Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2011, 09:43   #1
BlackJack
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Witam,

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Mk4. Jednak moje szczęście burzy trochę czujnik deszczu. W momencie włączenia wycieraczek na pierwszy poziom (tam gdzie manualnie mozna wybrać częstotliwośc pracy wycieraczek), niezależnie od tego jaką częstotliwośc wybiorę, czujnik w czasie opadów sam decyduje o tym czy wycieraczki mają przyspieszyć czy nie. Szczerze mówiąc strasznie mnie to denerwuje. Nieraz juz sie zdarzyło, że w czasie niewielkich opadów, kiedy ustawiłem sobie częstotliwość na najniższy poziom, a np: nagle pojawił się przede mną jakiś samochód i zaczął bardziej chlapać mi na szybę, to czujnik uznawał, że jest wielka ulewa i uruchamiał wycieraczki na maxa. Ja jednak wolę sam o tym decydować:)

Jest jakiś sposób na wyłączenie czujnika, tak aby tylko zostawić manualne sterowanie częstotliwością?

I jeśli jednak jest taka opcja, to czy w przyszłości bedzie można ten czujnik ponownie włączyć? Jak bede kiedyś zmieniał furę, to wolałbym, żeby jednak ta funkcja działała, bo jeszcze kupujący mi zarzuci, że coś jest zepsute:)

BlackJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 14:19   #2
jarkarol
ford::beginner
 
Avatar jarkarol
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Newcastle
Model: Mondeo MK IV ZETEC
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI
Rocznik: 09.2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Nie mam tej funkcji u siebie ale przegladajac instrukcje samochodu mozna znalezc takie wpisy :

"Wyłącz wycieraczki automatyczne przed
wjechaniem do myjni samochodowej."

"Nie włączaj funkcji wycieraczek
automatycznych podczas suchej pogody.
Czujnik opadów deszczu jest bardzo
wrażliwy i wycieraczki mogą włączać się w
przypadku wykrycia na przedniej szybie brudu,
mgły lub owadów."

co oznacza ze da sie to robic dosc latwo.
Ja bym szukal w menu komputera na kierownicy.
jarkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 14:35   #3
BlackJack
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

No tak, wszystko fajnie, wyłączenie wycieraczek automatycznych przed
wjechaniem do myjni oznacza po prostu wyłacznie wycieraczek. Nie da sie wyłączyć funkcji automatycznej bez całkowitego wyłaczenia. U mnie są 4 poziomy:
- poziom 0, czyli wycieraczki wyłączone :Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- poziom 1 z 6-cio stopniową manualną regulacją, która jednak w przypadku wiekszej ilości wody przechodzi w automat (i to własnie chcę wyłączyć)
- poziom 2, gdzie wycieraczki zasuwają bez przerwy
- poziom 3, gdzie wycieraczki zasuwają mega szybko bez przerwy.

W menu komputera własnie nie ma żadnej opcji dotyczącej wyłączenia czujnika. Pliz, pomóżcie
BlackJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 14:40   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

A może zakleić plastrem sensor pod szybą?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 14:53   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Przypuszczam że sensor jest przyklejony do szyby od środka wiec raczej ciężko może być go zakleić
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 15:39   #6
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Chyba podpinajac kompa powinno to sie dac wylaczyc.A tymczasem nie uzywaj tej funkcji.
Jeszcze jedna opcja przyszla mi do glowy ktora notabene nic cie nie bedzie kosztowac.Pyknij w szybe malym kamykiem i zglos do wymiany.Nowa zamow bez czujnika.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 15:43   #7
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Witam,

Sensor deszczu znajduje się w obudowie połączonej z lusterkiem wew. i przyklejonej do przedniej szyby. Można poprostu posilikonowac od zewnątrz szybę w miejscu sensora. Powinno załatwic sprawę tylko... jak to będzie wyglądało ???!!!
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 15:57   #8
BlackJack
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Dzięki za porady, chociaż widzę, że są raczej partyzanckie, a myślałem raczej o cywilizowanym załatwieniu sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kamyk raczej odpada, w końcu nowa fura, więc troche mi szkoda tak kombinować. A silikon? hmmm... faktycznie raczej dziwnei to by wyglądało.

Serio nie ma możliwości odłączenia tej funkcji poprzez kompa?

-> donpedro60: a jak używać, żeby nie korzystać z tej funkcji? Przecież wystarczy włączyć wycieraczki na poziom 1 i od razu ta funkcja jest włączona. A kolejny poziom to juz ciągła praca wycieraczek...

A tak na marginesie, wam to "udogodnienie" nei przeszkadza? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez BlackJack ; 16-02-2011 o 15:59
BlackJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 15:59   #9
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Wymień przełącznik wycieraczek na ten z modeli bez czujnika deszczu. Wówczas sam będziesz sobie ustalał prędkość w pozycji 1.
Przynajmniej w mk3 taki trick działał.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 16:20   #10
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Cytat:
Napisał BlackJack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie, wam to "udogodnienie" nei przeszkadza? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to auto dopiero od 2 tygodni, więc może moja opinia nie jest jeszcze podparta doświadczeniem, ale póki co praca wycieraczek z czujnikiem mi się podoba, zwłaszcza jak przejedzie jakiś TIR z przeciwka i wycieraczki błyskawicznie ściągają wodę z szyby.
Miałem też okazję jechać za autem które generowało mokrą mgiełkę na moją przednią szybę i też działało to OK.
Tak na marginesie, w pierwszym poście w tym temacie piszesz o ustawianiu częstotliwości pracy
Cytat:
Napisał BlackJack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwszy poziom (tam gdzie manualnie mozna wybrać częstotliwośc pracy wycieraczek)
a to nie częstotliwość ustawiasz tylko czułość czujnika deszczu przecież Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Pamiętaj że pociągnięcie dźwignią w dół pozwoli Ci uruchomić wycieraczki manualnie kiedy chcesz (manualna praca przerywana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
2) Wyciągnij bezpiecznik od czujnika deszczu i sprawdź jak się wtedy wycieraczki będą zachowywać w położeniu pierwszym (obstawiam że albo nie będą działać wcale albo będą działać tak jakbyś chciał - praca przerywana)
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.