprawy udało wykonać się samodzielnie.

Naprawa 1
1. Uszczelniacz skrzyni biegów wymieniony na nowy ( jedyny problem to wypięcie sworznia zwrotnicy nad którym siedziałem chyba z 4 godziny bo był tak zapieczony, ale pomocna był niezawodna farelka, która rozgrzała uchwyt i sworzeń puścił.

Naprawa 2

Okazało się że po zdjęciu pierwszej plastikowej obudowy uwidocznił się następujący obrazek
20161021_195552.jpg
Miałem uszczelkę którą trzeba było podłożyć pod plastikową obudowę spod której się pociło, ale stwierdziłem że zdejmowanie tych kółek, żeby zdjąć drugi plastik ( czarny) jest ponad moje miary i czas. Okazało się że śrubki mocujące ten plastik spod którego się pociło ( zaznaczone w czerwone kółeczka na zdjęciu) były bardzo luźne ( wszystkie ). Dokręciłem je dosyć mocno i wszystko skręciłem.
Mam nadzieje że naprawy dokonane przez mnie będą skuteczne.
W razie pomocy, proszę pisać to na pewno pomogę w miarę swoich możliwości
lukasz.pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 06:22   #5
arek758
ford::beginner
 
Imię: Kazek
Zarejestrowany: 17-09-2019
Model: C max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Witam odgrzebuje temat.
Ford c max 1.8 benzyna 2008 r .

Poci sie skrzynia biegów. U kolegi jest to naprawa 2. Niestety musze odkrecic te 2 mechanizmy- kółka. Czy samodzielnie mozna je odkręcić w domowych warunkach? Musi byc zlany olej olej ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200220_172523.jpg (87.5 KB, 105 wyświetleń)
arek758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 09:41   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

olej oczywiście że musi być zlany
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 13:30   #7
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Normalne, 2 lata temu w żony ff mk2fl 1.6 100ps wymieniałem uszczelniacz lewej półosi od strony skrzyni. Oleju nie ma jak spuścić z tej skrzyni, wyciąga się półoś, olej zlatuje, demontuje się stare uszczelnienie, strzykawką zakończoną wężykiem wyciąga się ile można stary olej i nabija nowe uszczelnienie. Wkłada półoś, zalewa przez korek rewizyjny nowy olej. Bodajże musi on być ileś tam od krawędzi, można to znaleźć w necie. Jest to tak w skrócie napisane ale tak to wygląda. Uwaga przy montażu nowego uszczelniacza bo idealnie 3eba znaleźć przejściówkę przez którą nabija się siemering. Ja uwaliłem jeden uszczelniacz i naciąłem przez to wargę wewnętrzną uszczelniacza, kosztowało mnie to zakup drugiego. Trudno, pośpiech kosztuje.
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 20:43   #8
arek758
ford::beginner
 
Imię: Kazek
Zarejestrowany: 17-09-2019
Model: C max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Czyli naprawa od strony półosi moze narobic kupe roboty. A rozkrecal ktoś te dwa mechanizmy od lewej strony?
Dodam iz jakieś 5 tys km temu .zostalo wymienione sprzeglo na zamienienik luk. Przed remonetem skrzynia byla sucha. Zastanawiam się czy przy tej robocie moglo zostac cos naruszone ..
arek758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 21:33   #9
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Ja mam pytanie akurat o skrzynie 5 biegów ale w dieselu. Muszę wymienić uszczelniacz na lewej polosi od strony kierowcy.

Czy jak odkrece amortyzator i sworzeń wachacza to dam rady wysunąć pół oś która bedzie trzymać się tylko na drążku kierowniczym?

Nie chce rozkręcać łożyska w przednim kole bo to jest niepotrzebne a zbieżność i tak mam do ustawienia przed założeniem nowych opon.

No i pytanie czy wbijanie nowego uszczelniacza przez np stare łożysko lub kawalek walka metalowego tak aby siadl na calej powierzchni uszczelniacza bedzie dobre i nic nie uszkodze ?

Ciężko jest wyciągnąć pół oś ze skrzyni z tego zabezpieczenia? Breszka wystarczy do pomocy ?
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 22:57   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Cieknie ze skrzyni - naprawa

Cytat:
Napisał Meniumeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam pytanie akurat o skrzynie 5 biegów ale w dieselu. Muszę wymienić uszczelniacz na lewej polosi od strony kierowcy.

Czy jak odkrece amortyzator i sworzeń wachacza to dam rady wysunąć pół oś która bedzie trzymać się tylko na drążku kierowniczym?

Nie chce rozkręcać łożyska w przednim kole bo to jest niepotrzebne a zbieżność i tak mam do ustawienia przed założeniem nowych opon.

No i pytanie czy wbijanie nowego uszczelniacza przez np stare łożysko lub kawalek walka metalowego tak aby siadl na calej powierzchni uszczelniacza bedzie dobre i nic nie uszkodze ?

Ciężko jest wyciągnąć pół oś ze skrzyni z tego zabezpieczenia? Breszka wystarczy do pomocy ?
do wybicia półosi jakaś breszka, widelec
wydłubujesz delikatnie simmer i ja nabijam przez dorobione i różnej średnicy pozostałości po łożyskach. można wspomóc się starym simmerem. byle nabijać delikatnie i prosto

żeby wyciągnąć półoś ja zawsze wywalam sworzeń wahacza i odkręcam półoś. jak chcesz półoś wyciągnąć nie odkręcając jej ?

mc persona zostaw w spokoju, bo patent fordowski jest kiepski
i co ma zbieżność do wyciągania półosi ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.