Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2017, 19:39   #1
piotrnowax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Imobilajzer czy coś innego ?

witam !
Dziś mój tranzyt mk7 odmówił posłuszeństwa ! podczas powrotu do domu poziom paliwa i temperatura spadły na zero ! zatrzymałem sie zobaczyć co sie dzieje I już go nie odpaliłem... Po przeskanowaniu i zresetowaniu błedów nie moge usunąć b10d7:87-0a...
wszystko działa oprócz zapłonu I tych dwóch niesczesnych wskaźników paliwa i temperatury, dziwna żecz to to że jak przekręce kluczuk bardzo szybko z pozycji 0 do zapłon to rozrusznik zakreci przez sekunde jesli przełącze wolniej nic cisza...
dzwoniłem juz do firmy która koduje klucze ale oni chca 200 funtów za to ze przyjadą i spróbuja zaprogramować klucz, ja myśle ze to niekoniecznie jest wina klucza ( zamyka i otwiera drzwi z pilota jak zwykle ) pozatym nie moge zresetowac błedu na forscanie...
co myślicie ? jakieś sugestje ?
pozdrawiam

piotrnowax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 20:01   #2
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

sprawdz stacyjkę czy wszystkie napięcia są ok i czy idzie sygnał na rozrusznik w pozycji kluczyka na max tak jak byś odpalał , dioda ta czerwona na liczniku od immo świeci / miga po włączonym zapłonie i próbie rozruchu ? przekaźnik od rozrusznika do sprawdzenia
masz drugi kluczyk / pilot ? może faktycznie stracił kod do immo. swoją drogą forscanem w zakładce PATS z poziomu windows i kalkulatorem do wyliczania kodów wejsciowych możesz sam przypisać kluczyk , ja tak robiłem jakiś czas temu . skoro otwiera i zamyka drzwi z pilota to bateriia raczej sprawna .

kod który podałeś dosłownie oznacza uszkodzenie kluczyka .
B10D7-87 Non-PATS Key or damaged key

poniżej masz opisane krok po kroku jak przypisać nowy kluczyk , forscanem robisz to samo . ważny jest kalkulator który jest w linku inaczej nie wejdziesz do funkcji programowania PATS

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja miałem tylko jeden klucz do auta a w pamięci kompa były 2

ja kupiłem używany kluczyk i przypisałem go forscanem , nie usuwałem tych dwóch które widzi komp tylko przypisałem trzeci klucz i tobie radzę zrobić tak samo jeżeli nie masz 2 oryginalnych kluczy .

Bump: tutaj masz jeszcze rozpiskę wszystkich bezpieczników i przekaźników

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schowek01.jpg (96.9 KB, 34 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 21-10-2017 o 20:11 Powód: dodanie załącznika
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 20:22   #3
piotrnowax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

dziękuje za odpowiedz
napięcie raczej jest choć nie sprawdzałem a mniemam tak z tąd iż przy szybkim przełączeniu z 0 do start kręci rozrusznikiem ale tylko przez chwile.
dioda czerwona miga cały czas nie ważne co zrobie i w jakiej pozycji jest klucz.
jak nim zjeżdzałem na pobocze silik pracował jeszcze a dioda migała.

przekaźnik od rozrusznika można chyba pominąć gdyż sytuacja zaczeła sie wtedy gdy samochód był na chodzie.

Nie mam wiecej kluczykó tylko ten jeden, nabede na predkości jakiś i zobacze czy mi sie uda go przypisac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki wielkie za info.
piotrnowax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 20:32   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,978
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

Co sygnalizuje kontrolka immo? Po tym jak przestanie regularnie migać, powinna podać kod błędu odpowiednio migając. Jeżeli system wykrywa błąd, kontrolka miga wpierw przez minutę 4 błyski na sek., potem dopiero podaje kod.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-10-2017 o 20:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 20:32   #5
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

Cytat:
Napisał piotrnowax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuje za odpowiedz
napięcie raczej jest choć nie sprawdzałem a mniemam tak z tąd iż przy szybkim przełączeniu z 0 do start kręci rozrusznikiem ale tylko przez chwile.
dioda czerwona miga cały czas nie ważne co zrobie i w jakiej pozycji jest klucz.
jak nim zjeżdzałem na pobocze silik pracował jeszcze a dioda migała.

przekaźnik od rozrusznika można chyba pominąć gdyż sytuacja zaczeła sie wtedy gdy samochód był na chodzie.

Nie mam wiecej kluczykó tylko ten jeden, nabede na predkości jakiś i zobacze czy mi sie uda go przypisac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki wielkie za info.
no skoro dioda cały czas świeci to immo zablokowało rozruch . teraz pytanie czy kluczyk umarł czy pętla przy stacyjce możesz zerknąć na pętle i kostkę która do niej wchodzi , chociaż wszystko wskazuje na klucz .

Bump: zerknij jeszcze na to ....posty 21/39
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146900&page=3

ta dioda od immo szybko mruga przez pół minuty i potem daje kody błyskowe , czy mruga wolno ?
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 07:29   #6
piotrnowax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

własnie sprawdziłem, dioda mruga cały czas w takim samym tępie, powolne mrugniecia tak samo jak przy zamkniętych drzwiach.
piotrnowax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 09:39   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,978
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

Czyli diodka immo mruga tak samo po włączeniu stacyjki jak przed włączeniem?
A kontrolki zegarów zapalają się po włączeniu stacyjki?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 09:52   #8
piotrnowax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

Tak jak wyzej, zegary ani drgną poziom paliwa i temperatura nic, dioda mruga sobie tak jakby nic sie nie działo, jedyna różnica to to że po przekreceniu na zapłon radio sie wylacza co jest standardem ale nic sie nie dzieje, ach i na pozycji 2 kluczyka wszystkie światła można włączyć etc...
piotrnowax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 10:32   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,978
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

To wygląda albo na uszkodzoną stacyjkę, albo zwalony jeden z głównych bezpieczników lub przekaźników.
Przejrzyj bezpieczniki i przekaźniki w skrzynce w komorze silnika (zwłaszcza czy załącza się przekaźnik R8 ).
Sprawdź bezpieczniki wysokoprądowe w skrzynce pod fotelem kierowcy, zwłaszcza nr 2.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-10-2017 o 10:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 14:53   #10
piotrnowax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Imobilajzer czy coś innego ?

Bezpeiczniki ok.
Dzis probowalem sam ale sie w koncu poddalem zadzwonilem po fachowca. Gosc stwierdzil ze ecu nie komunikuje sie z modulem immo stwierdzil ze tylko nowe ecu...
piotrnowax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.