Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2015, 15:01   #11
mato
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Jutro wizyta w ASO umówiona, przetrzepiemy auto i dam znać jak wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do wersji to nie jest specjalnie wysoka... Po rozkodowaniu VIN-u wszystko się zgadza.

Auto na dobrą sprawę ma tylko pakiet spojlerów i alcantarę plus kilka bajerów

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:13   #12
mato
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

No więc już po wizycie. Na początku kilka słów wstępu. Kilka aut już w życiu kupiłem, zdaje sobie sprawę co oznacza kupno auta używanego i co się z tym wiąże (żeby ktoś nie pomyślał, że szukam auta nowego w cenie używanego)

- już na 1 rzut oka coś z autem nie tak (standardowo: nieoryginalna przednia szyba (mimo, że wszystko robione w serwisie, wszystko nówka oryginał), boczne też różne oryginalne z innego miesiąca no ale wiadomo,że różnie to może być, pasowania drzwi przednich lewych i prawych też coś nie halo, plus pierdoły typu gdniecenie na drzwiach, zarysowania, felgi przejechane)
- po wjeździe na kanał wszystko jasne: mocowania pampersa nieoryginalne, wyłamany spliter pod zderzakiem, większość węży mocowana "na szybko" bez opasek, nieoryginalny filtr i kilka innych rzeczy
- miska cała w oleju, skrzynia- olej, świece, przy zmianie fazach rozrządu pełno oleju- -- po zdjęciu osłon generalnie masakra: niepodokręcane śruby, cewki powpinane nie na miejsca- wszystko zaj***ane olejem (świeżym)
- kolor silnika nie pasuje z kolorem skrzyni (bankowo coś przekładane/robione)
- belka naruszona
- dużo wyłamanych plastików, połamana nakładka progu
- po VINie: wpis z napraw blacharsko- lakierniczych
- auto przez ostatnie pół roku zrobiło 600km (średnia roczna z poprzednich lat to 20 tysięcy)

Na tym etapie nie miałem już siły i nerwów sprawdzać miernikiem laku i zaglądać głębiej w elektronikę itd. Po tym wszystkim właściciel dalej zarzeka się, że bezwypadkowe/bezkolizyjne, oryginał fabryka, wszystko serwis ASO...

- plus kilka drobnych rzeczy do zrobienia (serwis: auto ma na liczniku 80tyś, a nie 70 jak w ogłoszeniu, ostatni serwis miał przy 60, tuleje z tyłu do wymiany, wyciek z węża przy baku, hamulce itp)

Nie miałem już nerwów się z gościem przepychać (zapewniał milion razy, że auto jest ok). Stwierdził tylko, że "auto i tak sprzeda" i że ja i ludzie z serwisu w uproszczeniu mówiąc ****o wiedzą i się znają i auto jest perfekt.

Podsumowując strzelam, że auto jest po szkodzie całkowitej, zrobione "na szybko" u Pana Janka w warsztacie...

Mam nadzieję, że ten wątek coś wniesie, zaoszczędzi czasu i pieniędzy, a przede wszystkim nerwów i że utrudni sprzedaż auta-złomu-skarbonki

Jeżeli ktoś zna inne fora,miejsca w które ten wątek może trafić to zachęcam do udostępniania tego wpisu i dzielenia się informacjami. Nie dajmy naciągaczom wcisnąć osobie, która się nie zna złomu przez duże Z.

Na koniec dodam, że gdyby to była handlarzyna to jeszcze bym zrozumiał- to są ludzie bez sumienia ale gość, który się wita podaniem ręki i spojrzeniem prosto w oczy wciskający taki gniot.... brak słów

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-12-2015 o 18:44
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:18   #13
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Widac nie wszystko zloto co sie swieci...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:28   #14
mato
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widac nie wszystko zloto co sie swieci...
Gdyby było jasne, że auto jest po przecierce lub jakimś incydencie to ok. Wiadomo, że przez kilka lat może coś się zdarzyć ale takie akcje....


Jedynym dużym plusem całej akcji jest Serwis Ford- Opole. Chłopaki są rzetelni, nie ma problemu samemu auto posprawdzać, skorzystać ze sprzętu itd. Ten serwis mogę wszystkim polecić.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-12-2015 o 18:44
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:30   #15
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Jaki masz budzet na tego mondka? Moge cos wrzucic jesli jestes w ogole zainteresowany niemcem.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:42   #16
mato
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Auto miało być przeznaczone dla członka mojej rodziny: moim zadaniem było sprawdzenie auta.
Wytyczne dostałem żeby auto miało zapas mocy, automat, preferowana benzyna i w miarę duże, rodzinne. Dodatkowo fa-vat.
Przez ten okres kilka aut się trafiło (bardzo fajna Superb-a ale się nie podobała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (generalnie grupa VW się nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. parcie jest na mondeo, mazda 6, mazde cx-9, s-max (ale siostrze się "nie podoba").

Budżet zależy od modelu, stanu, można celować na finalne 80k brutto. Z zakupem się nie śpieszy. Ja raczej z doświadczenia preferuję auta krajowe (łatwe do weryfikacji i z zasady tańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i na rynku jest tyle zagranicznych kwiatków, że sprawdzić to to trzeba by zjeździć 2 komplety opon.

Jeszcze w grę myślę, że wejdzie większy budżet i kupno czegoś po nowym roku (może jakieś demo...) ewentualnie salonówka z leasingiem (muszę obczaić ofertę toyoty smart leasing)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:52   #17
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Ale ja pisze o rynku niemieckim! czyt. kupic prosto z Niemiec.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:55   #18
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Cytat:
Napisał mato Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja raczej z doświadczenia preferuję auta krajowe (łatwe do weryfikacji i z zasady tańsze
i wszystko jasne. Poczekaj do lutego, wtedy znowu pojawi się więcej poflotowych aut, ale szukać można i teraz, ja też poluję na parę różnych aut dla kogoś i ostatnio właśnie wpadły "rodzynki" które zostały kupione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednak to wymaga godzin siedzenia przed kompem i polowania
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 13:58   #19
mato
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

Kolego, jasna sprawa, rozumiem dokładnie o czym mówisz. Dogadam sprawę z osobami trzecimi, po nowym roku wrócimy do tematu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2015, 14:01   #20
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 EcoBOOST PowerShift

i niech pomyślą o demo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , mondeo mk4 , opinie użytkowników


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.