Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2010, 21:44   #1
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie V-tech Łowicz

Witam

Czy ktos może miał kontakt z firmą V-tech oddział Łowicz??

Noszę się z zamiarem usunięcia filtra czastek stałych z Focusa II 1,6tdci.

No forum znalazłem informacje na temat v-tech Kraków o Pomorze.
Ogólnie pozytywne opinie.
Jednak poszukuje v-tech w okolicach centrum kraju.

I tak trafiłem na oddział Łowicz.

Prosze o pomoc jeśli ktoś juz wczesniej współpracował z nimi.
Lub kontakt do innej firmy, która usunie Filtr Fizycznie i programowo. Zrobi to solidnie i fachowo.

Pozdrawiam

marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 10:00   #2
juro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: Płock
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi, 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Interesuje sie tym tematem odkąd sprowadziłem focusa 1.6 TDCi 109KM. Co prawda jeszcze nie muszę tego robić, ale rozpoznałem temat dogłębnie.
I tak:
1. Opinie o nich (Łowicz) są pozytywne. Podobno temat programowego usuwania FAP-a opanowali jako pierwsi.
2. kontaktowałem się z nimi osobiście (telefonicznie i mailowo). W odpowiedzi otrzymałem wskazówki postępowania zanim się do nich przyjedzie.
3. Przed przyjazdem trzeba na własna rękę usunąć ten filtr. Wybijając go z komory pozostawiając katalizator. Operacje najlepiej przeprowadzić u tłumikarza.
4. W trybie awaryjnym udajemy się do Łowicza, a oni robią resztę.
Jak podejmiesz decyzje to napisz.
Powodzenia
juro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 11:52   #3
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

U mnie "operacja" zakończona w zeszlym tygodniu.

Ogólnie wszystko jak najbardziej jest ok. Ale...

Jak pojechałem po odbiór zrobionego auta, otworzyłem maskę a tam "sajgon" taki że oczy mi wyskoczyły na wierzch. Tak brudnego zakurzonego silnika w życiu nie widziałem.
Trzeba było zwrócić uwagę, że mi się to nie podoba i dopiero wtedy zabrali się za czyszczenie.
Może się czepiam ale kurcze płaci człowiek nie małe pieniążki to chce mieć zrobione wszystko na wysokim poziomie.

drugie ale dotyczy, chyba to był szef czy może właściciel. Sprawiał wrażenie cwaniaczka. zachowywał się jakby nie wiadomo kim był.
Jakiekolwiek pytanie było kwitowane pretensjonalną odpowiedzią, dało się wyczuć wyższość tej osoby nad klientem i dumę, że on to wie a Ty nie.
No do cholery jasnej jakbym wiedział wszystko to bym wcale do niego nie pojechał, tylko sam to sobie zrobił.

Dobrze, że są tam jeszcze inni pracownicy, którzy maja zupełnie inne podejście do klienta.

Ok koniec pisania o pracownikach bo w sumie to nie to jest ważne.

Jaką cenę Ci zaproponowali??

Bo w moim Focusie usuwali filtr mechanicznie w samym V-tech i nie musiałem go sam likwidować.
Zrobili mi cały komplet - mechaniczne usunięcie filtra, wgranie nowego programu.

Ogolnie wszystko jest ok. Jeżdżę dopiero tydzień także zbyt wiele nie mogę powiedzieć.
Zauważyłem zmniejszone zużycie paliwa według komputera. Ale tak naprawde to jak przejade się gdzieś dalej dopiero ocenię spalanie.

Reszta jest również w porzadku. Podobno filtr był zapchany już dosyć konkretnie i jak najbardziej usunięcie go było dobrym posunięciem.
Co również sam stwierdzam, bo silnik dużo bardziej równomiernie rozwija moc w pełnym zakresie obrotów.

Reasumując jestem zadowolony z ich obsługi i wykonanej pracy.
Byłbym bardzo zadowolony gdyby nie te małe niedociągnięcia.
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 07:44   #4
juro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: Płock
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi, 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Cytat:
Napisał marcin.jaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaką cenę Ci zaproponowali??
Zgodnie z cennikiem 1500 zł-samo przeprogramowanie
A u Ciebie zapewne więcej? bo:

Cytat:
Bo w moim Focusie usuwali filtr mechanicznie w samym V-tech i nie musiałem go sam likwidować.
Zrobili mi cały komplet - mechaniczne usunięcie filtra, wgranie nowego programu.
A to ciekawe. Z tego wniosek, że jak im się chce to robią komplet.
Mi tłumaczyli że jak pojeżdżę w trybie awaryjnym (po usunięciu FAP) to będą mieli lepszy obraz w moim programie i potem optymalnie ustawią parametry silnika.

Cytat:
Jak pojechałem po odbiór zrobionego auta, otworzyłem maskę a tam "sajgon" taki że oczy mi wyskoczyły na wierzch.
Dobrze wiedzieć. Zwrócę na to szczególną uwagę.

