Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 12:48   #11
Mipoll
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2017
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Mam ten sam problem byłem u mechanika podłączył pod komputer i rozłożył ręce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic nie wyświetla więc nie ma problemu.
Dodam że ja nie mam instalacji gazowej 1,8 benzyna 2004 rok.
Może to tylko moje odczucia ale może to jakość paliwa?
Po zatankowaniu na innej stacji problem przez miesiąc nie występował albo w tak małej skali że nie zwróciłem uwagi, może spróbuj zmienić stację.

Mipoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 00:50   #12
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Witam miałem podobne problemy tzn podczas dojazdu na luzie do świateł falowały obroty a zdarzało się, że często gasł. Zaczynało być to niebezpieczne, wiec postanowiłem zadziałać. Pomyślałem ,że zanim oddam do mechanika sprawdzę co radzą na forum, czyli wyczyszczę przepustnice.
Zaopatrzony w środek z Lidla całe 4.90 zł do czyszczenia łańcuchów motocyklowych zdjąłem gumowa rurę i potraktowałem obficie przepustnice, chwile odczekałem i wytarłem (sporo nagaru lub oleju) i tak kiła razy aż szmata była czysta. Przy okazji wymieniłem filtr powietrza i nie wiem który zabieg, ale zadziałało obroty pięknie trzymają .
Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 10:16   #13
dzudzuman
ford::average
 
Avatar dzudzuman
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Elbląg
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

miałem coś podobnego, pomogło czyszczenie EGRu, niestety po dwóch latach problem chyba powrócił :-(
dzudzuman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 10:28   #14
Andrzej602
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-11-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Witam mam ten sam problem w s-max 2.0 od ok. 6 miesięcy. Mechanik już dwa razy czyścił przepustnice i nic nie pomaga, na komputerze zero błędów proponował mi wymianę na nową przepustnice ale jak nie będzie to przyczyną falowania to ok 700zł będę w plecy. Podkręcił mi troszkę obroty teraz falują między 1000 a 1200. Jak macie jeszcze jakieś pomysły piszcie.
Andrzej602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 09:27   #15
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 310
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Cytat:
Napisał Andrzej602 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak macie jeszcze jakieś pomysły piszcie.
A jak pracuje silnik czy lekko się trzęsie czy delikatnie stuka na jałowym? Nie zawsze to problem przepustnicy, ja walczyłem z falowaniem ponad pół roku.
Wymieniłem przepustnice nic nie dało, świece, cewki, poszły wtryski do czyszczenia i sprawdzenie czy nie łapie lewego powietrza też nic, ostatnia rzecz do sprawdzenia pomijając ciśnienie sprężania to zawory i trafiony zawory wydechowe do regulacji. Teraz silniki pracuje równo i równo trzyma obroty. Także do sprawdzenia trochę jest.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 10:54   #16
Krystian25
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-02-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

U mnie problem falowania obrotów występuje tylko na benzynie. Na LPG jest wszystko dobrze. Podejrzewam rozjechane mapy. Wcześniej problem był również na benzynie ale po przeczyszczenie przepustnicy ustąpiło na jakiś.
Krystian25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 10:04   #17
Solac
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Łomża
Model: C - max
Silnik: 1.8 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Witam podepinam się pod temat.Też borykam się z falującymi obrotami nawet powodujac zgaśnięcie czytając forum postanowiłem sprawdzić stan "kultowych klapek" w kolektorze dolotowym.Toalnie wyrobione zwłaszcza te najbardziej oddalone.Decyzja jedna wymiana ...a tu niespodzianka.Do mojego modelu a raczej rocznika nie ma opcji kupna oddzielnie klapek jako kompletu naprawczego tylko cały kolektor{2500zl +,- }Znowu sporo godzin na forum i necie dały efekt że klapki od Mondeo z 2007 ten sam model silnika powinny pasować Zamówiłem wymieniłem.Zmiana jaką zuważyłem jest taka że podczas jazdy na luzie bez gazu obroty są powżej tysiąca dopiero po zatrzymaniu spadają do 900.Teraz nie falują i narazie silnik niezgasł ani razu.Czy to jest normalny objaw bo nie mam porównania z takim problemem auto nabyłem więc jak możecie to napiszcie coś na ten temat może ktoś zrobił podobny zabieg albo posiada sprawne auto w tej kwestii i jak jest to u niego.pozdrawiam
Solac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 16:42   #18
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Czy tak jest prawidłowo tego nie wiem, ale u mnie jest identycznie. Dojeżdżając np do świateł wciskam sprzęgło i obroty trzymają sie troszkę ponad tysiąc. Zatrzymuje samochód i obroty spadają do jałowego.Mam takie wrażenie jak by to było czymś w rodzaju zabezpieczenia,że nagle silnik spadnie z obrotów i zgaśnie przez co stracimy np możliwość mocnego hamowania.

Ostatnio edytowane przez Przemo17101970 ; 12-04-2017 o 16:45
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 16:51   #19
zdzisław 19691118
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Do SOLAC
Te silniki tak mają ja mm najechane 254kkm i mam tak samo przy dojezdzaniu.
zdzisław 19691118 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 18:24   #20
Solac
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Łomża
Model: C - max
Silnik: 1.8 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przygasa na dojezdzaniu na luzie

Dzięki za te wiadomości panowie... tzn że zabieg wymiany klapek odnósł pożądany efekt.Cieszę się ponieważ martwiła mnie subtelna różnica w budowie klapek kupionych a tych orginalnych z kolektora.Różnica polega na wykończeniu a dokładniej zaokrągleniu jak zrobię zdjęcia to postaram się wrzucić to będzie widać o co chodzi.Ale chyba nie ma to większego znaczenia auto śmiga obroty nie falują silnik nie gaśnie ...radość,radość..
Solac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.