Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2011, 19:19   #11
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Cytat:
Napisał BlackJack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie, wam to "udogodnienie" nei przeszkadza?
Ja to udogodnienie bardzo sobie cenię...... ,miałem w MK3 i bardzo się cieszę że mam teraz w MK4...... odnośnie szybkości pracy wycieraczek pamiętaj że jest ona uzależniona też od prędkości z jaką porusza się pojazd, nawet gdy będziesz miał nastawiony 1 stopień to szybko jadąc wycieraczki wykonają ruch z najszybszą prędkością.

__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 21:19   #12
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Ja z tego wynalazku jestem bardzo zadowolony i nie zauwazylem anomalii.
A moze po prostu odpiac przewod od czujnika i po zabawie,ale wtedy tak samo jak po wyjeciu bezp.regulacja nie bedzie dzialac.Bo tak jak pisal kolega wczesniej to jest regulacja czylosci czujnika.

Ostatnio edytowane przez donpedro60 ; 17-02-2011 o 21:23
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:27   #13
BlackJack
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odnośnie szybkości pracy wycieraczek pamiętaj że jest ona uzależniona też od prędkości z jaką porusza się pojazd, nawet gdy będziesz miał nastawiony 1 stopień to szybko jadąc wycieraczki wykonają ruch z najszybszą prędkością.
To w takim razie jak optymalnie ustawić czułość czujnika, bo może nie do końća umiem się tym jeszcze poslugiwaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym, że próbowałem juz róznych opcji i nieraz wg mnie wycieraczki zachowywaly się jakby wariowałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli np: jazda po mieście, przy lekkich opadach ustawiałem poziom 1, wycieraczki co jakiś czas się uruchamiały (zwykła prędkość), ale wystarczyło, że pojawił sie przede mną samochód, który lekko chlapał mi na szybę (na szybie powstawała mgiełka) i wtedy wycieraczki, mimo ustawienia na 1, zaczynały pracować non stop z prędkością na maxa, conajmniej jakby mi ktoś kubły wody wylewał na szybę. Wg mnie takiej potrzeby nie było, spokojnie wystarczyłoby przetarcie szyb co 3-5 sekund. Stąd właśnie moje lekkie rozczarowanie tą funkcją...
BlackJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 12:10   #14
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Cytat:
Napisał BlackJack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w takim razie jak optymalnie ustawić czułość czujnika, bo może nie do końća umiem się tym jeszcze poslugiwaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym, że próbowałem juz róznych opcji i nieraz wg mnie wycieraczki zachowywaly się jakby wariowałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli np: jazda po mieście, przy lekkich opadach ustawiałem poziom 1, wycieraczki co jakiś czas się uruchamiały (zwykła prędkość), ale wystarczyło, że pojawił sie przede mną samochód, który lekko chlapał mi na szybę (na szybie powstawała mgiełka) i wtedy wycieraczki, mimo ustawienia na 1, zaczynały pracować non stop z prędkością na maxa, conajmniej jakby mi ktoś kubły wody wylewał na szybę. Wg mnie takiej potrzeby nie było, spokojnie wystarczyłoby przetarcie szyb co 3-5 sekund. Stąd właśnie moje lekkie rozczarowanie tą funkcją...
Może się tak dziać że po pierwszym wytarciu zostaje "rozbryzgana" woda na szybie i wycieraczki chodzą Ci cały czas bo czujnik wykrywa istotną dla niego ilość wody. Wytrzyj pióra wycieraczek wilgotną gąbką lub szmatką z mikrofibry, albo wymień je wogóle na nowe - może to pomoże w Twoim problemie?
W instrukcji jest przecież taka notka:
Cytat:
"Wymień pióra wycieraczek, gdy tylko zaczną pozostawiać smugi wody i rozmazywać zabrudzenia. Jeżeli ich nie wymienisz, czujnik opadów deszczu będzie wciąż wykrywał obecność wody na przedniej szybie i wycieraczki będą dalej pracować, mimo iż większa część szyby będzie sucha."
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 20:20   #15
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Cytat:
Napisał BlackJack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
np: jazda po mieście, przy lekkich opadach ustawiałem poziom 1, wycieraczki co jakiś czas się uruchamiały (zwykła prędkość), ale wystarczyło, że pojawił sie przede mną samochód, który lekko chlapał mi na szybę (na szybie powstawała mgiełka) i wtedy wycieraczki, mimo ustawienia na 1, zaczynały pracować non stop z prędkością na maxa,
To jest normalna reakcja tego systemu, zadanie-jak najszybciej doprowadzić szybę do przejrzystości......
Ze swojego doświadczenia.....używam głównie poziomu 1 i 2.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 18:46   #16
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz po przeczytaniu wątku zainteresowałem się tą regulacją czułości czujnika, a konkretnie to tym, że jest. Jeżdżę moim MK4 już 3 lata i w ogóle nie regulowałem tej czułości. Z działania funkcji jestem zadowolony, tzn. w 99% przypadków wycieraczki wykonują to co powinny.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 21:41   #17
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Patrząc na ponad 2 lata jazdy z czujnikiem, powiem tak:
1. na pozycji jeden równolegle działają oba systemy tj. zarówno automat jak i manual i właśnie dlatego jest ok. Gdy czujnik "przegina" w ocenie i robi to zbyt wolno/szybko, poganiam go lub zwalniam manualnie. Oczywiście należy uwzględnić (przyzwyczaić się) pewną bezwładność czujnika. IMHO jest to na prawdę dobre rozwiązanie.
Postaraj się poeksperymentować z ustawieniami w trakcie jazdy, a wydaje mi się, że będziesz podobnie ten zestaw oceniać.
Ponieważ jednak zadałeś konkretne pytanie, to powiem, że nie ma możliwości odseparowania tych układów bez jakiejś ingerencji w kompa lub szybę...zachęcam jednak do popróbowania, bo z perspektywy czasu uważam, że to jeden z tych lepiej zaprojektowanych pomagaczy w mondeo.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 16:34   #18
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Odgrzeję kotleta, gdyż nie padło tutaj rozwiązanie problemu a sam byłem zainteresowany wyłączeniem czujnika deszczu. Odpowiedź na pewno przyda się dla potomnych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A więc: można wyłączyć czujnik deszczu.
ELMConfig, zakładka nr 4, opcja "Rain Sensor" na "Without Rain Sensor". Ponowne włączenie - opcja "Rain Sensor".
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 18:41   #19
rezowy
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Mdz. Górą a Jezusem.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Lekki OT: W druga stronę - można domontować czujnik do Mondka, w którym go nie ma?
rezowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 19:16   #20
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Można domontować nawet do malucha. Najważniejsze żeby był tryb pracy przerywanej.
W 101 napraw kiedyś było o tym i działało fajnie.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.