Ja mam przejechane 134 tys i wg serwisu powinno się wymienić ten filtr (ok 4tys)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli pozwolisz to zadam parę pytań:
1.Dlaczego tak szybko zdecydowałeś o usunięciu FAP-a? (czyżby zapchany filtr był dokuczliwy-brak mocy, wzrastający poziom oleju, itp)
2.Jaki był rzeczywisty przebieg auta?
3.Czy teraz widać czarny dymek przy przygazowaniu?
4.Czy odczuwalne są zmiany w mocy silnika?

Pozdrawiam
juro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 22:08   #5
Słoniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Bez problemu można jechać smiało do Łowicza.
Robią profesjonalnie i full opcje razem z usunięciem filtra !
poleciłem ich już nie jednemu znajomemu i wszyscy są zadowoleni !
Problem filtra rozwiązują raz na zawsze.
Można smiało jechać bo mają dobry sprzęt i wiedzę na temat tuningu i filtrów.
Polecam ich z całą pewnoscią , że wykonają ussługę dobrze a nawet można powiedziec wzorowo!
Pozdro
Słoniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 12:46   #6
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Cytat:
Napisał marcin.jaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pojechałem po odbiór zrobionego auta, otworzyłem maskę a tam "sajgon"
Nie za bardzo rozumiem co oznacza "sajgon"...oni ten silnik tak ubrudzili i zakurzyli?
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 20:52   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Witam w środę jadę do łowicza pozbyć się dpf powiedz proszę jak zachowuje się twój fokus teraz jeśli możesz to podaj mi swój nr tel to zadzwonię i opowiesz mi co nieco jeśli oczywiście masz ochotę-Zgóry dziękuję i pozdrawiam Marek
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 12:03   #8
juro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: Płock
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi, 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam w środę jadę do łowicza pozbyć się dpf powiedz proszę jak zachowuje się twój fokus teraz jeśli możesz to podaj mi swój nr tel to zadzwonię i opowiesz mi co nieco jeśli oczywiście masz ochotę-Zgóry dziękuję i pozdrawiam Marek
No i jak byłeś? i jak to wyszło?
Zadowolony jesteś?
juro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 17:47   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Tak jak pisałem odwiedziłem Łowicz ,panowie i panie rewelacja filtr cząstek stałych usunięty samo wyjęcie wkładu u miejscowego tłumikarza i wyprowadzenie fokusa z trybu awaryjnego i znaczna(odczuwalna) poprawa osiągów. Silnik kolegi był bardzo zakurzony ponieważ wypruwanie filtra to jego mozolne wybijanie i wykruszanie młotkiem(nie ma innej możliwości) i przecinakiem strasznie się kurzy przy tym syfem którym zapchany jest filtr,ale odmuchanie sprężonym powietrzem likwiduje problem trzeba tylko zwrócić na to uwagę panom od wydechów.Jeśli ktoś jest zainteresowany to przy obróbce softu(oprogramowania) tak aby nie widział filtra można wykonać chiptuning za pól ceny
usunięcie filtra 1500 zł
chiptuning przy tej okazii 750 zł
w sumie po małych negocjacjach zapłaciłem 2100 zł naprawdę warto-Polecam
focus po zmianach ma 132KM mocy i 313 Nm momentu obrotowego-Smiga jak głupi-rewelacja moment jest troszkę niżej i silnik rozwija moc bardzo płynnie w całym zakresie obrotów.
Coś o V-techu :ludzie którzy tam pracują to rewelacja ,są to faceci bardzo kompetentni,sympatyczni i ludzie z pasją który nie są obce problemy człowieka któremu starają się pomóc za wszelka cenę a nie tylko wydoić z kasy jak w autoryzowanym serwisie.Wiedza którą dysponuje szef odnośnie diagnostyki i oprogramowania nowoczesnych jednostek napędowych jest ogromna i fachowa (długoletnia edukacja w Niemczech) polecam ich usługi bez dwóch zdań warsztat czyściutki nowiusieńka hamownia trzy razy robiliśmy pomiar i poprawki softu oraz jazdy próbne żeby dopracować każdy najdrobniejszy szczególik ,nie chcieli mnie wypuścić póki nie będzie idealnie.
Każdy silnik jest inny i nie dawajcie pseudo fachowcom wgrywać sobie gotowych programików odpowiedni program to jak garnitur skrojony na miarę który potrafi uszyć tylko dobry krawiec .Priorytetem tych ludzi jest też to aby tak wykonać modyfikację oprogramowania,żeby nie zaszkodzić w najmniejszym stopniu silnikowi
Podsumowując -v tech Łowicz-to miejsce które jest stworzone do tego typu zabiegów i ja do tej pory nie znalazłem lepszego na pewno do nich wrócę i polecę każdemu Pozdrawiam Marek
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 16:25   #10
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

...trochę mnie to zszokowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zamiast wyjąć filtr za auta to wybijają go na samochodzie?
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.