Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2019, 10:13   #41
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Akcja 17S09

Cytat:
Napisał krolikPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś wie, kiedy dokładnie Ford dorzucił do akcji S-MAXy?
W okolicach czerwca/lipca tego roku.

Bump:
Cytat:
Napisał spokospoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby coś się ruszyło musiałem słać maile do centrali w Kolonii. Szukają silnika. Nagle znalazł się też samochód zastępczy. Wszyscy stali się jakby bardziej mili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podać na PW do kogo pisałeś w Kolonii?

__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 15:29   #42
logar4
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 228
Angry akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Cześć,
przy okazji wizyty w ASO poinformowano mie o konieczności wykonania akcji serwisowej związanej z układem chlodznia silnika 1,6 EB (160 KM) w moim S-MAX z 2011 roku.

Akcja polegała na przeróbce układu i chyba dołożeniu czujnika obecności płynu chłodniczego i jakiejś tam zmianie oprogramowania. Wszystko to miało powodować iż jeśli w układzie zabraknie płynu to włączy się alarm wizualny i dźwiękowy.
Zostawiłem samochód i podobno zrobili. (w 08.2019). Po koło 3 tygodniach w czasie jazdy zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza a temp silnika wskazywała 130oC. Żadnych więcej objawów. Samochód zatrzymałem i sprawdziłem, że w zbiorniku wyrównawczym nie ma płynu. Gdzieś wyciekł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Okazało się, że podczas zmian serwisowych jedna z obejm została źle założona i tamtędy płyn sobie uciekał.(to samo ASO to stwierdziło).


Zapytałem dlaczego system, skoro właśnie takiej sytuacji dotyczyła akcja serwisowa, nie zaczął akustycznie i wizualnie informować, że jest mało płynu co może doprowadzić do przegrzania silnika ? Zapytałem czy po przeróbce testowali rozwiązanie ?

Odpowiedź ASO.... oni dostali instrukcję od Forda i zrobili co tam było napisane i nic nie testowali.

Na moje stwierdzenie, że ewidentnie to nie działa powiedzieli abym rozmawiał z Ford Polska bo oni nie wiedza jak to działa.


Pytanie do was koledzy:
Czy ktoś z was przerabiał temat i wie co dokładnie zostało przerobione w układzie chłodzenia i jak to przetestować ?


Piotr.
__________________
Logar 4. / Wawa
Fiesta 2009, 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Ford S-MAX 1,6 EcoBoost 2011
logar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 18:08   #43
krolikPL
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-MAX MK1 + MK2
Silnik: Benzyna + Diesel
Rocznik: 2012 + 2019
Postów: 113
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

To Kolego masz opisaną moją sytuację bardzo podobną skończyło się na tym że mam pękniętą głowicę

Nikt w ASO nie jest wstanie odpowiedzieć jak niski poziom płynu zostanie zasygnalizowany.

Od razu składaj pismo dotyczące reklamacji usług wykonanych podczas akcji serwisowej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez krolikPL ; 12-09-2019 o 18:20
krolikPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:34   #44
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Cytat:
Napisał krolikPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt w ASO nie jest wstanie odpowiedzieć jak niski poziom płynu zostanie zasygnalizowany.
To jakaś farsa. Zobacz ten link:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu jest dokładnie napisane co jest robione i jak powinien być przetestowany system.

EDIT: o komunikatach faktycznie nie wiedzą. Na forum pisali, że pojawiają się komunikaty.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png

Ostatnio edytowane przez japim ; 12-09-2019 o 21:37
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:37   #45
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Planowałem w przyszłym miesiącu pojawić się w ASO ws. tej akcji serwisowej. Po przeczytaniu Waszych wpisów chyba muszę zmienić plany. Miejmy nadzieję, że fachowcy szybko znajdą rozwiązanie dla naszych ecoboost-ów....
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 05:57   #46
krolikPL
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-MAX MK1 + MK2
Silnik: Benzyna + Diesel
Rocznik: 2012 + 2019
Postów: 113
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Cytat:
Napisał pawex01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Planowałem w przyszłym miesiącu pojawić się w ASO ws. tej akcji serwisowej. Po przeczytaniu Waszych wpisów chyba muszę zmienić plany. Miejmy nadzieję, że fachowcy szybko znajdą rozwiązanie dla naszych ecoboost-ów....
Jeżeli masz już wymienione rurki (bo te stare pękają) w przeciwnym wypadku możesz nieświadomie przegrzać silnik.
krolikPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 07:50   #47
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Cytat:
Napisał krolikPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz już wymienione rurki (bo te stare pękają) w przeciwnym wypadku możesz nieświadomie przegrzać silnik.
Sprawdzali mi w ASO i w zwykłym warsztacie, mechanicy twierdzą że są w stanie dobrym (nie są sparciałe itp.) i nie ma sensu wchodzić w koszty.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 08:09   #48
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia 17S09

One nie parcieją, one pękają, bo robią się kruche. Skoro mówili że nie sparciałe, to znaczy że patrzyli na inne węże. Jeśli jeszcze nigdy ich nie wymieniałeś, to jeździsz z tykającą bombą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 08:45   #49
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia 17S09

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
One nie parcieją, one pękają, bo robią się kruche. Skoro mówili że nie sparciałe, to znaczy że patrzyli na inne węże. Jeśli jeszcze nigdy ich nie wymieniałeś, to jeździsz z tykającą bombą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autko mam juz ponad rok czasu, być może poprzedni właściciel w DE wymienial - samochód był do końca serwisowany w Fordzie. Na wszelki wypadek zlecę ich wymianę, ale na razie dam sobie spokój z tą całą akcją..
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 10:07   #50
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,982
Domyślnie Odp: akcja serwisowa 1,6 EB układ chłodzenia

Cytat:
Napisał pawex01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wszelki wypadek zlecę ich wymianę, ale na razie dam sobie spokój z tą całą akcją..
a co ci szkodzi pojechać na akcję , ty za nią nie płacisz , a gdy pęknie ci głowica to zaczną się problemy

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak powinien być przetestowany system.
jak nie zostaną zrobione testy , to nie będą mogli zamknąć naprawy i nie dostaną kasy ,
widać że dużo czytasz na ten temat - to tylko teoria , ale nie widziałeś całej naprawy na własne oczy i co jest robione - a ja widziałem .
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , płyn chłodniczy , s-max , zbiornik wyrównawczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.